Rugpjūčio mėnesį buvo įvesta nauja sąlyga galimybių pasui gauti: visi asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 d. atliks kiekybinius ar pusiau kiekybinius antikūnų tyrimus ir gaus teigiamus rezultatus, galės gauti galimybių pasą. Galimybių pasas asmeniui, turinčiam teigiamą antikūnų kiekį, galioja 60 dienų nuo antikūnų testo atlikimo datos.
Viktorijos (tikrasis vardas ir pavardė žinoma – aut. past.) teigimu, galimybių pasas jai turėtų galioti jau nuo rugpjūčio mėnesio pabaigos, tačiau jo vis dar neturi.
„Pirmąjį antikūnų tyrimą dariausi rugpjūčio 26 d. E.sveikatos sistemoje pamačiusi teigiamą testo rezultatą jungiausi prie gp.esveikata.lt tinklalapio, kad gaučiau galimybių pasą. Deja, pamačiau raudoną spalvą.
Susisiekusi su daktare, iš jos išgirdau, kad padarė viską, ką galėjo – savo darbą atliko, sveikatos duomenis į sistemą suvedė.
Antrą kartą tyrimą dariausi rugsėjo 9 d., vėl susimokėjau, o galimybių pasas ir toliau man nėra prieinamas. Ne vieną kartą skambinau ir gp.esveikata.lt tinklalapyje nurodytu informacijos numeriu, bet visus kartus išgirdau, kad visi konsultantai yra užimti.
To paties atsakymo sulaukiau paskambinusi ir „Antėjos laboratorijos“ Kauno skyriaus informacijos numeriu. Nujaučiu, kad teks registruotis antikūnų tyrimui ir trečią kartą bei trečią kartą susimokėti“ – teigė Viktorija.
Trukdžių dėl duomenų įvedimo į sistemą pasitaiko neretai
Registrų centro atstovas žiniasklaidai Mindaugas Samkus tv3.lt teigė, kad trukdžių dėl duomenų įvedimo į sistemą pasitaiko neretai. Mat antikūnų tyrimus atliekančių įstaigų specialistai ne visada įveda reikiamus duomenis, kad būtų sugeneruotas galimybių pasas.
„Antikūnų tyrimus atliekančių sveikatos priežiūros įstaigų specialistai į specialiai tam Registrų centro sukurtą tyrimo rezultatų formą turi tiksliai įvesti tyrimo rezultatą: „teigiamas“, jeigu antikūnų kiekis yra pakankamas, arba „neigiamas“, jeigu antikūnų kiekis yra nepakankamas.
Pastebime atvejų, kai sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai tyrimų rezultatus vis dar įveda netiksliai ir, sistemai neatpažįstant tyrimo rezultato, galimybių pasas negali būti sugeneruotas“ – aiškina M. Samkus.
Problemą bando spręsti
Pasak Registrų centro atstovo žiniasklaidai, šiuos trukdžius su atitinkamomis įstaigomis bando spręsti.
„Registrų centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ne kartą komunikavo antikūnų tyrimus atliekančioms sveikatos priežiūros įstaigoms (laboratorijomis) apie būtinybę tiksliai įvesti antikūnų tyrimų rezultatus.
Kadangi duomenis į e.sveikatos sistemą įveda laboratorijų darbuotojai, tad gavę gyventojų užklausas dėl nesugeneruojamo galimybių paso, prašome jų kreiptis į laboratoriją, kurioje buvo atliktas tyrimas, kad tyrimo rezultatas būtų patikslintas“, – sakė jis.
M. Samkus primena, kad gyventojai, susiduriantys su panašiomis problemomis, kai nepavyksta gauti galimybių paso, gali informuoti e.sveikatos skyriaus konsultantus.
„Su panašiomis problemomis susiduriantys gyventojai apie savo atvejus gali informuoti e.sveikatos skyriaus konsultantus elektroniniu paštu, kad būtų galima identifikuoti konkretų atvejį“, – teigė Registrų centro atstovas.