trichineliozė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trichineliozė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trichineliozė“.
Šiukštu nevalgykite tokios mėsos: gresia liūdnos pasekmės
Interneto svetainėse medžiotojai ir šeimininkės dalijasi įvairių žvėrienos patiekalų receptais – tarp jų ir iš barsuko mėsos. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, jog barsukų skerdena rekomenduojama patikrinti dėl trichineliozės parazito užkrato.
Joniškio rajone registruoto trichineliozės protrūkio atgarsiai Kaune
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2014 m. vasario 7 d. Joniškio rajone užregistruotas trichineliozės židinys. Šiuo metu trichinelioze serga 12 asmenų, iš jų – 3 Joniškio miesto, 7 Joniškio rajono gyventojai ir 2 Kauno rajono gyventojai. Visi ligoniai gydomi ambulatoriškai. Židinio epidemiologinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad ligoniai maistui vartojo rūkytos namų gamybos šernienos dešros.
Po šernų medžioklės joniškiečiai pajuto trichineliozės simptomus
Joniškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo raštą iš Šiaulių visuomenės sveikatos centro apie įtariamą trichineliozės protrūkį. Aštuoni žmonės pajuto šios ligos požymius, tačiau į ligoninę paguldyti nebuvo. Atlikus tyrimą, nustatyta, kad užsikrėsti trichinelioze žmonės galėjo nuo penkių šernų, sumedžiotų Vilkiaušio miške (Joniškio r.) planinės medžioklės metu. Iš medžiotojų, dalyvavusių tą dieną medžioklėje, surinkti paaiškinimai apie šernų mėsos pasidalinimą tarp būrelio narių.
Gyventojai raginami saugotis trichineliozės
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad suintensyvėjus šernų medžioklei bei savo reikmėms skerdžiant kiaules, jų mėsą yra privalu patikrinti dėl trichineliozės. Kiekvienais metais Lietuvoje nustatoma vidutiniškai 90 – 100 trichineliozės atvejų tikrinant šernieną ir apie 7- 10 atvejų, tikrinant kiaulieną.
Kaune – trichineliozės protrūkis
Gavusi informaciją, kad trys asmenys gydomi ligoninėje nuo trichineliozės, Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimą. Surinkus duomenis, nedelsiant buvo atliktas patikrinimas medžiotojų klubo „Girionys“ nario namuose – paimti šaldytos šernienos mėginiai, kurie nusiųsti ištirti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją. Tyrimų rezultatai patvirtino įtarimus – atrinkti mėginiai buvo užkrėsti trichinelių lervomis.
Kėdainių rajone užregistruotos trichineliozės protrūkio priežastis – kiaulė
Kėdainių rajone užregistruotas trichineliozės protrūkis - vasario 6-21 dienomis užregistruoti 5 susirgimo šia liga atvejai. Kauno visuomenės sveikatos centro duomenimis, protrūkis kilo Kunionių kaime, Josvainių seniūnijoje, vienoje šeimoje jos nariams suvalgius trichinelėmis užkrėstų kiaulės mėsos gaminių, ir išplito šeimininkams pavaišinus svečius ir giminaičius.
Elektrėnų apylinkėse nustatyti trichineliozės židiniai
Elektrėnų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Elektrėnų savivaldybės teritorijoje, Semeliškių ir Vievio medžiotojų būrelių nušautų dviejų šernų mėginiuose nustatyta trichineliozė. Trichinelėmis užsikrėtę šernai buvo sumedžioti Semeliškių seniūnijos Tvertinių kaimo ribose ir Vievio seniūnijos Panerių miške. Užsikrėtę šernai sunaikinti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“. „Mūsų krašte beveik du dešimtmečius nebuvo nustatyta trichineliozės atvejų.
Šilutėje - trichineliozės protrūkis
Šilutėje užfiksuotas trichineliozės protrūkis - pavojinga liga žmonės užsikrėtė valgydami rūkytus šernienos gaminius, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Šilutės VMVT skubų tyrimą pradėjo gavusi informacijos, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomi 2 trichinelioze užsikrėtę asmenys, dar 5 asmenims medikamentai paskirti profilaktikos tikslais. Tyrimo metu išsiaiškinta, kad nukentėjusieji valgė rūkytus šernienos gaminius.
Trichinelioze užsikrečiama dėl nerūpestingumo
Kiekvienais metais, tiriant kiaulių ir laukinių šernų mėsą, nustatoma teigiamų trichineliozės atvejų. Kasmet pasitaiko, kad suvalgę nepatikrintos mėsos šia sunkia liga suserga ir žmonės. Todėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai ragina medžiotojus ir ūkininkus nepamiršti, kad dėl trichineliozės privaloma ištirti kiekvieną nušautą šerną ir kiekvieną savo ūkyje paskerstą kiaulę.
Įtariama trichineliozė Panevėžio mieste
Panevėžio visuomenės sveikatos centras dar liepos 7 d. gavo 3 pranešimus apie galimus susirgimų trichinelioze atvejus Panevėžio mieste. Įtariama, kad trichinelioze susirgo 3 Panevėžio miesto gyventojai, valgę rūkytą šernienos dešrą.
Centras primena, kad Lietuvoje pagrindinis trichineliozės šaltinis yra infekuota trichinelėmis kiauliena ir dažniausiai privačiuose šeimyniniuose ūkiuose užaugintų kiaulių mėsa, kuri nebuvo tikrinta dėl trichineliozės.
REKLAMA
REKLAMA