• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tradiciniai patiekalai vis dar neatsiejami nuo lietuviško kalėdinio stalo: ant jo dažnai puikuojasi silkė su pagardais, balta mišrainė ar virtas liežuvis. Pastarasis, nors ir laikomas subproduktu, laikui bėgant tapo tikru delikatesu.

Tradiciniai patiekalai vis dar neatsiejami nuo lietuviško kalėdinio stalo: ant jo dažnai puikuojasi silkė su pagardais, balta mišrainė ar virtas liežuvis. Pastarasis, nors ir laikomas subproduktu, laikui bėgant tapo tikru delikatesu.

REKLAMA

Prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė pastebi, kad pirkėjai kalėdiniam stalui labiausiai ieško tradicinių lietuviškų patiekalų, padedančių išlaikyti ilgametes tradicijas, rašoma pranešime spaudai.

Šventėms pirkėjai ieško ypatingesnių produktų 

Iškilmingi šventiniai pietūs ar vakarienė – tai dar ir proga paragauti rečiau valgomų tradicinių patiekalų. Minėto prekybos tinklo ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė E. Krasauskienė pastebi, kad per Kalėdas vaišių stalui pirkėjai renkasi paukštieną, įdarytas vištas, kiaulienos kumpį, baltą mišrainę, šaltieną, įvairius mėsos patiekalus ir pyragus.

„Tam tikri patiekalai dažnai pareikalauja daug pasiruošimo ir kruopštumo, todėl pirkėjai vertina galimybę įsigyti jau pagamintus. O tradicinius, artimus šeimos tradicijoms patiekalus, neretai patys ruošia namuose“, – pasakoja E. Krasauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Liežuvis – dažnas šventinis delikatesas

Liežuvis yra dažnas šventinis delikatesas, kuris atsiduria ant vaišių stalo – jis labiausiai vertinamas dėl savo unikalios tekstūros ir skonio. E. Krasauskienė sako, kad tiek per Kalėdas, tiek per kitas didžiąsias šventes, liežuvis tampa išskirtiniu šeimos stalo akcentu.

REKLAMA

„Tradicinis liežuvio gaminimo būdas prasideda nuo kruopštaus nuplovimo ir virimo dideliame puode su šaltu vandeniu.

Liežuvis virinamas 2–3 valandas, kol tampa minkštas ir lengvai nusilupa. Į vandenį dažnai dedama prieskonių, tokių kaip lauro lapai, pipirai, svogūnai, morkos, česnakai ir šiek tiek druskos, kad mėsa įgautų papildomų skonio niuansų.

Išvirus, liežuvis išimamas, atvėsinamas, o tada nulupama kieta oda. Po to jis apibarstomas druska, pipirais ir kartais kvepiančiais prieskoniais, pavyzdžiui, gvazdikėliais, kurie suteikia patiekalui ypatingą aromatą“, – apie tradicinę kulinariją pasakoja E. Krasauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Išlaikykite šviežumą šventėms

Įsigijus liežuvį šventėms, svarbu žinoti, kaip jį tinkamai laikyti, kad jis išliktų šviežias ir skanus. Minėto prekybos tinklo ekspertė atkreipia dėmesį, jog, jei liežuvis yra šviežias ir nevirtas, jis turi būti laikomas šaldytuve, sandariame inde, kad šis būtų apsaugotas nuo oro ir neperimtų kitų maisto produktų kvapų.

„Vis dėlto, jei planuojate jį naudoti tik po kelių dienų, geriausia liežuvį paruošti ir laikyti šaldytuve, tačiau jei norite ilgesnio galiojimo, galima ir užšaldyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liežuvį supjaustykite į plonesnius griežinėlius ir sandariai supakuokite į maisto maišelius bei pašalinkite perteklinį orą.

Tačiau ruošiant liežuvį šventėms, svarbu nepamiršti, kad kuo greičiau jį sunaudosite, tuo geresnį skonį ir tekstūrą išlaikysite“, – pabrėžia E. Krasauskienė.

Tradiciškai liežuvis patiekiamas su krienų padažu, kuris subalansuoja bendrą skonių paletę. Minėto prekybos tinklo ekspertė sako, jog ją paįvairinti galima renkantis ne tik tradicinius, bet ir kiek neįprastesnės rūšies krienus.

REKLAMA

Minėto prekybos tinklo kulinarijos technologai kviečia namuose pasigaminti jautienos liežuvį ir jį gardinti populiariausiais žiemos prieskoniais. 

Gvazdikėlių skonio jautienos liežuvis 

Patiekalui reikės:  

  • 1 vnt. jautienos liežuvio;
  • 80 g druskos;
  • 3 v. š. cukraus;
  • 2 vnt. cinamono lazdelių;
  • 1 v. š. malto imbiero;
  • 2 a. š. garstyčių miltelių;
  • 1 v. š. juodųjų pipirų žirneliais;
  • 1 v. š. muskato;
  • 5 vnt. žvaigždinių anyžių;
  • 10 vnt. gvazdikėlių;
  • 1 vnt. svogūno;
  • 3 vnt. Chalapos paprikų.

Gaminimo eiga:

REKLAMA

1. Visus prieskonius, išskyrus gvazdikėlius, išmaišykite 1 litre šilto vandens. Druska ir cukrus turi ištirpti.

2. Įpilkite 1 litrą šalto vandens, įdėkite jautienos liežuvį, uždenkite. Svarbu, kad marinatas visiškai apsemtų liežuvį. Pastatykite šaltai marinuotis 2 dienas.

3. Į puodą įdėkite marinuotą liežuvį, suberkite susmulkintus svogūnus, Chalapos papriką ir gvazdikėlius, įpilkite vandens, kad apsemtų liežuvį. Virkite apie 2 valandas, kol liežuvis suminkštės. Stebėkite, kad virimo metu liežuvis būtų visą laiką apsemtas.

4. Išvirtą liežuvį išimkite iš vandens, nulupkite ir dar kelioms minutėms įdėkite į puodą su vandeniu, kuriame virė. Išimkite, atvėsinkite ir patiekite karštą arba atvėsusį. Galite su juo gaminti ir sumuštinius. Skanaus!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų