žygimantas senasis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žygimantas senasis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žygimantas senasis“.
Paaiškėjo, kaip bus pavadintas skvernas prie Valdovų rūmų
Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien pritarė Istorinės atminties komisijos siūlymui – Valdovų rūmų muziejaus skverą pavadinti Bonos Sforcos vardu. Manoma, kad toje vietoje Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Senojo žmona, karaliaus Žygimanto Augusto motina XVI a. pr. buvo įkūrusi itališką sodą.
Apie 12 arų ploto skveras šalia rytinio Valdovų rūmų muziejaus korpuso, Gedimino pilies kalno papėdėje, dabar priklauso Vilniaus pilių valstybiniam kultūros rezervatui.
Įdomūs faktai iš Lietuvos istorijos: kuo ypatinga sausio 1-oji
Sausio 1-oji – ypatinga diena. Ir ne tik todėl, kad ką tik prasidėjo 2016-ieji. Šią dieną užfiksuota daug įdomių dalykų, susijusių su Lietuvos istorija. Siūlome susipažinti su tuo, kas svarbaus įvyko sausio 1-ąją: 1467 — gimė Žygimantas Senasis, Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius, Kazimiero Jogailaičio ir Elžbietos Habsburg sūnus. Mirė 1548 m. 1714 — gimė Kristijonas Donelaitis, lietuvių poetas, klasikas, poemos „Metai“ autorius.
Oršos mūšis : artilerijos pasala, kraujo upė ir pergalės žygis pro Aušros vartus
Rugsėjo 8 dieną sukako 495 metai, kai 1514-aisiais, ties Orša, LDK kariuomenė sutriuškino Maskvos kunigaikštystės kariuomenės pulkus.
Agresija iš Rytų
Tuometinė situacija buvo kupina įtampos. Nuo XV a. prasidėjo įnirtinga Rusijos agresija prieš Lietuvą, kuri truko iki pat XX a. pabaigos. Prie viso to prisidėjo nuolatiniai Krymo chanato bei totorių puolimai ir LDK žemių niokojimai.
Pristatomi Valdovų rūmai
Ketvirtadienį, 16 val. Gargžduose, J. Lankučio viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Klaipėdos g. 15, Gargždai) rengiamas edukacinės parodos „Praeitis atverta ateičiai. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ pristatymas bei visuomenės susitikimas su Valdovų rūmų atkūrimo specialistais – tyrinėtojais, projektuotojais, muziejininkais, Valdovų rūmų paramos fondo atstovais.
Mediniai radiniai kiršina istorijos sergėtojus
Žemutinės pilies teritorijoje, kur sparčiai kyla Valdovų rūmai, aptikti unikalūs XV amžiaus pirmosios pusės mediniai radiniai, kurių dalis bus sunaikinta. Paveldosaugininkai kaltina archeologus ir statybininkus nederamu požiūriu į istorijos palikimą, tačiau pastarieji kaltinimus atmeta, rašo "Lietuvos žinios"."Žemutinės pilies atstatymo idėja ir kilo dėl to, kad toje vietoje labai daug archeologijos paveldo.