toliaregystė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „toliaregystė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „toliaregystė“.
REKLAMA
Toliaregystė (nuotr. Shutterstock.com) Toliaregystė (nuotr. Shutterstock.com)

Toliaregystė: kaip gyventi pilnavertį ir kokybišką gyvenimą?

Amžiaus nulemta toliaregystė dažniausiai pasireiškia apie 40-uosius – 50-uosius gyvenimo metus. Tai – presbiopija, su kuria susidursime mes visi. Akiai praradus gebėjimą prisitaikyti prie skirtingų nuotolių, arti esantys objektai pasidaro neryškūs, norisi juo atitolinti, kad galėtume geriau įžiūrėti. Laida „Sveikata.lt“ ir optikos salonas „Fielmann“ dalinasi patarimais, kaip gyventi kokybišką gyvenimą atsiradus toliaregystei.
2021-06-07

Trumparegiai miega blogiau nei tie, kurių regėjimas normalus

Naujas tyrimas trumparegystę susiejo su prasta miego kokybe. Tai yra būklė, kuri paveikia iki 30 proc. suaugusiųjų ir 10 proc. vaikų, rašo dailymai.co.uk. Mokslininkai iš Flinderso universiteto nustatė, kad miopiją (medicininis trumparegystės terminas) turinčių žmonių miegas yra prastesnis nei žmonių su normaliu regėjimu dėl uždelsto cirkadinio ritmo ir mažesnės melatonino – hormono, atsakingo už miego reguliavimą naktį, gamybos.
Aktualijos 2021-06-01

Įvardijo rūkymo žalą akims – kiti apie tai net nesusimąsto

Vienas iš dažniausių mitų, su kuriais susiduria gydytojai oftalmologai – kad pradėjus nešioti akinius akys pačios nebedirbs, regėjimas dar labiau blogės ir reikės vis stipresnių stiklų. Gamtos nulemta, kad, mažėjant akies lęšiuko elastingumui, sulaukus maždaug 40 metų prasideda vadinamoji senatvinė toliaregystė. Tiek jos pradžios laikas, tiek progresavimo greitis gali būti individualus, tačiau regėjimo blogėjimo dėl amžiaus vargu ar išvengsime.
2021-02-03

Akys – ne tik kerinčios, bet ir sveikos

„Saugok kaip savo akį“, – moko liaudies išmintis. Išties vargu ar kokį kitą organą saugome labiau nei akis. Tiesa, labiausiai bandome išvengti fizinių traumų ir sužeidimų, todėl neretai pamirštame apie akių sveikatą. Akių ligos – iš niekur? Akimis įsisaviname 70 proc. informacijos apie mus supantį pasaulį. Deja, akys – tai pati pažeidžiamiausia žmogaus kūno vieta.
2013-05-12
Į viršų