žemės pluta

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žemės pluta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žemės pluta“.

Nustatyta, kada Žemė nustojo buvusi ugniniu rutuliu

Australijos kalnų uolienose rastas senas mineralo cirkono kristalas padėjo JAV mokslininkams suprasti, kaip vyko Žemės atvėsimo ir žemynų formavimosi procesas. Apie tai pranešė tyrimo rezultatus paskelbęs žurnalas „Nature Geosciences“. Ištyrę Australijos kalnuose paimtą mineralo pavyzdį amerikiečių geologai priėjo išvadą, kad cirkonas kristalizavosi maždaug prieš 4,4 mlrd. metų. Jų manymu, būtent tuo metu vyko Žemės plutos formavimasis.
2014-02-24

Ambicingo projekto tikslas – prasigręžti iki Žemės mantijos

Turint pakankamai lėšų ir užsispyrimo, jau po dešimtmečio mokslininkams, vykdantiems milžiniškus gręžimus vandenyne, gali pavykti pasiekti Žemės mantiją ir paimti mėginių, kuriuose gali slypėti užuominų apie planetos kilmę. Siekis pasiekti Žemės centrą būtų vienas įspūdingiausių mokslo sumanymų, rašo CNN. Norint pragręžti sąlyginai ploną Žemės plutą ir pasiekti gilesnius sluoksnius, reikia prasiskverbti pro mažiausiai 6 kilometrus jūros dugno.
2012-10-03

Po Indijos vandenynu skilinėja Žemės pluta

Balandžio 11 dieną vakarų Indoneziją supurtęs 8,7 balų stiprumo žemės drebėjimas buvo didžiausias tokio pobūdžio iš kada nors užfiksuotų. Jis taip pat patvirtino mokslininkų įtarimus, kad milžiniška tektoninė plokštė skyla. Žemės drebėjimas, kurį sukėlė precedento neturintis keturių sprūdžių lūžimas, taip sukrėtė Žemės plutą, kad drebėjimai įvairiose pasaulio vietose nesiliovė beveik savaitę, teigia tyrėjai.
2012-09-28

Žemė nesiplečia, teigia mokslininkai

Pagaliau mokslininkai galutinai paneigė klaidingus gandus, kad Žemė storėja, praneša LiveScience.com. Dar nuo Charleso Darwino laikų mokslininkai spekuliavo, kad planeta galbūt plečiasi ar traukiasi. Net prieš pusę amžiaus pripažinus plokščių tektoniką, paaiškinusią didelio masto Žemės tolimiausio sluoksnio judėjimus, kaltinimai nesiliovė. Kai kurie Žemės ir kosmoso mokslininkai, remdamiesi įvairiomis mokslo žiniomis, ir toliau spekuliavo apie galimą Žemės plėtimąsi ar traukimąsi.
2011-08-17

Lietuvoje žemė kol kas tik virpa

Lietuvos geologų teigimu, Lietuvoje nėra užfiksuoto žemės drebėjimo, kurio epicentras būtų Lietuvos teritorijoje. Iki šiol buvo juntami tolimesnių ar artimesnių žemės drebėjimų „aidai“. Pastarąjį kartą Lietuvos gyventojai drebant žemę jautė 2004 metais rugsėjo 21 dieną: grunto virpesiai buvo juntami nuo dviejų žemės smūgių Kaliningrado srityje (magnitudės siekė atitinkamai 4,4 ir 5,0). Panašaus intensyvumo žemės drebėjimai galimi ir Lietuvoje.
Į viršų