• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį buvo apklausti liudytojai jau du metus įstrigusioje Kamuolinių kriminalinio susivienijimo byloje. Apklausti liudytojai buvo susiję su 2019 m. policijos pradėtu ikiteisminiu tyrimu – jie įsigijo ir pardavė automobilius, kurie galėjo būti panaudoti narkotikų gabenimui, o vienas iš liudytojų netgi pažinojo įtakingus „kamuolinių“ gaujos narius – vieną iš gaujos vadeivų Tomą Gaidanką, bei jo parankinį Arminą Zujų.

Trečiadienį buvo apklausti liudytojai jau du metus įstrigusioje Kamuolinių kriminalinio susivienijimo byloje. Apklausti liudytojai buvo susiję su 2019 m. policijos pradėtu ikiteisminiu tyrimu – jie įsigijo ir pardavė automobilius, kurie galėjo būti panaudoti narkotikų gabenimui, o vienas iš liudytojų netgi pažinojo įtakingus „kamuolinių“ gaujos narius – vieną iš gaujos vadeivų Tomą Gaidanką, bei jo parankinį Arminą Zujų.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, jog anksčiau Kauno apygardos teismas vienoje „kamuolinių“ nusikalstamo susivienijimo byloje nuteisė 13 asmenų, o dar keturis išteisino. Kaltinamieji buvo nuteisti už sunkius ir nesunkius sveikatos sutrikdymus, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, dokumento suklastojimą, neteisėtą laisvės atėmimą, plėšimą ir kitus nusikaltimus, pranešė teismas.

Trečiadienį Kauno apygardos teisme vykusiame bylos posėdyje liudytoja D. J. pasakojo, jog apie 2010 m. buvo nusipirkusi automobilį „Toyota Avensis“, jį registravo savo vardu. Automobilį vėliau prašė perrašyti D. J. vyro draugas, tiesa liudytoja prisiminė tik jo vardą. Šio pirkėjo parduodama automobilį jį nematė – automobilį atsiimti atvyko kitas asmuo. Kaip paaiškėjo posėdžio metu, D. J buvo davusi parodymus ir anksčiau – ją 2019 m. ikiteisminio tyrimo metu apklausė policija.

REKLAMA
REKLAMA

Tą patį automobilį vėliau perpirko kita liudytoja V. D, anksčiau davusi parodymus policijai. Ji minėjo, jog automobilį naudojo asmeninėms reikmėms ir nebeprisiminė, kam pardavė automobilį.

REKLAMA

Trečiasis liudytojas L. S pasakojo, jog buvo įsigijęs automobilį asmeniniam naudojimui, o vėliau su kitu asmeniu pasirašė panaudos sutartį. Tas asmuo – iš matymo pažįstamas žmogus, su kuriuo sportuodavo tame pačiame sportu klube. Anot liudytojo, asmuo priėjo prie jo ir pasiūlė išnuomoti automobilį – tuo metu (apie 2009 metais) siūlė sumokėti 500 litų už galimybę pasinaudoti porą savaičių. Kaip vėliau paaiškėjo, automobiliu buvo važiuota į užsienį, nors su tokiomis sąlygomis sutikta nebuvo. Liudytojas paminėjo, jog automobilį išsinuomojęs asmuo paminėjo automobilio dydį – taigi, galbūt automobilio jam reikėjo pervežimams. Liudytojas L. S pasakojo, jog neįtarė narkotinių medžiagų pervežimo scenarijaus, mat įtarimų tuo metu nekilo – automobilis buvo grąžintas laiku ir tvarkingas.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutinis apklaustas liudytojas G. J anksčiau gyveno Šančiuose, turėjo kelias pravardes. Jis pažinojo įtakingus „Kamuolinių“ grupuotės asmenis – gaujos vadeivą Tomą Gaidanką, bei jo bendražygį Arminą Zujų. Tiesa, kaip jis teigė apklausos metu, jis juos pažinojo tik kaip kaimynus – t.y dažnai juos matydavo, galbūt kada kartu vedžiojo šunis. Tuo metu jis neįtarė, jog gyveno šalia įtakingų nusikaltėlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kamuolinių byla

Naujienų portalas tv3.lt 2023 m. rugsėjį rašė, kad Kauno apygardos teismas vienoje „kamuolinių“ nusikalstamo susivienijimo byloje nuteisė 13 asmenų, o dar keturis išteisino.

Kaltinamieji buvo nuteisti už sunkius ir nesunkius sveikatos sutrikdymus, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, dokumento suklastojimą, neteisėtą laisvės atėmimą, plėšimą ir kitus nusikaltimus, pranešė teismas.

REKLAMA

Penki asmenys, tarp jų grupuotės lyderis Giedrius Janonis, nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, tačiau į kalėjimus nepateks, nes kurį laiką iki nuosprendžio buvo suimti, suėmimo laikas įskaitytas į bausmės laiką ir laikoma, kad jie bausmę jau atliko.

G. Janoniui paskirta ketverių metų ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmė, Genadijui Borisovui – dvejų metų, Tomui Gaidankai – pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė. Deividui Čereškai paskirta ketverių metų ir vieno mėnesio, Andriui Juodžiui – ketverių metų galutinė sušvelninta laisvės atėmimo bausmė.

REKLAMA

Įskaičius laiką, kada jie buvo laikinai sulaikyti ir suimti, laikoma, kad minėti asmenys jau yra atlikę visas jiems paskirtas laisvės atėmimo bausmes.

Artūrui Osmankinui paskirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė. Taip pat į paskirtą galutinę bausmę įskaičius laiką, išbūtą sulaikyme ir suėmime, bei atliktą bausmės dalį pagal kitą nuosprendį, laikoma, kad jis yra atlikęs visą jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eligijui Maželiui paskirta trejų metų, Mariui Navickui – pustrečių metų, Regimantui Jonušui ir Taurui Griniui – pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Andriui Guogai paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, bet jos vykdymas atidėtas, paskiriant įpareigojimus.

Edgarui Meizeraičiui „kamuolinių“ gaujos byloje paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. Vyras dabar atlieka laisvės atėmimo bausmę pagal Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį, todėl jam paskirta galutinė 12 metų laisvės atėmimo bausmė.

REKLAMA

Kaltinamieji M. L., R. B., G. Ž. ir N. V. buvo išteisinti, nes jie nepadarė nusikalstamų veikų.

Švelnesnės bausmės – dėl užtrukusio proceso

Prokuratūra kaltinamiesiems „kamuolinių“ byloje siekė daug griežtesnių laisvės atėmimo bausmių.

Teismas teigia bausmes sušvelninęs dėl pernelyg ilgos proceso trukmės, vadovaudamasis Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudencija. Kaip nurodė teismas, procesas truko ilgai iš esmės ne dėl kaltinamųjų kaltės.

REKLAMA

„Galimybė švelninti bausmę dėl baudžiamojo proceso trukmės siejama ne tik su proceso ilgumu, bet ir su konkrečių bylos aplinkybių, lėmusių nepagrįstą pernelyg ilgą proceso trukmę, nustatymu“ – rašoma teismo nuosprendyje.

Teismas pažymėjo, kad įgyvendinant baudžiamojo įstatymo paskirtį, svarbu ne tik tinkamai kvalifikuoti nusikalstamą veiką, bet ir nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui paskirti individualizuotas, teisingas ir „adekvačias nusikalstamoms veikoms“ bausmes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rastas su Kamuoliniais sieto vyro kūnas

Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, vasario 5-ąją, 1973 m. gimusio G. Ževžikovo kūnas rastas viename V. Krėvės prospekte esančio daugiabučio bute.

Kūnas aptiktas 17.45 val. Pareigūnai, pirminiais duomenimis, ant vyro kūno išorinių smurto požymių nepastebėjo.

Šiuo metu pagal standartinę procedūrą yra pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Beveik dvejus metus Kauno apygardos teisme įstrigusioje Kamuolinių nusikalstamo susivienijimo byloje G. Ževžikovas buvo tarp 29 jos kaltinamųjų, rašo portalas kauno.diena.lt.

Anot šio portalo, jis kaltintas neteisėtu disponavimu narkotikais bei ginklais ir jų kontrabanda bei nesunkiu sveikatos sutrikdymu kankinant ir dėl savanaudiškų paskatų.

Tad teoriškai už galimai įvykdytus nusikaltimus G. Ževžikovui grėsė laisvės atėmimas iki dešimties metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų