• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje prieglobstį radęs ukrainietis nesulaukia kompensacijos už būsto nuomą. Vyras tikina atlikęs visas reikiamas procedūras, tačiau iš savivaldybės – tyla. Pasirodo, kad tokių atvejų tikrai ne vienas, o savivaldybių įmonių darbuotojai nespėja nagrinėti prašymų gausos.

Lietuvoje prieglobstį radęs ukrainietis nesulaukia kompensacijos už būsto nuomą. Vyras tikina atlikęs visas reikiamas procedūras, tačiau iš savivaldybės – tyla. Pasirodo, kad tokių atvejų tikrai ne vienas, o savivaldybių įmonių darbuotojai nespėja nagrinėti prašymų gausos.

REKLAMA

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi ukrainietis Serhijus. Jis pasakoja, kad jis ir jo šeima yra pabėgėliai, kurių laikino prieglobsčio nuo Rusijos agresijos vieta yra Lietuva.

Vyras pasakoja, kad Lietuvoje egzistuoja būsto kompensavimo pagalbos pabėgėliams iš Ukrainos programa.

„Gegužės mėnesį mes pratęsėme nuomos sutartį, pateikėme visus dokumentus, tačiau išmokos nėra iki šiol“, – pasakoja Serhijus.

Pasak jo, praėjusiais metais irgi būta problemų su išmoka, tačiau vėliau jos buvo sumokėtos. Tačiau dabar kompensacijos sustojo ir ukrainietis nesupranta, kodėl taip nutiko. Vyras pasakojo, kad dėl kompensacijos kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, tačiau iš jų nesulaukė jokio atsakymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Pratęsus nuomos sutartį praėjo du su puse mėnesio ir vis dar tyla“, – kalbėjo vyras.

Serhijus dirba Lietuvoje, su juo bute gyvena dar trys asmenys: vienas neįgalus asmuo, jo vyresnio amžiaus mama ir žmona.

REKLAMA

Išaugo prašymų skaičius, nespėja nagrinėti

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi paaiškinimo į Vilniaus miesto savivaldybę, kuri nukreipė į savo įmonę „Vilniaus miesto būstas“. Įmonės atstovė Gražina Petrušauskienė patikino, kad tokia programa, apie kurią pasakojo Serhijus, iš tiesų egzistuoja.

„Teisę į būsto nuomos kompensaciją turi ukrainiečiai, kuriems suteikta laikinoji apsauga gyventi Lietuvos Respublikos teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Norintys pasinaudoti kompensacija ukrainiečiai privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir sudarytą būsto nuomos sutartį įregistruoti Nekilnojamojo turto registre.

Būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos dydis nustatomas pagal būsto nuomos sutartyje nurodytą kartu gyvenančių ukrainiečių, kuriems suteikta laikinoji apsauga, skaičių“, – pasakojo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei programa egzistuoja ir Serhijus pateikė visus reikalingus dokumentus, tai kodėl ukrainietis net ir po kelių mėnesių negavo kompensacijos? G. Petrušauskienės teigimu, šiuo metu yra labai išaugęs prašymų skaičius.

Jeigu 2022 m. „Vilniaus miesto būstas“ gavo apie 3,4 tūkst. prašymų dėl būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijų, tiek iš lietuvių, tiek ir iš užsieniečių, tai per šių metų pirmą pusmetį gavo jau 3,9 tūkst. prašymų.

REKLAMA

„Vilniaus miesto būsto“ specialistai deda visas pastangas prašymus išnagrinėti kuo greičiau, pasitelkia papildomus žmogiškuosius išteklius, tačiau reikia žmones apmokyti, kad kompensacijos būtų tikrai tinkamai skirtos.

Atitinkantiems nustatytas sąlygas gyventojams būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos bus skiriamos nuo prašymo pateikimo dienos.

Labai atsiprašome už nepatogumus ir dėkojame už kantrybę“, – sakė įmonės atstovė.

Kam teikiama parama?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija naujienų portalui tv3.lt pateikė daugiau informacijos apie kompensavimo tvarką.

REKLAMA

Pagal Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu, užsieniečiams, kuriems suteiktas prieglobstis arba laikinoji apsauga Lietuvos Respublikoje, gali būti mokama būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija.

Įstatyme „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta, jog užsieniečiai, kuriems suteikta laikinoji apsauga, laikinosios apsaugos laikotarpiu, siekdami gauti būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją, neturi pareigos deklaruoti turtą ir gautas pajamas, gali sudaryti būsto nuomos sutartį bet kokiam laikotarpiui, taip pat jiems netaikomas minimalus išnuomoto būsto naudingojo ploto normatyvas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmenys, siekdami gauti būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją, turėtų kreiptis į savivaldybės administraciją, kuri turėtų priimti sprendimą dėl šios kompensacijos mokėjimo ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų dokumentų, reikalingų kompensacijai skirti, pateikimo dienos.

„Tikėtina, kad dėl išaugusios administracinės naštos savivaldybių administracijoms, gali pasitaikyti atvejų, kai prašymų dėl būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos gavimo nagrinėjimas ir sprendimų priėmimas savivaldybėse užtrunka ilgiau“, – teigė ministerijos atstovai.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad artėja ruduo, kartu su juo – šildymo sezonas. Praėjusį sezoną daug aptarinėjamas buvo mazuto deginimas sostinėje. Vilniaus meras Valdas Benkunskas sako, kad nors planų šiemet imtis šios taršios priemonės nėra, atsitikus ekstremaliai situacijai, mazuto gali tekti ir vėl griebtis. Sostinės vadovas pasakė ir kokių šildymo sąskaitų turėtų laukti vilniečiai.

O kodel ukrainiečių DEZERTYRUS Lietuva remia?
Kai tikri ukrainiečių kraują lueja
Kai tikri ukrainiečių kraują lueja
Serhijus Lietuvoje pašalpas išmušinėja. Į frontą už vakarų vertybes žarnas leisti!
sioje bauduvos rsp nereikalingi.. Saviems nieko nduoda, viska kisa svetimtauciams.. Gal,laikas butu savais ruointis, kol dar visko netaidave ir nepaliko paciu alaknu ir basu...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų