Temu
Temu
Tai Kinijos internetinės prekybos platforma, pradėjusi veikti 2022 m. ir išsiskirianti itin žemomis kainomis. Ji dažnai lyginama su kitomis panašiomis platformomis, kaip „AliExpress“ ar „Wish“. „Temu“ leidžia pirkėjams tiesiogiai įsigyti įvairių prekių iš Kinijos pardavėjų – nuo drabužių ir papuošalų iki grožio priemonių bei namų apyvokos reikmenų.
Platforma priklauso tarptautinei prekybos grupei „PDD Holdings“, kurios įkūrėjas Colinas Huang 2024 m. buvo paskelbtas turtingiausiu žmogumi Kinijoje. Tačiau „Temu“ sulaukė kritikos – Europos vartotojų grupės apkaltino platformą naudojant manipuliatyvius metodus, skatinančius vartotojus išleisti daugiau pinigų.
„Temu“ teko stabdyti savo veiklą Vietname
Kinijos apsipirkimo programėlė „Temu“ buvo priversta sustabdyti savo veiklą Vietname, nes deramai neužsiregistravo šalyje, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Jos teigimu, per „Temu“ užsakytos prekės nebeišmuitinamos Vietname, nes bendrovė praleido nustatytą terminą užsiregistruoti Pramonės ir prekybos ministerijoje.
Nėra aišku, kada ir ar apskritai „Temu“, kuri priklauso kinų elektroninės prekybos milžinei „PDD Holdings“, galės atnaujinti veiklą šioje šalyje.
Užsisakiusi kaklo vėrinį turinio kūrėja gavo tai, ko nesitikėjo: istorija sukrėtė internautus
Norintiems įsigyti nebrangų, stilingą aksesuarą, gali tekti nusivilti – tai savo patirtimi įrodė nepatenkinta elektroninės parduotuvės „Temu“ pirkėja, kuri tvirtina, kad jos užsakytas papuošalas – ne kas kita, o tikro gyvūno dantis.
Socialiniame tinkle „TikTok“ turinio kūrėja iš Jungtinės Karalystės Bella Moscardini pasidalijo įrašu, kuriame pasakojo, jog vietoj pakabuko gavo tikrą šuns dantį.
Paaiškėjo, kur lietuviai daugiausia pinigų išleidžia internete: šluoja ne tik „Temu“
Lietuviai, kaip ir kitų kraštų gyventojai, vis dažniau apsiperka ne tik įprastose parduotuvėse, bet ir internete.
Tokių elektroninių parduotuvių yra daugybė, o kokiose iš jų lietuviai išleidžia daugiausia pinigų?
Dominuoja kiniškos parduotuvės
Sužinoti iš pačių parduotuvių, kiek tautiečiai jose išleidžia pinigų, – gana keblu.
ES dėl neteisėtų produktų pradėjo tyrimą prekybos platformos „Temu“ atžvilgiu
Europos Sąjunga (ES) ketvirtadienį pradėjo oficialų tyrimą dėl Kinijos internetinės prekybos platformos „Temu“, kadangi esama įtarimų, kad ji nesiima pakankamai veiksmų, jog sustabdytų neteisėtų produktų pardavimą.
Manoma, kad atlikus šį tyrimą gali būti skirtos didelės baudos.
„Temu“ savininkė skelbia padidinusi grynąjį pelną iki 4,4 mlrd. JAV dolerių
Kinijos elektroninės prekybos milžinė „PDD Holdings“ – prekybos platformos „Temu“ savininkė – pirmadienį paskelbė, kad, bendrovei toliau didinant savo konkurencingumą šalyje ir užsienyje, jos grynasis pelnas antrąjį ketvirtį smarkiai padidėjo.
Šanchajuje įsikūrusi įmonė pranešė, kad jos grynasis pelnas birželio 30 dieną pasibaigusį ketvirtį, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, pašoko 144 proc. iki 4,4 mlrd. JAV dolerių (3,9 mlrd. eurų).
Pardavimai minėtu laikotarpiu padidėjo 86 proc.
Perkate iš „AliExpress“, „Shein“, „Temu“? Jau netrukus gali tekti susimokėti mokesčius
Europos Sąjunga planuoja muitų reformą – ketinama apmokestinti mažos vertės (iki 150 eurų) dažniausiai kiniškų prekių siuntas, kurias europiečiai įsigyja per trečiųjų šalių internetines platformas, pavyzdžiui „AliExpress“, „Shein“, „Temu“, todėl, tikėtina, kad jos brangs, pavyzdžiui, avalynei muito mokesčio tarifas sieks 17 proc., drabužiams – 12 proc., 8 proc. – plastiko gaminiams, 5 proc.
„Temu“ parduotuvėje pirkote daiktus? Jums turi blogų žinių
Žaibiškai Lietuvoje ir visame pasaulyje išpopuliarėjusi elektroninės prekybos platforma „Temu“ vėl sulaukė kaltinimų dėl naudotojų šnipinėjimo ir kibernetinių grėsmių platinimo. JAV Arkanzaso valstijoje pateiktas ieškinys, kuriame įspėjama nenaudoti „Temu“ programėlės – teigiama, kad ji neteisėtai turi prieigą prie visų naudotojo įrenginyje esančių duomenų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Į moters namus nuolat plūsta paslaptingi siuntiniai, kurių ji neužsakė: tai naujas sukčiavimo būdas
Ne paslaptis, kad žmonėms patinka tai, kas nemokama, tačiau kartais tai gali tapti nepakenčiama. Isabelle Wood pavargo nuo to, kad ją užplūdo siuntiniai, kurių ji neužsakė. Moteris iš pradžių neprieštaravo, kad jai per klaidą paštu siunčiami daiktai, tačiau ji susirūpino, kai siuntinių vis daugėjo, skelbia portalas „Unilad“.
Siuntiniai keliavo iš internetinės parduotuvės „Temu“, jie nebuvo adresuoti I. Wood, tačiau visuose buvo nurodytas jos adresas.
ES žvilgsnis krypsta į „Temu“ ir „Shein“: prašo paaiškinti, kaip jos apsaugo savo vartotojus
Europos Sąjunga penktadienį pareikalavo, kad itin populiarios apsipirkimo platformos „Shein“ ir „Temu“ paaiškintų, kokių veiksmų imasi, kad apsaugotų savo vartotojus, įskaitant vaikus.
Užklausa buvo pateikta pagal ES Skaitmeninių paslaugų aktą (SPA), įpareigojantį platformas, be kitų dalykų, imtis platesnių veiksmų kovojant su neteisėtų ir kenksmingų prekių pardavimu.
Dėmesio: Lietuvoje išpopuliarėjusi parduotuvė „Temu“ sulaukė griežto ES nurodymo
Europos Sąjunga penktadienį įtraukė kinų apsipirkimo programėlę „Temu“ į skaitmeninių įmonių, kurioms dėl jų dydžio taikomi griežtesni reikalavimai, sąrašą, todėl bendrovė turės atitikti naujas griežtas saugos taisykles, pranešė vienas bloko pareigūnas.
Ši internetinė parduotuvė, siūlanti stulbinamai žemas kainas ir daugybę prekių, yra viena sparčiausiai populiarėjančių programėlių Europoje, nors į ES rinką įžengė tik 2023-iųjų balandį.
REKLAMA
REKLAMA
Prekybos platformos „Temu“ savininkė „Pinduoduo“ pranešė pirmuoju ketvirčiu uždirbusi triskart didesnį pelną
Kinijos elektroninės prekybos milžinė „Pinduoduo“ trečiadienį paskelbė, kad, platformos „Temu“ savininkei toliau didinant savo konkurencingumą vietos ir užsienio rinkose, jos pirmojo ketvirčio pelnas išaugo daugiau nei tris kartus.
Šanchajuje įsikūrusi firma pranešė pirmaisiais keturiais 2024 m. mėnesiais gavusi 3,88 mlrd. JAV dolerių pelno – 246 proc. daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
„Temu“ platformoje – prekės su sovietine simbolika: konservatoriai kreipėsi į bendrovę
Trečiadienį Seimo nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Vytautas Kernagis kreipėsi į Kinijos internetinės prekybos platformą „Temu“ valdančią bendrovę dėl sovietinės simbolikos naudojimo.
Pasak parlamentarų, šioje platformoje parduodamos prekės su sovietine simbolika rodo ne tik nepagarbą sovietinio režimo aukoms, bet ir bendrą istorijos neišmanymą.
„Sovietinės simbolikos naudojimas milijonams žmonių – tai skausmingų išgyvenimų priminimas.
Perspėja pirkusius iš Lietuvoje populiarios „Temu“ – parduotuvės laukia nemalonumai
Ir Lietuvoje išpopuliarėjusiai parduotuvei „Temu“ buvo pateiktas teisinis skundas. Europos vartotojų grupės BEUC teigimu, Kinijos internetinė mažmenininkė kaltinama tuo, kad „nesugebėjo apsaugoti vartotojų“ ir „taikė manipuliacinę praktiką, kuri pagal naujausius ES teisės aktus yra neteisėta“.
Portalas „Sky News“ skelbia, jog teisiniame skunde teigiama, kad bendrovė pažeidžia naujus reglamentus, kurie reiškia, kad nesvarbu, kur bendrovė yra įsikūrusi, produktai, jei parduodami Europos...
Žiniasklaida: Pietų Korėja atlieka tyrimą dėl programėlės „Temu“
Pietų Korėjos priežiūros institucija atlieka tyrimą dėl įtariamos klaidingos reklamos ir nesąžiningos praktikos itin populiarioje kinų apsipirkimo programėlėje „Temu“, pirmadienį pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.
„Temu“ 2022 metais atidarė Kinijos internetinės prekybos milžinė „PDD Holdings“.
Ši internetinė parduotuvė, siūlanti stulbinamai žemas kainas ir daugybę prekių, sparčiai auga dešimtyse valstybių, tačiau dėl verslo praktikos, reklamų ir vartotojų duomenų tvarkymo sulaukia vis didesni...