Sako – neateiti negalėję, o įsidrąsinę ėmė skanduoti šūkius. Tiesa, iš artimųjų Navalną laidoja tik tėvai, jo žmona su vaikais atsisveikinti negali – iš užsienio į laidotuves neatvyko.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Minios žmonių prie nedidelės cerkvės Maskvos pakraštyje rinktis pradeda likus maždaug trims valandoms iki atsisveikinimo mišių su kolonijoje Arktyje numarintu didžiausiu V. Putino priešu Aleksejumi Navalnu.
Ir nors V. Putinas ir prie cerkvės, ir prie kapinių siunčia būrius omonininkų bei dešimtis milicijos automobilių, į kuriuos vėliau tikriausiai grūs rusus, o saugumo pareigūnai į laidotuves atvykstančius žmones stebi nuo namų stogų, A. Navalną pagerbti norinčių rusų gretos tik didėja.
Galiausiai nusidriekia daugiau nei du kilometrus. Šie rusai V. Putino represijų nepabūgo ir sako, kad tiesiog negalėjo neateiti, o jaučiasi taip, lyg šiandien laidotų Rusiją:
„Neleistina neateiti. Daug kas prisimena, daug kas žino. Užtildyti nepavyks...“
„Atvykome iš kito miesto, iš Petrozavodsko, pagerbti atminimo, atsisveikinti su žmogumi, kuris, galima sakyti, atidavė savo gyvybę už mus. Tai labai liūdna diena, bet malonu matyti tiek daug žmonių. Suprantame, kad ne viskas prarasta, ir nepasiduosime“.
Prasidėjo grasinimai
Dar neprasidėjus mišioms, V. Putino pakalikas D. Peskovas pagrasina tūkstančiams prie cerkvės susirinkusių rusų. Sako, kad tie, kurie dalyvaus nesankcionuotose akcijose, atsakys.
Tačiau ten gyva A. Navalno dvasia:
„Jis nebijojo ir mums sakė, kad nebijotume.“
„Baimės buvo šiandien ateiti? – Ne, visiškai ne. Jokia baimė neatstos sielvarto praradus šį žmogų.“
O V. Putino režimas net ir A. Navalno laidotuvių dieną dar kartą įrodo, koks apgailėtinas yra. Verčia opozicionieriaus artimuosius laukti, kol morge atiduoda jiems A. Navalno kūną.
Tikrina gedinčiųjų dokumentus, trikdo ryšį, galiausiai paskutinę minutę išplatina žinią, kad šiandien Borisovo kapinės, kur laidos A. Navalną, visuomenei bus uždarytos.
Skambėjo Navalno pavardė
Tačiau pasipriešinimo V. Putinui egzaminą šiandien laikantys rusai namo nepatraukia. Ir netyli, o garsiai skanduoja nužudyto savo herojaus pavardę, kai jo palaikus katafalkas atveža į cerkvę. Beje, vietą A. Navalno laidotuvėms, kaip ir katafalką, artimiesiems rasti buvo labai sunku.
Paradoksaliai atrodo ir vaizdas kai į metalinėmis barikadomis atitvertą cerkvę nešant A. Navalno karstą, jos kieme vos keli Kremliaus kritiko artimieji, tarp jų – mama ir tėtis – ir minia tų, kuriems deramai su A. Navalnu V. Putinas atsisveikinti neleidžia.
Ir dar atsiunčia tokias pajėgas tramdyti taikių rusų. Tačiau, kad ir kiek pareigūnų mėgintų ten susirinkusius užgniaužti, rusai galiausiai įsidrąsina ir ima skanduoti apie Rusiją be V. Putino, ir kad jų šalis bus laisva.
Tik toks laisvės kaina – milžiniška. Tos laisvės kaina – karste gulintis didžiausias Putino priešas.
Ir tėvų skausmas, kai tenka laidoti savo sūnų. Už kurį žmonės jiems dėkoja. Beje, A. Navalno žmona Julija su vaikais – 23-ejų Darija ir penkiolikmečiu Zakharu atsisveikinti su vyru ir tėčiu galimybės neturi. Gyvena jie užsienyje ir grįžę į Rusiją tikriausiai iš jos nebeišvažiuotų.
Viską pamatykite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!