• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja, kad dalis valstybės paramą pandemijai išgyventi gavusių verslininkų galėjo ją panaudoti prisipirkdami prabangių automobilių, sąrašuose ir „Bentley“, „Maserati“ ar net „Lamborghini“. Dešimtis ir net šimtus tūkstančių kainuojančius automobilius įsigijo pusantro šimto paramą gavusių įmonių. Valstybinė mokesčių inspekcija tirs galimus piktnaudžiavimo atvejus.

Aiškėja, kad dalis valstybės paramą pandemijai išgyventi gavusių verslininkų galėjo ją panaudoti prisipirkdami prabangių automobilių, sąrašuose ir „Bentley“, „Maserati“ ar net „Lamborghini“. Dešimtis ir net šimtus tūkstančių kainuojančius automobilius įsigijo pusantro šimto paramą gavusių įmonių. Valstybinė mokesčių inspekcija tirs galimus piktnaudžiavimo atvejus.

REKLAMA

Kai kam per pandemiją teko palaidoti savo verslus, o kai kurių Lietuvos įmonių vadovai koronaviruso pandemijos metu dar ir pakėlė savo prestižo lygį įsigydami šimtus tūkstančių eurų kainuojančius gražuolius. Aiškėja, kad prabangius automobilius verslininkai įsigijo kaip tik tuomet, kai įmonės gavo valstybės paramą, skirtą nukentėjusiems nuo pandemijos verslams, tam, kad išsaugotų vietas darbuotojams.

„Nemoka „Sodros“ mokesčių, gauna subsidijas už prastovas, gauna paramą verslui, nusiperka prabangų sportinį automobilį, jį registruoja kaip krovininį automobilį tam, kad būtų susigrąžintas pridėtinės vertės mokestis. Ir dar kreipiasi papildomos paramos į valstybines institucijas, kad būtų kompensuojamos lizingo įmokos. Tai yra cinizmo absoliuti viršūnė“, – teigia Seimo narys Mykolas Majauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo pandemijos nukentėjusiems verslams valstybė skiria 150 milijonų eurų subsidijoms. Mokesčių inspekcijos duomenimis, 2020–2021 metais iš visų šalies subsidijas gavusių įmonių 148 tuo pat metu įsigijo brangesnius, kaip 50 tūkstančių eurų kainuojančius automobilius. O kai kurios iš jų net ir dar brangesnius.

REKLAMA

Inspekcijos Teisės departamento direktorė Rasa Virvelienė sako: „Tame skaičiuje yra ir labai prabangių automobilių. Ir tokių automobilių yra 24. Tai „Bentley“, „Porsche“, „Audi Q7“, BMW prabangūs automobiliai.“

Tyrimą inicijavęs Seimo biudžeto ir finansų komitetas ir Valstybinė mokesčių inspekcija informaciją, kokios įmonės galimai gavusios subsidijas prisipirko automobilių, slėpė. Pavakarę įmonių sąrašą paviešinio portalas lrt.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausias darbo užmokesčio subsidijas gavusios įmonės įsigijusios automobilius štai šios: bendrovė „Headex“, užsiimanti įdarbinimo veikla, gavo 2,5 mln. eurų subsidijų. Bendrovė įsigijo automobilį „Porsche“.

Toliau rikiuojasi UAB „Hegelmann Transporte“, gavusi 2,3 mln. eurų subsidijoms. Bendrovė įsigijo „Porsche“

Įmonių sąraše ir keleivius vežanti bendrovė „Kautra“, gavusi per 1,5 mln. eurų subsidijoms ir įsigijus automobilį „Range Rover“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp įmonių ir bendrovė „Apranga“, „Ortopedijos technika“ ir kitos įmonės.

„Pakankamai smulkios įmonės, 20 darbuotojų, 30 darbuotojų, kur gauna tokią subsidiją, gauna paramą ir vėliau ją, tikėtina, panaudoja asmeniniams poreikiams“, – sako M. Majauskas.

Politikai aiškina, kad Valstybinė mokesčių inspekcija turėtų imtis griežtesnių veiksmų ir kontrolės.

REKLAMA

„Mano supratimu, pats laikas valstybinei mokesčių inspekcijai imtis principingų kontrolės veiksmų ir pasibelsti į kiekvienas duris tų įmonių, kurios mokesčių mokėtojų paramą panaudojo prabangių sportinių automobilių įsigijimui“, – teigia M. Majauskas.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, įmonėms, įsigijusioms prabangius automobilius ir gavusioms subsidijas, iki šių metų gruodžio mėnesio bus atliekama rekontrolė. Inspekcija aiškinsis, kam ir kaip buvo panaudotos valstybės išprašytos lėšos ir ar tikrai atitiko šiuos reikalavimus.

REKLAMA

„Subsidijos yra skiriamos įmonėms, pandemijos padariniams pašalinti ir įmonės likvidumui išsaugoti, ir jau po to ėjo kriterijus, kad turi būti veikla ribojama, kad turėjo kristi apyvarta ne mažiau kaip 30 procentų, turi būti mokėjęs GPM, nuo kurios ir priklausė subsidijos dydis“, – sako R. Virvelienė.

