šviesos stulpai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šviesos stulpai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šviesos stulpai“.
Anksti ryte vilnietė pro langą išvydo stulbinantį reiškinį: nedelsiant griebė telefoną
Vasario 9 dieną 06 val. 50 min. vilnietė Audronė sostinėje užfiksavo neįprastą reiškinį – šviesos stulpus.
„Facebook“ paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ vilniečių teiravosi, ar dar kas matė šį reiškinį.
Optinis atmosferos reiškinys
„Jau buvau pagalvojęs, kad per šiltą žiemą tokie „ateivių portalai” daugiau nepasirodys (paskutinį kartą fiksuoti šiaurės rytuose, gruodžio 31 d. vakarą). Visgi šaltą sekmadienio rytą bent trumpam buvo susidarę palankios sąlygos šiam reiškiniui.
Užfiksavo neįtikėtiną vaizdą danguje: paaiškino, kas tai
Antradienio naktį Kauno rajone pavyko užfiksuoti įdomų optinės atmosferos reiškinį – šviesos stulpus.
„Naktis iš antradienio į trečiadienį buvo labai šalta, ore buvo daug smulkių ledo kristalų (kartais prieš šviesą net galima pamatyti kaip oras tarsi blizga), tad susiformavo geros sąlygos susiformuoti optiniam atmosferos reiškiniui – šviesos stulpams.
Sutemus pakelkite akis į dangų: galite išvysti neeilinį reiškinį
Antradienio vakarą Lietuvos padangėje nušvito ypatingas reiškinys. Tai – šviesos stulpai. Jie formuojasi tuomet, kai tolumoje spindi ryškus šviesos šaltinis, o už lango temperatūra nukrinta žemiau nei -10 °C.
Pamatykite, kaip atrodo šviesos stulpų reiškinys.
Formuojasi kaip ir Saulės stulpai
Šviesos stulpų ypatybė tokia, kad jie formuojasi panašiai, kaip ir Saulės stulpai. Dėl to svarbu žinoti, ko reikia šiam reiškiniui pasirodyti.
Pamačiusi tokį reginį Anykščiuose Jovita neteko žado: paaiškino, kas tai
Žiemos speigas ant langų piešia neįtikėtinus ledo piešinius. O kartais sukuria ir neįtikėtino grožio reiškinius danguje.
Jovita Uzdraitė Anykščiuose, gruodžio 7 vakarą užfiksavo danguje pasirodžiusius šviesos stulpus.
Paaiškino, kas tai
Gytis Valaika, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiasis specialistas paaiškino, kas tai per reiškinys ir kodėl jis atsiranda.