trečiasis reichas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trečiasis reichas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trečiasis reichas“.
Tautininkai Kaune eitynėmis protestavo prieš imigrantus
Antradienį Kaune vyko tradicinė Tautinio jaunimo sąjungos organizuojama eisena. Kasmet minint Valstybės atkūrimo dieną per miesto centrą žygiuojantys tautininkai šiemet pasirinko šūkį „Lietuva yra mūsų“, tuo pabrėždami savo nepritarimą pabėgėlių perkėlimui į Lietuvą. „Šių eitynių šūkis – „Lietuva yra mūsų“, nes mes matome sudėtingą geopolitinę situaciją, sudėtingą ES situaciją, kai realiai ES yra ant iširimo ribos. Alkanų ir piktų imigrantų ordos jau beldžiasi į mūsų vartus.
Donbasas kaip ir Sudetai: istorija kartojasi
Teigiama, kad istorija kartojasi. Šią istoriją, įvykusią daugiau nei prieš 80 metų, prisiminti būtina. Bent jau tam, kad Minsko susitarimai nevirstų Miuncheno. Juk tuometinė Čekoslovakija ir dabartinė Ukraina yra daug kuo panašios. Tiksliau – Maskva veikia pagal tarytum prieš aštuonerius metus parašytą scenarijų, teigiama „podrobnosti.ua“ Romano Bočkalos reportaže. Tų laikų Čekoslovakija ir dabartinė Ukraina daug kuo panašios.
Viskas gerai turbūt, bet mintys kyla įvairios: naujos Rusijos pašto uniformos
Rusijos gyventojai patys svarsto – ar tikros internete pasirodžiusios Rusijos pašto darbuotojų naujųjų uniformų nuotraukos. Socialinių tinklų vartotojai suglumę klausia, ką tai galėtų reikšti, ir siunčia nuorodas į oficialų Rusijos pašto interneto puslapį, kuriame galima įsitikinti, kad naujoji „vokiška“ uniforma nėra piktavalių fotošopas. Rusai patys negali suprasti, kodėl buvo pasirinktos būtent tos spalvos, kurių net nėra pašto emblemoje.
Graikai rado išeitį iš krizės: prisiminė, kad dėl visko kalti vokiečiai
Karolis Kaupinis, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Prisimenant Antrojo pasaulinio karo laikų žaizdas ir skolas, Graikijoje po truputį atsiranda siūlymų nurašyti valstybės skolą Vokietijai, išaugusią per finansinę krizę. Regis, tokie siūlymai – ne be pagrindo. Distomo kaimas – graikiški Pirčiupiai. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai čia nužudė daugumą kaimo gyventojų. Išgyvenusieji žudynes tikina iš Vokietijos negavę jokios kompensacijos.
Nacių istorija turės būti peržiūrėta?
Trečiojo Reicho ir milijonų žydų sunaikinimo holokausto metu istoriją gali tekti bent jau šiek tiek peržiūrėti po to, kai Jungtinėse Valstijose buvo aptikta 400 puslapių prarasto Alfredo Rosenbergo dienoraščio puslapių. Šis žmogus buvo itin artimas Adolfui Hitleriui ir vadinamas nacių vykdyto genocido architektu, rašoma „The Independent“. Po ilgų bevaisių paieškų metų tyrėjai pagaliau aptiko taip ilgai ieškotus popierius name Bafale, Niujorko valstija.
10 dalykų, kuriuos galime išmokti iš nacių
Praėjus dešimtmečiams, kai Trečiasis reichas prarado reikšmę pasaulinėje arenoje, jis ir jo vadai vis dar nėra pamiršti. Adolfas Hitleris tebėra tyrinėjama ir nuolat iš naujo karikatūrizuojama asmenybė. Istorikai vis dar po kaulelį narsto didžiuosius nacių nusikaltimus, nors dažnai tai atrodo liguista ir beprasmiška. Listverse.com šį kartą bando parodyti, kad iš nacių klaidų ir jų pasiekimų yra ko pasimokyti.
Imperinis sportas: suskaičiuokime sąžiningai!
Įvairi Rusijos žiniasklaida ir bulvarinis „Delfi“ portalas išplatino statistinę informaciją, kad SSRS rinktinė (jeigu į ją įeitų dabar jau nepriklausomų postsovietinių šalių sportininkai) Londono olimpinėse žaidynėse laimėtų komandų ir medalių įskaitos rikiuotėje prieš varžovus didele persvara. Tačiau keli tinklaraštininkai pasišaipė iš tokių apskaičiavimų nurodę, kad kitos praeities imperijos nustumtų Sovietų Sąjungą toli nuo pirmosios vietos.
Trečiojo reicho kūdikiai
Superrasė, kuriai nebuvo lemta atsirasti, bet kurios atstovai vis dar gyvena tarp mūsų.
Ilgai manyta, kad pasakojimai apie Adolfo Hitlerio bandymus Antrojo pasaulinio karo metais sukurti aukštesniąją rasę tėra legenda. Deja.
„Skraidanti lėkštė“ Baltijos dugne – slaptas nacių ginklas?
Keistas radinys Botnijos įlankos Baltijos jūroje dugne gali būti Antrojo pasaulinio karo metais Trečiojo reicho karo laivyno naudotas slaptas ginklas, mano tyrėjai.
Praėjusių metų birželio 19 dieną Švedijos bendrovės „Ocean Explorer“ tyrinėtojų grupė, ieškanti Baltijos jūroje nuskendusių laivų, Botnijos įlankoje sonaru aptiko jūros dugne gulintį keistos išvaizdos objektą. Tai buvo taisyklingos formos beveik 60 metrų skersmens cilindro formos darinys.
Spekuliacijos apie A. Hitlerio mirtį: ar iš tiesų fiureris buvo pabėgęs į Argentiną?
Pasak dar kartą pasirodžiusių spėliojimų, Adolfas Hitleris iš tikrųjų suklastojo savo mirtį ir pabėgo į Argentiną, kur pragyveno iki savo mirties. Taip yra teigiama naujoje knygoje „Pilkasis Vilkas: Adolfo pabėgimas“, kurioje Hitlerio savižudybės faktas yra atmetamas kaip istorinė klastotė. Visgi, pasak „Dailymail.co.uk“, rimti istorikai iš tokio atradimo yra linkę tiesiog smagiai pasijuokti ir tokius svaičiojimus laiko beverčiais bei nepagrįstais.
REKLAMA
REKLAMA
Kauno VII fortas – masinių žudynių vieta
Po istorinių tyrimų aiškėja antros pagal dydį Kaune masinės genocidų aukų kapavietės vieta, praneša LTV „Šiandien“.
Manoma, kad 1941-ųjų liepą VII forto teritorijoje buvo nužudyta apie 5 tūkst. žmonių, daugiausia žydų kauniečių.
Iki šiol niekur nepublikuota, masinėse žudynėse dalyvavusio kaltinamojo parodymais 1961-aisiais sudaryta Kauno VII-ojo forto schema patvirtina, kad tai buvo viena didžiausių masinių žudynių vietų Kaune.
15 ekskursijų, vedančių klaikių nusikaltimų pėdsakais
Nusiženk įstatymui ir įstatymas tave įveiks – tokia jau nenuginčijama tiesa. Tačiau užmesti akį į tuos, kurie bandė tą padaryti, visuomet knieti – ir jūs ne tik papildysite savo žinių bagažą, bet ir pajusite šlovingą teisumo jausmą. Nuo kruvinų Džeko Skerdiko išmintų takų Viktorijos laikais Londone iki pasivaikščiojimų po Čikagos prastuomenės rajonus – pateikiame 15 ekskursijų po pasaulio miestus, paskui pačių žymiausių nusikaltėlių pėdsakus.
Atkurtas legendinis nacistinės Vokietijos kompiuteris
Vokietijoje atkurta legendinė elektroninė skaičiavimo mašina Z3, kuri yra laikoma pirmuoju istorijoje programuojamu dvejetainės logikos pagrindu veikusiu kompiuteriu. Mašiną surinko Horstas Zuse - originalaus Z3 modelio išradėjo Konrado Zuse sūnus.
Z3 buvo trečioji mašina, kurią Zuse pagamino tuometinės Vokietijos kariškiams. Pagal veikimo principą tai buvo elektromechaninis dvejetainis skaičiuotuvas, pasižymintis kai kuriomis - nors ir ribotomis - programavimo galimybėmis.
Kaip naciai bandė pavogti Kalėdas?
Dovanos, suvyniotos į nacių simboliais išpuoštą popierių, dedamos po medžiu, papuoštu svastikomis ir į granatas panašiais žaisliukais. Tokios buvo Kalėdos Adolfo Hitlerio Trečiajame Reiche.
Vakarų Vokietijoje esančiame Kiolno mieste atidaryta nauja paroda, kurioje atskleidžiama, kaip naciai bandė iškraipyti Kalėdų prasmę, atsikratyti jiems nepriimtino žydų kūdikėlio Jėzaus ir primesti šventei savo rasistinę ideologiją ir propagandą.
Hitlerio sukaktis
Balandžio 20 d. sukanka 120 metų nuo Adolfo Hitlerio gimimo. Gera proga ką nors parašyti apie „Valkiriją“.
Kad ir kaip norėtųsi susitelkti ties filmu, sunku apeiti neaprėpiamas istorines aplinkybes. Hitlerio reikia ieškoti po milžiniška istorinės medžiagos krūva. Kartais geriau išvis neminėti jo vardo, kadangi tai nukreipia mintį išvažinėtomis provėžomis.
Konservatorių ir nac(ional)istų Lietuva itin primena Rusiją
Chaoso ir įvairovės pagimdyti dvyniai Castoras ir Polluxas aptaria „patriotais” apsimetusių neonacių grėsmes ir reakcijos jėgų pagimdytą „naujojo fašizmo“ fenomeną. Jie meta baltą pirštinę neapykantos skleidėjams žiniasklaidoje ir tikisi, kad šviesiųjų gaivalų sėkla – laisvė, meilė, seksualumas – pagaliau išsilies tarp homofobijos ir ksenofobijos nuvytintų Lietuvos krūtų.
Pollux: Mielas Castorai, praeitą kartą kalbėjomės apie mūsų visuomenės fašizacijos pavojus.
Seimo pirmininkas: "Lietuva – Lietuvai!"
Pirmąkart per 18 metų žiūrėjau kovo 11-osios Seimo posėdį nuo pradžios iki galo. Tik todėl, kad sėdėjau LTV studijoje kaip kviestinis kalbėtojas. Kažkodėl vienintelis.
Nustebino apytuštė Seimo salė. Giedant „Tautišką giesmę“ būtų neblogai paleisti kokią nors fonogramą, nes, jeigu neveda Landsbergio tenoras, giesmė skamba nedarniai ir gedulingai.
Valinsko kalba buvo kupina labai teisingų minčių, iš kurių dabar beveik nieko nepamenu.
Politinis futbolas: austras, atsisakęs žaisti už nacistinę Vokietiją
Kaip ir žadėjome pasibaigus Europos futbolo čempionatui, nenutolstame nuo sporto karaliumi vadinamo sporto. Šįkart savo skaitytojams pristatome anglų autoriaus Simono Kuperio straipsnių seriją „Politinis futbolas“.
Šioje serijoje skaitytojai supažindinami su 11 žaidėjų, kurių gyvenimai neišvengiamai susipynė ne tik su futbolu, bet ir su to meto politinėmis peripetijomis.
Prie pavojingos ribos
Įsivaizduokite, kad III Reichas tebegyvuoja, o jam vadovauja buvęs SS karininkas herr V. Puschnikas. Įsivaizduokite, kad nacistinė Vokietija atsilaikė ir gyvuoja jau daugelį dešimtmečių, redakcinėje skiltyje rašo britų savaitraštis „The Economist“. Hitlerio kariuomenė nebuvo sutriuškinta, o jis pats pasimirė 6-ojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje.
„Užsienio“ sampratos: Lietuvos artimoji ir tolimoji kaimynystė
2007 m. gegužės 21 d. Seimo Europos informacijos centre vyko Seimo Užsienio reikalų komiteto ir Seimo Europos informacijos centro organizuojama Europos savaitės diskusija „Europos Kaimynystės politika ir Viduriniosios Azijos strategija“. Diskusija skirta Romos sutarties 50-mečiui bei Lietuvos narystės Europos Sąjungoje trečiosioms metinėms paminėti. Pateikiame Europos Parlamento nario prof. Vytauto Landsbergio pranešimą.
Hitleris vis dar figūruoja Gdansko garbės piliečių sąraše
Adolfas Hitleris tebefigūruoja Gdansko garbės piliečių sąraše, pranešė Lenkijos žiniasklaida, tačiau šio vakarinio Lenkijos miesto taryba suskubo patikinti, kad nacių lyderis titulą prarado iškart po jo sukelto Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Emanuelis Zingeris: Italija privalo grąžinti Lietuvos ambasados pastatą Romoje
Lietuvos ir Italijos respublikų santykiai yra itin draugiški ir grįsti bendradarbiavimu. Tiek Lietuva, tiek Italija yra Europos Sąjungos bei NATO narės, jas sieja bendras istorinis palikimas – visoje Lietuvoje ir ypač Vilniuje yra didelis renesansinis ir barokinis kultūros paveldas, kuriam įtakos turėjo Italijos kultūros genialus palikimas.
Tad visai nesuprantamas antieuropinis Italijos įvairių vyriausybių elgesys, kuris yra nukreiptas prieš vieną iš jos sąjungininkių – Lietuvą.