Anot mokesčių inspekcijos specialistų, nustatyti, ar prabangūs automobiliai buvo pirkti pasinaudojant subsidijas, pakankamai sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Virvelienė teigia: „Be abejo, gali būti akivaizdūs atvejai. Įmonė gavo, tarkim, 60 tūkstančių subsidijos, ir už 60 tūkstančių įsigijo automobilį. Tai akivaizdu, ir jei tai įvyko per kelias dienas.“

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis, kurio Vyriausybė prasidėjus pandemijai ir ėmėsi verslo pirmojo gelbėjimo plano, tikėti, kad įmonės galėjo elgtis taip įžūliai, nenori.

„Reikia žiūrėti – pasinaudodamos pandemija ar ne. Reikia atskirti, matyt, tuos dalykus, nes jeigu atitiko įmonės kriterijams, kad jie patyrė su pandemija susijusius sunkumus ir priklausė kompensacija, tai tą kompensaciją turėjo gauti, tai gaila būtų tikėti, kad iš tos kompensacijos, paramos pirko tas transporto priemones, matyt, turbūt ir iš kitų šaltinių“, – teigia S. Skvernelis.

REKLAMA

O premjerės Ingridos Šimonytės nuogąstavimai, kad verslininkai privačius poreikius bando deklaruoti, kaip įmonės poreikius, visai nestebina.

„Valstybė teikia finansinę paramą tiek subsidijų forma, tiek kitų paskolų forma ir tuo pačiu tokie dalykai vyko, žinoma, čia jau ya dvigubai blogas dalykas. Ir manau, kad Valstybinė mokesčių inspekcija, atlikdama kontrolės veiksmus, turi šituos atvejus ištirti.“

REKLAMA

Mokesčių inspekcijai atlikus rekontrolę ir paaiškėjus, kad iš tiesų, vaidinusios nukentėjusias, bet tuo pačiu metu prisipirkusios naujų automobilių, įmonėms teks subsidijas grąžinti.

2021-05-28 d. 12:02 val. papildyta bendrovės ,,Ortopedijos technika“ komentaru:

Esame nemaloniai nustebę, kad žiniasklaidoje pateikta tikrovės neatitinkanti informacija apie tai, jog subsidijų lėšos buvo naudojamos automobiliui pirkti. Esame apkaltinti net negavę galimybės pateikti savo komentaro. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sprendimas dėl automobilio pirkimo buvo priimtas dar iki karantino paskelbimo. Automobilio pirkimo sutartis pasirašyta 2020-03-07, avansas sumokėtas 2020-03-09. Primename, jog tuo metu dar nebuvo paskelbtas karantinas ar ekstremali situacija. Pirmąją subsidijų įmoką įmonė gavo 2020-05-04. 

Paskelbus karantiną, mūsų veikla kuriam laikui buvo praktiškai sustabdyta, pajamos nukrito 70 proc., apie 60 proc. darbuotojų buvo išleista į prastovas. Įmonės pastangų, Vyriausybės pagalbos ir subsidijų dėka pavyko išsaugoti 99 proc. darbo vietų. 

REKLAMA

Esame medicinos paslaugų teikėjai ir ortopedijos techninių priemonių gamintojai, savo veikloje vadovaujamės sąžiningumo, skaidrumo ir verslo etikos principais, savo veiklos strategijoje prioritetą teikiame veiklos plėtrai, modernių technologijų diegimui, paslaugų kokybės tobulinimui. 

Nuo 2015 m. į šalies biudžetą „Ortopedijos technika“ sumokėjo virš 25 mln. eurų mokesčių.

Apgailestaujame dėl žiniasklaidos ir politikų sudarytos nuomonės apie mūsų ir kitas šiame kontekste paminėtas įmones. Pažymime, jog esame pasiruošę bendradarbiauti su mokesčių inspekcija, pateikiant visus reikiamus dokumentus. 

REKLAMA

2021-05-28 d. 15:07 val. papildyta „Hegelmann Transporte“ generalinio direktoriaus Tomo Jurgelevičiaus komentaru:

Informacija apie UAB „Hegelmann Transporte“ prabangaus automobilio pirkimą neatitinka tikrovės, kadangi tokios transporto priemonės UAB „Hegelmann Transporte“ neįsigijo, o paramai skirtos lėšos buvo naudojamos pagal paskirtį.    Minimą automobilį „Porsche 911 Turbo S“ įsigijo įmonė UAB „Hegelmann Rental“, kuri užsiima automobilių nuoma. Šiuo metu UAB „Hegelmann Rental“ priklauso apie 2800 transporto priemonių, iš jų apie 110 lengvųjų automobilių. UAB „Hegelmann Rental“ teikia nuomos paslaugą įvairiems juridiniams asmenims visoje Europos Sąjungoje. Ši bendrovė jokių subsidijų negavo ir valstybės suteikta teise gauti finansinę pagalba nesinaudojo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų