vaizdo plokštės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaizdo plokštės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaizdo plokštės“.
Kodėl žaidimų kūrėjai neskuba diegti „DirectX 12“ palaikymo?
„DirectX 12“ turėtų pasiūlyti nemažai naujovių, tarp jų ir geresnį daug branduolių turinčių procesorių išnaudojimą. Tačiau žaidimų kūrėjai neskuba pasinaudoti naujojo API privalumais. Kompanijos „Stardock“ vadovas Bradas Wardellas teigia žinantis šio nenoro priežastį. Jo teigimu, pagrindinis „DirectX 12“ privalumas yra tas, jog visi procesoriaus branduoliai gali vienu metu gauti prieigą prie vaizdo plokštės.
Europoje pasirodė padirbtos vaizdo plokštės „GeForce GTX 660“
„nVidia“ dar prieš trejus metus išplatino pranešimą, kuriuo įspėjama apie padirbtų vaizdo plokščių pasirodymą, o kartu paragino jas įsigyti tik pas patikimus prekybininkus. Rodos, nuo to laiko nubėgo daug vandens, tačiau padirbtos vaizdo plokštės ir toliau pasirodo parduotuvėse – aišku, produktas pristatomas kaip aukštesnės kategorijos sprendimas. Tinklalapis „Expreview“ pranešė apie prekyboje rastas vaizdo plokštes „GeForce GTX 660“ su 4 GB talpos GDDR5 atmintimi.
AMD ruošia du naujus 28 nm grafinius procesorius
Tinklalapis „Videocardz nusprendė į vieną vietą surinkti visus gandus apie būsimas AMD vaizdo plokštes. Teigiama, kad reikia laukti mažiausiai trijų naujų GPU – „Iceland“, „Tonga“ ir „Hawaii XTX“. GPU „Iceland“ turėtų tapti vidutinės klasės atstovu, kuris skirtas nešiojamiems kompiuteriams ir stacionarioms sistemoms.
„ASUS GeForce GTX 780 STRIX“ leis mėgautis nuliniu triukšmo lygiu
Daugelis gamintojų jau pasižymėjo išleisdami firmines „GeForce GTX 780“ versijas su 6 GB GDDR5 atminties, tačiau kompanija ASUS laukė ypatingo momento, kad galėtų išleisti atitinkamą produktą. Jei tikėtume kompanijos skandinaviško padalinio pateikta informacija socialiniame tinkle „Facebook“, padidintą atminties kiekį turės nauja vaizdo plokščių serija STRIX, kuri iš kitų išsiskirs nauja aušinimo sistema.
Naujos AMD ir „nVidia“ vaizdo plokštės pasirodys tik antrąjį pusmetį
Bendras asmeninių kompiuterių rinkos nuopuolis gana gerai jaučiamas ir parodoje „CeBIT “kuri vyksta Vokietijos mieste Hanoveryje. Įdomių eksponatų yra, tačiau jų nedaug, daugiau dominuoja mobilūs sprendimai. Savaime suprantama, šiemet ekspertai ir vartotojai mažai tikisi iš pagrindinių plokščių gamintojų, taigi daugiau dėmesio sulaukia vaizdo plokštės.
AMD „Volcanic Islands“ debiutas privertė sunerimti „nVidia“
Naujųjų AMD vaizdo plokščių „Volcanic Islands“ spartos lygis kol kas lieka po paslapties šydu, tačiau anonsas buvo pakankamai garsus ir įtikinamas, jog priverstų nerimauti pagrindinį konkurentą – kompaniją „nVidia“, tikina taivaniečių leidinys „DigiTimes“. Vaizdo plokščių gamintojų teigimu, kuriuos cituoja šaltinis, norėdama atsakyti į naująsias AMD „Radeon R9“ ir R7, kompanija „nVidia“ ruošiasi masiniam kainų mažinimui.
„nVidia“ pristatė mobilių vaizdo plokščių „GeForce GT 700M“ šeimą
Kaip bebūtų keista, būtent balandžio 1-ąją kompanija „nVidia“ pasirinko savo naujų grafinių sprendimų, priklausančių „GeForce 700M“ serijai, anonsui. Iš viso kompanija pristatė penkis naujus grafinius adapterius – „GeForce GT 750M“, „GeForce GT 745M“, „GeForce GT 740M“, „GeForce GT 735M“ ir „GeForce GT 720M“. Įdomu tai, kad „nVidia“ savo mobilioms vaizdo plokštėms sugalvojo naują spartos matavimo vienetą – „GeForce Performance Score“, kuris lygus iškritikuoto (ir netgi išjuokto) grafinio adapter...
Kompiuterinės grafikos evoliucija per 13 metų
Laukiant visus syvus iš mūsų vaizdo plokščių išspausiančio „Crysis 3“ apie žaidimų grafikos lygį kalbama vis garsiau ir aršiau. Vis tik šiandien nedaugelis galėtų tiksliai prisiminti, kaip žaidimai atrodė prieš 10 ir daugiau metų. Dabar organizuoti nedidelę ekskursiją po žaidimų istoriją ir peržiūrėti, nuo ko viskas prasidėjo ir kur mes esame dabar, gali praktiškai kiekvienas.
Testas: su „DirectX 11“ suderinamų vaizdo plokščių palyginimas
Šiuolaikiniai kompiuteriniai žaidimai reikalauja vis galingesnės vaizdo plokštės. Jei jai skirsime 600–1000 litų, kompiuteriu galėsime žaisti naujausios „DirectX 11“ technologijos žaidimus. „Computer Bild Lietuva“ išbandė šešias tokias vaizdo plokštes.
Dar detalesnė grafika, naujausi efektai ir stulbinanti sparta. Visą tai siūlo naujoji „DirectX 11“ technologija. Ją išnaudoja vis daugiau kompiuterinių žaidimų.