• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atlikus nedidelį 156 COVID-19 virusu sergančių žmonių tyrimą nustatyta, kad mutacijos, suteikiančios atsparumą antivirusiniams vaistams, buvo dažnai aptinkamos, ypač pacientams, kurių imunitetas nusilpęs. Autoriai pabrėžia, kad dauguma šių mutacijų buvo trumpalaikės ir pasireiškė nedideliu dažnumu – rezultatai nereiškia, kad vaistams atsparios SARS-CoV-2 atmainos paplis, tačiau tai įdomus mokslinis atradimas, kurį ekspertai norės atidžiai stebėti.

Atlikus nedidelį 156 COVID-19 virusu sergančių žmonių tyrimą nustatyta, kad mutacijos, suteikiančios atsparumą antivirusiniams vaistams, buvo dažnai aptinkamos, ypač pacientams, kurių imunitetas nusilpęs. Autoriai pabrėžia, kad dauguma šių mutacijų buvo trumpalaikės ir pasireiškė nedideliu dažnumu – rezultatai nereiškia, kad vaistams atsparios SARS-CoV-2 atmainos paplis, tačiau tai įdomus mokslinis atradimas, kurį ekspertai norės atidžiai stebėti.

REKLAMA

Tyrime daugiausia dėmesio skirta antivirusiniams vaistams nirmatrelivirui ir remdesivirui. Nirmatreviras yra viena iš dviejų veikliųjų „Paxlovid“, JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) patvirtinto vaisto, skirto lengvo ir vidutinio sunkumo COVID-19 gydyti, medžiagų sudedamųjų dalių. „Paxlovid“ vartojamas per burną tablečių pavidalu. Remdesiviras, parduodamas pavadinimu „Veklury“, vartojamas infuzijos į veną būdu ir buvo pirmasis COVID-19 gydymo būdas, kurį patvirtino FDA.

Šie du vaistai šiek tiek skirtingai slopina viruso replikaciją, tačiau įrodyta, kad abu jie sumažina riziką, jog COVID-19 infekcija progresuos taip, kad žmogui gali prireikti gydymo ligoninėje, skelbia portalas „IFL Science“.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie žmonės negali vartoti Paxlovid dėl sąveikos su kitais vaistais, tokiu atveju vietoj jo gali būti siūlomas remdesiviras. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) ir toliau rekomenduoja asmenims, kuriems yra didesnė COVID-19 komplikacijų rizika, kuo greičiau po užsikrėtimo išgerti trumpą bet kurio iš šių vaistų kursą.

REKLAMA

Baiminamasi vaistams atsparių viruso mutacijų

Iš visų naujų viruso atmainų žinome, kad SARS-CoV-2 virusas yra linkęs mutuoti. Baiminamasi, kad tarp visų šių mutacijų gali atsirasti tokia, kuri suteiks virusui atsparumą vienam iš šių vaistų. Naujame tyrime, kuriam vadovavo Brighamo ir moterų ligoninės Bostone (JAV) komanda, buvo siekiama tai išsiaiškinti.

Tyrimo dalyviai jau buvo įtraukti į šiuo metu vykstantį „Po vakcinacijos viruso savybių“ tyrimą (POSITIVES). Galutinėje grupėje buvo išanalizuoti 156 asmenys, iš kurių 73,1 proc. sudarė moterys, o jų amžiaus vidurkis buvo 56 metai. 

REKLAMA
REKLAMA

Iš šios grupės 63 žmonės nebuvo gydomi nuo COVID-19, 79 gavo nirmatrelivirą, o 14 – remdesivirą. Šis imčių dydžių skirtumas atspindi šių vaistų vartojimo būdą – „Paxlovid“ yra pirmos eilės vaistas, todėl jį gauna daug daugiau žmonių nei remdesivirą – tačiau tai yra tyrimo apribojimas. Kita priežastis yra ta, kad pacientai, kurie vartojo nirmatrevirą, paprastai buvo vyresnio amžiaus ir dažniau turėjo imunosupresiją; tai vėlgi atspindi, kaip šis vaistas skiriamas visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nosies tepinėliai buvo paimti viruso RNR gauti sekos nustatymui, kad komanda galėtų ieškoti atsparumo vaistams mutacijų.

Buvo aptikta atsparumą vaistams turinčių mutacijų

Devyniems pacientams, kurie vartojo vaistą, ir dviem, kurie jo nevartojo, buvo nustatytos mutacijos, suteikiančios atsparumą nirmatrelivirui. Gydymo grupėje atsparumas dažniau atsirado tiems, kurių imunitetas buvo labiau nusilpęs. Tačiau 90 proc. šių mutacijų buvo rasta tik labai mažai ir jos buvo laikinos, t. y. virusas vėliau grįžo į pradinę būseną.

REKLAMA

Su remdesiviru vaizdas buvo panašus: mutacijų rasta tik imunosupresyviems pacientams (dviem iš 14), jos buvo nedidelio dažnio ir trumpalaikės.

Vaistų veiksmingumas niekur nedingo

Apibendrindami autoriai padarė išvadą, kad jų duomenys rodo, jog „esant dabartiniams variantams ir vaistų vartojimo įpročiams atsparumo nirmatrelivirui plitimo visuomenėje rizika yra nedidelė“. Kitaip tariant, „Paxlovid“ dar nepraranda savo veiksmingumo.

Jie pridūrė, kad „šios atsparumo mutacijos, atrodo, neturėtų būti esminė virusologinio atsinaujinimo po gydymo nirmatreliviru priežastis [ir] jų dažnis bendroje populiacijoje nepadidėjo“, o tai yra gera žinia.

Tokį klastingą virusą, kaip SARS-CoV-2, pravartu atidžiai stebėti, kaip jis vystosi. Tačiau bent jau kol kas nėra požymių, kad atsparumas antivirusiniams vaistams taptų opia problema, įsitikinę mokslininkai.

rekomenduojami straipsniai:
rekomenduojami straipsniai:
> Patvirtinta – plaučių ventiliacija pribaigdavo covid-19 pacientus
> Covidinių vakcinų užsakyta net iki 2026 m. – visos jos keliauja į unitazą
> 325 mirčių po “Covid” vakcinacijos autopsijų išvados rodo, kad maždaug 75 proc. atvejų tarp vakcinacijos ir mirties yra priežastinis ryšys
> Stulbinantis tyrimas : miokarditas vaikams pasireiškė tik po covid vakcinacijos
> Covid-19 virusas atsirado iš tyčinių tyrimų projekto, kurio pagrindinė idėja buvo paimti natūralų virusą ir padaryti jį labiau užkrečiamą
> JAV vyriausybė sumokėjo milijardus vaistinėms, kad jos neparduotų vaisto ivermektino nuo covid-19 infekcijos
> Prastos žinios paskiepytiems nuo covid-19
> Kodėl covid-19 vakcinas užsakė Pntagonas ?
> Kardiologo daktaro Peterio McCullougho liudijimas: ligoninės žudė “Covid” Pacientus
> Lietuva – Europos čempionė. Už milijonus eurų perka covid-19 vakcinų tam, kad išpilti į unitazą> ir t. t., ir t. t. ...
Ne mutacijos ,o mokslo kuriami virusai ,apie tai rasykite.
Mokslas sako, kad nuo virusų vaistų nėra, su virusu gali kovoti tik žmogaus organizmas, na o farmacininkai gieda savo giesmelę. Net kai kuriems virusams neefektyvūs yra ir skiepai, kaip pavyzdys nuo mūsų brangiojo korona, kai Lietuvoje paskiepyta populiacija pradėjo sirgti taip, kad 2022 vasario mėnesį 10000/parą buvo nustatyta susirgimų (o kiek nenustatyta).
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų