ukrainiečių įdarbinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ukrainiečių įdarbinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ukrainiečių įdarbinimas“.
Ukrainiečių integracija stringa: pabėgėliams tenka rinktis – mokytis kalbos ar dirbti
Valstybei sunkiai sekasi rūpintis atvykusių pabėgėlių iš Ukrainos integracija, konstatavo Valstybės kontrolė. Anot tyrimo, viena didžiausių problemų išlieka mažas lietuvių kalbos mokymasis.
Kitos apklausos rodo, kad net 8 iš 10-ies lietuvių galvoja, jog aptarnavimo srityje turi dirbti mokantys valstybinę kalbą. Tai, kad atvykusieji nemoka lietuvių kalbos, anot Valstybės kontrolės, lemia ir sunkesnį įsidarbinimą.
Ukrainietė Darija su dviem vaikais į Lietuvą atvyko daugiau nei prieš metus.
Lietuvoje trūksta darbuotojų: nebeužtenka nei lietuvių, nei tūkstančių ukrainiečių
Į Lietuvą atvykę karo pabėgėliai iš Ukrainos tampa išsigelbėjimu daliai verslų, kurie susiduria su darbuotojų trūkumu. Tačiau visiškai išspręsti šios problemos nepavyko. Įmonėms trūksta darbuotojų jos dairosi ne tik į ukrainiečius ar lietuvius, bet ir kitų šalių gyventojus.
Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė skaičiuoja, kad nuo karo Ukrainoje pradžios mūsų šalyje įsidarbino beveik 19,7 tūkst. ukrainiečių.
Danas Arlauskas ragina keisti požiūrį į ukrainiečių įdarbinimą: „Svarbu sukurti situaciją, kad jie nenorėtų ten grįžti“
Lietuvoje registruota jau virš 41 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Valdžiai ir darbdaviams sukant galvą, kaip integruoti juos į mūsų darbo rinką, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas sako, kad laikas į atvykėlius pažvelgti kaip į galimus investuotojus.
Pokalbis su D. Arlausku – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“.
Jūsų žiniomis, ukrainietėms moterims lengvai pavyksta rasti darbą Lietuvoje?
Viskas priklauso nuo motyvacijos ir nuo pastangų.
Dalis į Lietuvą atvykusių ukrainiečių jau įsidarbino: atlyginimai siekia nuo minimumo iki 10 tūkst. per mėnesį
Kasdien į Lietuvą atvyksta vis daugiau karo pabėgėlių iš Ukrainos, kurie iš karto ima ieškoti darbo. Lietuvių darbdaviai siūlo jiems įvairias darbo pozicijas – IT, gamybos prekybos ir kt. sektoriuose. Siūlomi atlyginimai svyruoja nuo minimumo iki 10 tūkst. eurų ant popieriaus. Ekonomistai pastebi, kad ukraniečiai padės užpildyti tas darbo vietas, kurios jau ilgą laiką nesulaukia norinčiųjų dirbti.