• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Petras Gražulis tvirtina, kad jam Seime liko nedaug laiko, tad politikas nori išeiti skambia nata. Parlamentaras norėjo inicijuoti apkaltą kolegai, Laisvės frakcijos atstovui Tomui Vytautui Raskevičiui.

Petras Gražulis tvirtina, kad jam Seime liko nedaug laiko, tad politikas nori išeiti skambia nata. Parlamentaras norėjo inicijuoti apkaltą kolegai, Laisvės frakcijos atstovui Tomui Vytautui Raskevičiui.

REKLAMA

„Kadangi čia jau mano paskutiniai posėdžiai. Visada to nuteistojo paskutinę valią visada įvykdo“, – Seimo posėdžio pradžioje ketvirtadienį sakė P. Gražulis. 

Jis prašė valdančiųjų vienbalsiai pritarti dviem jo siūlymams.

Pirmasis, P. Gražulis norėjo inicijuoti apkaltą Laisvės frakcijos atstovui Tomui Vytautui Raskevičiui. Politikas laisviečiui nori iškelti apkaltą dėl jo antradienį surengtos knygų deginimo akcijos.

Tai jis pavadino pilietine nepaklusnumo akcija ir taip išreiškė protestą Seime priimtam sprendimui.

Taip T. V. Raskevičius reagavo į tai, kad antradienį Seimas pateikimo stadijoje atmetė Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisą, pagal kurią siūlyta atsisakyti nuostatos, kad neigiamą poveikį nepilnamečiams darančiai informacijai priskiriama viešoji informacija, kuri „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.

REKLAMA
REKLAMA

P. Gražulis taip pat sakė, kad jis nuolat kaltinamas palankumu Kinijai, tad pasiūlė Seimui priimti jo parengtą rezoliuciją, kuria Seimas išreikštų palaikymą nutraukti investicijų sutartį tarp Lietuvos ir Kinijos vyriausybių.

REKLAMA

„Pažiūrėsime, kas už kinus, kas už rusus ir kam jūs iš tikro tarnaujate“, – kalbėjo P. Gražulis.

Posėdžiui pirmininkavęs konservatorius Jurgis Razma pažymėjo, kad jei rezoliucija teikiama frakcijos vardu, ją privalu įrašyti į darbotvarkę.

„Dėl apkaltos, deja, turiu jus nuliūdinti, kad balsavimui neteiksiu. Žinote, kad pagal Seimo statutą apkaltos iniciatyvą turi būti paremta ketvirtadalio Seimo narių parašais, o ne jūsų vieno parašu. Aš negaliu laužyti statuto ir to projekto darbotvarkėje, deja, nebus“, – teigė J. Razma.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne kartą esate sulaužę tą Konstituciją, nu dar vieną kartą sulaužykite ir įtraukite tokį svarbų klausimą į darbotvarkę“, – sakė P. Gražulis.

Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis sakė, kad užsienio politikos rezoliucijos Seime dažniausiai suderinamos su komitetu ir yra palaikomos vieningai, o tos, kurias siūlo P. Gražulis, yra prieštaringos ir provokuojančios ir ragino opoziciją jų nepalaikyti. P. Gražulis ketvirtadienį taip pat pristatys rezoliuciją dėl padėties Izraelyje ir Palestinoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimas ketvirtadienį ėmėsi svarstyti siūlymą panaikinti Seimo narių Mišrios grupės nario Petro Gražulio teisinę neliečiamybę byloje dėl LGBTIQ bendruomenės narių niekinimo. 

„Esu kaltinamas, kad išsakiau savo krikščionišką poziciją, kad homoseksualizmas yra iškrypimas“, – ketvirtadienį per Seimo posėdį sakė P. Gražulis.

Parlamentaras teigė perpasakojęs ištraukas iš Šventojo rašto, tvirtino neniekinantis seksualinėms mažumoms priklausančių žmonių, tik norintis jiems padėti.

REKLAMA

„Šiandien jaunimui nuo ryto iki vakaro kala, leidžia visokias knygutes, reikalauja, kad pabandytų, ar patiks vyrui ir vyrui, perrenginėja vaikus, taip žalojamas jaunimas. Jei būtume visi homoseksualai, nebūtų šio pasaulio, mes negalime smerkti, bet nuodėmės skatinti, nusikaltimų, iškrypimų taip pat negalime“, – kalbėjo P. Gražulis.

Jis taip pat tvirtino savo pasisakymuose, dėl kurių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sureagavęs emociškai: „Sakiau, kad noriu ištiesti pagalbos ranką, noriu padėti, kreipkitės į gydytoją“.

REKLAMA

Už neliečiamybės naikinimą pasisakiusi konservatorė Rasa Petrauskienė teigė, kad neapykantos kalbos negalima toleruoti net buitiniame lygmenyje.

„Paklausykite, ką jis kalba ir kartoja šiame procese – skleidžia neapykantos kalbą, ir mes turime daug pavyzdžių, kai tolerancija, regis, smulkmenoms, neapykantos kalbelėms buitiniam lygmeny, būtent tas nejautrumas sukelia vieną didžiausių katastrofų šalyje. Ta šaknis glūdi smulkmenose, be šitų kalbelių, juokelių, būtų mažiau neapykantos“, – sakė R. Petrauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apsvarsčius nutarimo projektą dėl neliečiamybės panaikinimo Seime nebalsuojama, kitą savaitę vyks galutinis balsavimas dėl nutarimo priėmimo.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė prieš porą savaičių kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti Seimo narių Mišrios grupės atstovo P. Gražulio imunitetą, kad jam būtų galima pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.

Šį prašymą nagrinėjusi Seimo komisija, kurią sudarė valdantieji ir opozicinių socialdemokratų atstovas, siūlo prašymą tenkinti. Kitos opozicinės frakcijos atstovų į komisiją nedelegavo, sakydamos, kad prašyme panaikinti P. Gražulio imunitetą mato politinę potekstę, pats politikas procesą vadina politiniu susidorojimu

REKLAMA

Tam, kad nutarimas dėl parlamentaro teisinės neliečiamybės būtų panaikintas, už jį turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Tyrimą prokuratūra pradėjo po praėjusių metų gegužės 26 dienos P. Gražulio pareiškimų Seimo koridoriuje.

Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės Seime sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Petras jega
nors vieną gerą darbą padarė raskevicus - apvalė savo biblioteką, o Petrui - sėkmės, greitai bus kiti rinkimai
Petrai, laikykis! Už Lietuvą, vyrai, tik be paleistuvių ir seimo ištvirkusių nukrypėlių!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų