tranzistoriai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tranzistoriai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tranzistoriai“.
Ar „4D“ tranzistorius naujos kartos kompiuterių pradžia?
Mokslininkai iš Purdju ir Harvardo universitetų (JAV) sukūrė tranzistorių iš medžiagos, kuri artimiausiu metu galėtų pakeisti tradicinį silicį. Jame naudojami trys plonyčiai nanolaideliai iš indžio galio arsenido lydinio. Kiekvienas kitas laidelis yra mažesnis už ankstesnį, o visa tai panašu į kalėdinę eglutę – ta pati siaurėjanti pleišto forma. Iš čia kilęs ir pavadinimas „4D“, nors tai neturi nieko bendra su keturiais matmenimis.
Naujas atradimas žada 10 000 kartų greitesnius tranzistorius
Dirbdami kartu mokslininkai iš JAV ir Europos universitetų atrado būdą, kaip priversti dielektrikus praleisti elektrinius signalus. Iš jų pagaminti tranzistoriai veiktų 10 000 kartų greičiau nei dabartiniai puslaidininkiniai tranzistoriai. Paprastai dielektrikai elektros srovės nepraleidžia ir paveikti per didelio elektrinio lauko perdega. Anksčiau buvo manoma, kad būtent dėl to jie netinkami naudoti signalų apdorojimui.
Grafeno baristoriai ateities procesoriuose pakeis silicio tranzistorius
Silicio pagrindu pagamintoms mikroschemoms yra daugiau nei 50 metų, ir, kai kurių mokslininkų teigimu, greitu metu turėtų užleisti vietą daug perspektyvesnėms medžiagoms. Šiuo atveju labai daug tikimasi iš grafeno, o mikroschemų kūrėjai jau intensyviai tyrinėja šios medžiagos privalumus.
Grafenas – kitos kartos lustams
Pasaulyje ploniausia, tvirčiausia ir elektrai laidžiausia medžiaga, kurią 2004 metais atrado Mančesterio universiteto (Jungtinė Karalystė) profesoriai Andrejus Geimas (Andre Geim) ir Konstantinas Novosiolovas (Kostya Novoselov), medžiagų moksle gali sukelti tikrą revoliuciją.
Atskleidę neįtikėtinas grafeno savybes, pernai minėtieji mokslininkai užsitarnavo fizikos Nobelio premiją. Be to, Jungtinės Karalystės iždo kancleris pažadėjo atseikėti 50 milijonų svarų tolimesniems šio darinio tyrimams.