tarpžvaigždinės kelionės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tarpžvaigždinės kelionės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tarpžvaigždinės kelionės“.

Mokslinės konferencijos „Starship Congress“ ekspertai: laikas statyti žvaigždėlaivį

„Jei žmonija rimtai galvoja kada nors ateityje keliauti į kitų žvaigždžių sistemas, ruošti roges šitai kelionei reikia pradėti jau dabar“, – į tarpžvaigždinių kelionių perspektyvoms skirtą mokslo konferenciją susirinksiančius ekspertus cituoja „Space.com“. Kad žmonės išsiruoštų į pirmąjį tarpžvaigždinį skrydį, reikės daugybės dešimtmečių sunkaus darbo, kurio imtis turėtų geriausi planetos protai. Tačiau kai kurie mokslininkai ir inžinieriai ragina šių darbų nebeatidėlioti ir imtis jų tuoj pat.
2013-06-06

Kuo skrisime į žvaigždes? Raketiniai tolimųjų kosminių kelionių varikliai

Tokie varikliai – nebe tik fantastika. 2006 m. į Plutoną išsiųstą zondą „New Horizons“ iki 58 tūkst. km/val. pagreitino raketinis variklis „Star-48“. Joniniais varikliais naudojasi zondai „Deep Space 1“ ir „Dawn“. Galbūt netrukus ateis laikas ir termobranduolinės sintezės ar išorinių plazmos pulsų varikliams. „Star-48“ Tai – greičiausia iš visų žmonijos kada nors sukonstruotų cheminių raketų.
2013-04-04

Ar žmonės nepaliaus evoliucionavę supertolimose kosminėse kelionėse?

Filme „Wall-E“ vaizduojama, kaip kelis šimtus metų erdvėlaivyje praleidę žmonės tampa nutukėlių rase. Fizinio aktyvumo stoka ir maisto perteklius nuslopino erdvėlaivio gyventojų norą likti nepriekaištingos fizinės formos. Tačiau „Wall-E“ – fantastika. O štai vienas antropologas įsitikinęs, kad žmonija pasikeis, kai leisis į šimtmetines kosmines keliones – į Kentauro Alfą ar į tolimesnes žvaigždes.
2012-12-28

Laikas į žvaigždes? Hiustone įvyko „100-Year Starship“ projekto konferencija

Panašu, žmonija užsisėdėjo savo gimtojoje Saulės sistemoje. Apie karštą troškimą kuo greičiau iškeliauti į žvaigždes mintimis, idėjomis ir emocijomis spalį Hiustone (Teksasas, JAV) dalijosi į specialią grandiozinio projekto „100-Year Starship“ (100YSS, liet. – „Šimto metų žvaigždėlaivis“) mokslinę konferenciją susirinkę mokslininkai.
2012-10-31

Tarpžvaigždiniai skrydžiai nebus įmanomi mažiausiai dar 200 metų?

Buvęs NASA inžinierius apskaičiavo, kad žmonija leistis į tarpžvaigždinius skrydžius galės ne anksčiau kaip 2200 m. Pagrindiniai tokio projekto „stabdžiai“ – ne finansai ir ne politinės valios stoka. Buvęs NASA Ateities variklių fizikos projekto (NASA Breakthrough Propulsion Physics Project) vadovas Markas Milisas (Marc Millis) teigia, kad žmonija iki 2196 m. paprasčiausiai neturės tokiam skrydžiui reikalingų energijos išteklių.
2011-01-25
Į viršų