59 pelnyti taškai – mažiausias Lietuvos rinktinės rezultatas oficialiose rungtynėse nuo 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių. Tuomet ketvirtfinalyje lietuvius 59:109 sutriuškino Ispanijos krepšininkai.
Taline vykusiose rungtynėse lietuviai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 29:48. Dar tragiškiau atrodo puolime atkovotų kamuolių skaičius (2:15). Būtent šis komponentas parodo žaidėjų pastangų lygį aikštėje, ko iš savo auklėtinių ir pasigedo po rungtynių kalbintas K. Maksvytis.
Lietuviai taip pat atliko dvigubai mažiau rezultatyvių perdavimų (10:21).
Kiti statistiniai komandų rodikliai atrodė vienodai blogai – abi rinktinės demontravo prastą taiklumą, daug žaidybinio broko, ką ir atspindi galutinis rezultatas švieslentėje.
Kad tai buvo ne lietuvių vakaras, rodo ir faktas, kad mūsiškiai pirmavo tik 9,37 min. Estai rungtynių metu priekyje buvo 20,57 min., o pirmaujanti komanda keitėsi 7 kartus. Estams ši pergalė buvo pirmoji oficialiose rungtynėse prieš Lietuvą. Prieš tai estai prieš lietuvius buvo laimėję kontrolinėse rungtynėse, todėl pirmadienio pergalė Estijai yra dar neregėta viršūnė krepšinio istorijos metraščiuose.
FIBA reitinge Lietuva prieš šias rungtynės užėmė 10 vietą, o Estija – 44-ąją.
Naujienų portalas tv3.lt tęsia rubriką „Ekspertai prie parketo“, kurioje savo nuomonę apie oranžinio kamuolio aktualijas išsako krepšinio specialistai, entuziastai ir viešoje erdvėje žinomos asmenybės.
Vienas iš „Ekspertai prie parketo“ skilties bendraautorių – elektromobilių salono „Deals On Wheels“ įkūrėjas ir pagrindinis akcininkas Laurynas Boguševičius.
Pasak jo, lietuviai patys leidosi, kad estai jiems „užliptų ant galvų“, o tuo šiauriausia Baltijos valstybė puikiai pasinaudojo.
L. Boguševičius taip pat aptarė Kazio Maksvyčio ir Ąžuolo Tubelio asmenybes, kurios sulaukė itin daug dėmesio pirmosiose Europos atrankos čempionato rungtynėse su Lenkija.
Anot pašnekovo, sirgalių švilpimas K. Maksvyčio adresu Vilniaus arenoje buvo mažų mažiausia neadekvatus.
Lietuviai atvažiavo pažaisti „viena koja“
Šita Lietuvos rinktinė, kurioje yra nemažai jaunų žaidėjų, į Estiją atvažiavo pažaisti „viena koja“. Nenusiteikimą geriausiai iliustruoja kova po krepšiais. Mes „lentą“ pralaimėjome beveik dvigubai ir niekaip kitaip nei kovingumo stoka to nepaaiškinsi.
Grįžtant į rungtynes su Lenkija ir kalbant apie trenerio Kazio Maksvyčio pasirinkimus. Nei aš, nei naujienų portalo skaitytojai nemato treniruočių proceso ir negalim žinoti žaidėjų pastangų jose. Galbūt Martinas Gebenas treniruotėse atiduoda daugiau savęs, negaili savo kūno, todėl Kazys mače su Lenkija pasirinko remtis Martinu, o ne Ąžuolu Tubeliu ar Mareku Blaževičumi. Galbūt Kaziui tiesiog patogiau turėti kitokį kūną „po lenta“ nei turi Ąžuolas ar Marekas.
Atsakomybę už rezultatą visada turės prisiimti treneris, kuris turi būti visiškai laisvas savo sprendimuose. Aišku, man, kaip lietuviui, norėtųsi, kad Ąžuolas ir kiti jauni žaidėjai gautų žaisti po 35 min., bet dar reikia ir laimėti.
Man atrodo, kad tas fanų švilpimas rungtynėse su Lenkija K. Maksvyčio atveju buvo mažų mažiausiai neadekvatus. Galbūt pradėkime švilpti vos paskelbus startinį penketą? Pranešėjas iki rungtynių pradžios likus 3 minutėms perskaito startinio penketą sąrašą ir žiūrovai gali balsuoti – nuimti trenerį ar ne? Na, sutikite, nesąmonė. Kas būtų, jeigu Kazys pradėtų vaikščioti į mūsų darbus ir nušvilpinėti mus?
Tikrai nemanau, kad dabar Ąžuolas K. Maksvyčio rinktinėje atlieka Luko Lekavičiaus vaidmenį „Žalgiryje“ (aliuzija į K. Maksvyčio vadovavimą šio sezono „Žalgiriui“, – autoriaus pastaba) ir treneris ant Ąžuolo „užsisėdo“. Juolab, kad Kazys rungtynėse su Estija leido žaisti Ąžuolui 18 min, per kurias jis surinko 14 naudingumo balų ir buvo antras naudingiausias komandos žaidėjas. Tai rodo, kad Ąžuolas turėjo daug motyvacijos ir noro daug ką įrodyti, ko pritrūko iš daugelio kitų rinktinės žaidėjų.
Į Estiją atvažiavome su „0 intereso“
Daugelis dabartinės rinktinės narių užaugo jau laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje, Vadiname save krepšinio šalimi ir, reikia pripažinti, į Estiją krepšininkai važiavo nenusiteikę. Lietuviai patys leidosi, kad jiems užliptų ant galvų ir gavome, ko tą dieną buvome nusipelnę.
Treneris gali pasakyti įkvepiančią kalbą, bet jis negali už tave atitverti žmogaus. Jeigu tau yra „iki lemputės“, nepadės ir geriausios kalbos. Prieš tokią komandą kaip Estija turėjome laimėti charakteriu ir to neparodėme.
Manau, kad šitie rinktinės žaidėjai charakterį tikrai turi, bet į rungtynes su Estija jie atėjo su „nuliu intereso“, estai atėjo su didžiule motyvacija ir turime rezultatą.
Kokią žaidėjų reakciją gali sukelti pralaimėjimas Estijai? Iki Europos čempionato atrankos pabaigos dar liko 4 rungtynes. Nemanau, kad lietuviai dabar išsigąs ir „pridės į kelnes“. Jie turbūt bus labiau susikaupę. Tačiau tik tiek. Ar pateksime į Europos čempionatą? Tikrai taip – individualus meistriškumas neleis nepatekti. Bet ar kituose FIBA „languose“ lietuviai visus varžovus traiškys? Nemanau.
Palaukime tikrų kovų. Pavyzdžiui, olimpinės atrankos. Aš tikrai tikiu, kad K. Maksvytis nuves Lietuvos rinktinę į olimpines žaidynes.
Laurynas Boguševičius, specialiai naujienų portalui tv3.lt.