• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau artimiausiomis valandomis Jungtinės Valstijos gali patvirtinti antrąją vakciną nuo koronaviruso. Tai – bendrovės “Moderna” sukurta vakcina, kurios net šešis milijonus dozių planuojama paskirstyti jau šį savaitgalį.

Jau artimiausiomis valandomis Jungtinės Valstijos gali patvirtinti antrąją vakciną nuo koronaviruso. Tai – bendrovės “Moderna” sukurta vakcina, kurios net šešis milijonus dozių planuojama paskirstyti jau šį savaitgalį.

REKLAMA

Tuo metu skiepijimas jau patvirtintu “Pfizer” preparatu Amerikoje įsibėgėja vis labiau. Šia vakcina paskiepyta ir Los Andžele gyvenanti lietuvė. Su koronaviruso pacientais dirbanti moteris pasakoja, kad skiepo diena – kaip šventė ir tikina jokio šalutinio poveikio nejaučianti.

Jungtinės Valstijos skaičiuoja paskutines valandas iki kol šalies Maisto ir vaistų administracija patvirtins antrąją vakciną nuo koronaviruso. Nepriklausomi ekspertai jau nubalsavo už rekomendaciją skubos tvarka leisti naudoti farmacijos bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną, taip pat sudarė sąlygas jau šį savaitgalį pradėti platinti 6 milijonus šių skiepų dozių.

 „Pfizer-BioNTech“ vakcina jau atkeliavo ir į Kalifornijos – vienos labiausiai paveiktų valstijų – gydymo įstaigas. Čia pradėti skiepyti priešakinėse linijose dirbantys medikai ir pagalbinis personalas. Nuo viruso jau pasiskiepijo ir 21-erius metus Los Andžele gyvenanti lietuvė, terapeutė Vida Pudžemis. Moteris dirba su koronaviruso pacientais ir dieną, kai pasiskiepijo, vadina švente.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš laukiau, laukiau, kad tik greičiau, nes kai dirbi ligoninėje – labai turim daug ligonių – reikia saugoti ir ligonius, ir save. Dvejonių nebuvo visi labai laukėme ir labai džiaugėmės. Vakar buvo tokia, kaip pasakyti, linksma diena. Visi džiaugėsi gavę po vieną tą koronaviruso vakciną“, – sako Los Andželo lietuvė Vida Pudzemis.

REKLAMA

Moteris sako, kad nei ji, nei 60 paskiepytų jos skyriaus kolegų jokio šalutinio poveikio nejaučia. Vida Pudžemis viliasi, kad antrąjį skiepą ausio 11-ąją jos organizmas priims taip pat gerai.

„Jaučiamės gerai, nes kai padarė tą vakciną, mes turėjome 15 min laukti, jeigu bus kažkokia reakcija ar dar kažkas. Šalia medikai yra, bet nė vienas iš mūsų neturėjo jokios reakcijos. Viskas buvo normaliai. Tik po kokių 4 val. Mums dar „tekstino“, kaip mes jaučiamės, mes turėjo atsakyti į keletą klausimų. Ir viskas gerai, tik truputį jaučiasi, skauda ranką, panašiai kaip skiepija nuo gripo. Lygiai tokia pati reakcija“, – pasakoja V. Pudzemis.

REKLAMA
REKLAMA

Koronavirusu užsikrėtęs Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas ir toliau tęsia darbus. Paviešintas vaizdo įrašas iš konferencijos humanitarinės pagalbos klausimais, kurioje E. Macronas dalyvauja jau po to, kai jam buvo nustatytas virusas.

Jo komanda sako, kad prezidentas tikriausiai užsikrėtė per Europos Vadovų Tarybą praėjusią savaitę, kurioje dalyvavo visas politikos elitas, taip pat ir mūsų prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Internete taip pat yra vaizdo įrašas, kuriame matyti kaip E. Macronas šį pirmadienį nesilaiko atstumo ir spaudžia ranką garbingo amžiaus Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vadovui. Taip pat tą pačią dieną šiltai Eliziejaus rūmuose sveikina Portugalijos premjerą.

„Laikyčiau tai klaida, užsimiršimu, nepiktybiniu gestu. Kai ilgą laiką gyveni su virusu, tikrai galima lengvai užsimiršti, tačiau, deja, tie momentai ir yra patys rizikingiausi“, – sako Prancūzijos medikų draugijos vadovas Jaques Battistoni.

REKLAMA

Tuo metu Švedijos karalius Karlas Gustavas atsiprašė tautos dėl nesėkmingų pastangų apsaugoti gyvybes per pandemiją. Itin retai aktualijas komentuojantis monarchas šį apmaudą išsakė ekspertams ir visuomenei vėl intensyviai diskutuojant apie Švedijos kovos su koronavirusu strategiją, paremtą ne griežtais suvaržymais, o rekomendacijomis.

„Tiesiog manau, kad patyrėme nesėkmę. Mirė daugybė žmonių ir tai yra siaubinga. Turime užjausdami suprasti, kad negalėjome jiems padėti ir tai yra labai liūdna, siaubingai liūdna“, – pasakoja Švedijos karalius Carl Gustaf.

REKLAMA

Su iššūkiais susiduria ir kroonaviruso antirekordus skaičiuojanti Vokietija. Tai metalinis konteineris, stovintis prie Hanau kapinių. Jame laikinai laikomi mirusiųjų nuo COVID-19 kūnai. Tikėtina, kad tokie konteineriai atsiras ir kituose miestuose, kadangi sunkių ligonių perpildytos Vokietijos ligoninės nebespėja išvežti mirusiųjų kūnų, o krematoriumai jų kremuoti.

„Esame priversti panaudoti konteinerius, kuriuos turime čia nuo balandžio, tik tąkart jų mums taip ir neprireikė. Jame jau yra du kūnai, iš viso iki laidotuvių konteineryje laikyti galėsime 25-ias koronaviruso aukas“, – teigia krematoriumo vadovė Alexandra Kinski.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek kitokiomis nuotaikomis šiuo metu gyvena britai, kur nuo mirtino viruso pasiskiepyti galima į punktą atvykus automobiliu. Ir čia jau skiepijami ne vienetai, o tūkstančiai. Iš viso Jungtinėje Karalystėje pasiskiepijo apie 140 tūkstančių žmonių. Tačiau nė vienas po pirmosios dozės nėra apsaugotas – visi jie skiepą pakartoti turės po 21 dienos.

Tuo metu po Kalėdų atostogų šalyje prasidės masinis moksleivių, mokytojų ir mokyklų personalo testavimas. Švietimo sekretorius sako, kad tai padės sklandžiai ir – svarbiausiai – saugiai grįžti prie normalaus ugdymo proceso.

REKLAMA

„Imamės šios papildomos saugumo priemonės tam, kad vaikai, tėvai ir mokytojai jaustųsi visiškai saugūs. Taip pat siekiame, kad nenutrūktų ugdymo procesas tiems vaikams, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju, tačiau patys viruso nepasigavo. Įprastai jie turėtų saviizoliuotis, tačiau pasidarius testą bus aišku, reikia tai daryti, ar ne“, – kalbėjo šveitimo sekretorius Gavin Williamson.

Na, o Jungtinės Valstijos laukia, dar vienos vakcinos patvirtinimo. Panašu, kad tai nutikti gali artimiausiomis valandomis, mat jau nubalsavo už rekomendaciją skubos tvarka leisti naudoti farmacijos bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną, taip sudarė sąlygas jau šį savaitgalį pradėti platinti 6 mln. šių skiepų dozių. Vakcinos naudojimui dar turi pritarti Maisto ir vaistų administracija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų