teorinė fizika

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „teorinė fizika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „teorinė fizika“.

Kaip žinoti, ar gyvename ne grandiozinio masto kompiuterinėje simuliacijoje?

Nesinori gąsčiotis ir gąsdinti kitų, tačiau egzistuoja gana reali galimybė, jog mūsų visata tėra grandiozinio masto kompiuterinė simuliacija ir nieko daugiau. Kad mes gyvename Matricoje, kurioje nėra nieko tikro. Tokia galimybe susidomėjusių Bonos universiteto (Vokietija) tyrėjų grupė mėgins išsiaiškinti, ar tik nesame įstrigę kompiuterinėje simuliacijoje.
2012-10-12

CERN praneš apie Higgso bozono atradimą?

Europos branduolinių tyrimų centras (CERN) poryt ruošia svarbią spaudos konferenciją, į kurią pakviesti žymiausi teorinės fizikos specialistai ir Higgso bozono hipotezės autorius profesorius Peteris Higgsas. Manoma, kad šiame renginyje Didžiuoju hadronų priešpriešinių srautų greitintuvu (LHC) eksperimentus vykdantys CERN fizikai oficialiai praneš apie vadinamosios „Dieviškosios dalelės“ – Higgso bozono – atradimą. Pasak „Dailymail.co.
2012-07-02

Fizikai bando sumodeliuoti „juodąsias stygas“

Juodosios stygos – tai daugiau nei trijuose matmenyse egzistuojančios juodosios skylės. Šie hipotetiniai objektai gali susiformuoti mūsų Visatoje tuo atveju, jei joje iš tiesų egzistuoja „paslėpti" matmenys, šalia mums žinomų trijų erdvės dimensijų ir laiko, teigia mokslininkai. Naujas teorinis fizikų tyrimas leido sumodeliuoti, kaip tokie keisti objektai galėtų evoliucionuoti bėgant laikui. Žinoma, jei jie apskritai egzistuoja.
2010-09-23

Teorija apie pasaulį juodojoje skylėje

Kaip gyventųsi juodosios skylės viduje? Gali būti, jog jūs ir patys žinote, kaip. Jei naujausios teorinės išvados teisingos, tai mūsų Visata gali egzistuoti juodosios skylės viduje, o ši juodoji skylė - kitoje visatoje. Šiuolaikinė fizika teigia, jog gali egzistuoti vadinamosios „kirmgraužos“ (angl. wormhole) - savotiški erdvėlaikio tuneliai, sujungiantys dvi toli viena nuo kitos nutolusias vietoves trumpu ir, svarbiausia, daugiau ar mažiau pralaidžiu kanalu.
2010-04-20
Į viršų