vandens trūkumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vandens trūkumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vandens trūkumas“.
Naujovė išgelbės milijardus žmonių pasaulyje: pagerės vandens kokybė ir sumažės jo trūkumas
Pasaulyje, kuriame švaraus vandens tiekimas yra labai svarbus, nauji vandens valymo ir gėlinimo technologijų pasiekimai teikia vilties milijardams žmonių, rašoma „Eco News“.
Kinijos mokslininkai kartu su Pietų Australijos universitetu daugiausiai dėmesio skyrė pesticidų teršalų ir jūros vandens gėlinimo klausimams.
Jų darbas skelbia perspektyvą pakeisti tvaraus bei saugaus geriamojo vandens prieinamumą pasaulyje.
Tokių karų ateityje bus daugiau: kas vyksta Rusijos pašonėje?
Centrinės Azijos valstybės Kirgizija ir Tadžikija dėl ginčijamų sienų konfliktuoja jau daugelį metų. Pagrindinis šių šalių kovos objektas – vandens telkinys. Keičiantis klimatui kai kuriose pasaulio šalyse augs gėlo vandens trūkumo problema ir šis resursas taps strateginės svarbos.
Vandens krizė įsismarkauja – vis dažniau atsiranda „karštieji taškai“
Augantis gyventojų skaičius, ekonomikos vystymasis ir mėsos vartojimas gali sukelti vandens resursų trūkumą visame pasaulyje. Vis dažniau atsiranda „karštieji taškai“, kuriuose pasireiškia itin stiprus vandens trūkumas, tvirtina JAV Pasaulio resursų instituto mokslininkai. Vandens resursų trūkumas gali pasireikšti kariniais konfliktais ir milijonų žmonių migracija, o taip pat destabilizuoti politinę situaciją ne tik minėtuose „karštuosiuose taškuose“, bet ir kituose kraštuose.
Gerti per daug vandens gali būti pavojinga
Apie vandens svarbą sveikatai kalbama daug, tačiau ne visada jo gėrimas gali būti toks naudingas. Dažnas yra įsitikęs, jog kuo daugiau vandens išgersime, tuo organizmas mums labiau už tai padėkos. Deja, tai nėra tiesa. Pateikiame visą tiesą apie tai, kada vanduo mums gali būti naudingas, o kada jo vertėtų gerti mažiau. Teigiama, jog žmogus per parą turėtų išgerti apie 2 litrus vandens, tačiau ne kiekvienam tiek skysčių reikia.
Gėlo vandens stoka pasaulyje pražudo daugiau žmonių nei karai
Jurgita Čeponytė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Daugiau kaip du trečdalius Žemės paviršiaus sudaro vanduo, tačiau vos 3 proc. jo yra gėlas. Tai nebūtų problema, jei ne faktas, kad didžioji dalis slypi ledynuose, o tas, kuris lengvai išgaunamas, Žemėje nevienodai pasiskirstęs.
Mokslininkai: Afrikoje yra daug gruntinio vandens
Mokslininkai teigia, kad labai sausu laikytame Afrikos žemyne iš tikrųjų yra didžiulis kiekis gruntinio vandens, praneša BBC.
Pasak jų, bendras požeminio vandens kiekis Afrikoje yra 100 kartų didesnis nei antžeminio. Mokslininkai tai išsiaiškino pirmą kartą sudarę detalų visą žemyną apimantį požeminių vandens telkinių žemėlapį.
Didžiosios Britanijos mokslininkai pasinaudojo jau esamais hidrogeologiniais žemėlapiais ir 283 vandeningo požeminio sluoksnio tyrimų rezultatais.