šv. martyno diena
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šv. martyno diena“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šv. martyno diena“.
Šiandien paaiškėjo, kokie orai laukia žiemą: štai, kas atskleidė
Lapkričio 11-ąją, minint paskutinę rudens – šv. Martyno – šventę, galime numatyti, kokių orų tikėtis. Tad etnologas Libertas Klimka pasakoja, kodėl ši diena svarbi, kokios jos tradicijos ir kaip galime nuspręsti, kokie orai laukia.
L. Klimka sako, kad norint sužinoti, kokie bus šaltojo laikotarpio orai, turėjome palaukti iki šv. Martyno dienos – paskutinės rudens šventės.
Rytoj – neeilinė diena Lietuvoje: kiti ją pamiršta
Lapkričio 11 dieną minima šv. Martyno diena senoliams buvo svarbi keliais aspektais – šią dieną gamta išduodavo, kokie orai laukia žiemą, taip pat pagerbdavo amatininkus. Be viso to, tai buvo vaikų šventė, turėjusi itin įdomias tradicijas.
Šventasis Martynas – IV a. Italijoje gyvenęs vyskupas, pasižymėjęs gailestingumo darbais, ypač neturtėlių šalpa. Paveiksluose vaizduojama, kad jis, dar būdamas kareiviu, nusivilkęs atiduoda elgetai savo apsiaustą.
Šiandien paaiškėjo žiemos orai: ekspertas atskleidė, kas laukia
Lapkričio 11 dieną minima Šv. Martyno diena senoliams buvo svarbi keliais aspektais – šią dieną gamta išduodavo, kokie orai laukia žiemą, taip pat pagerbdavo amatininkus. Be viso to, tai buvo vaikų šventė, turėjusi itin įdomias tradicijas.
Etnologas, profesorius Libertas Klimka naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad Šv. Martyno diena yra paskutinė rudens šventė, paskutinioji rudens diena. Po jos prasideda priešžiemis, kuris dažniausiai tęsiasi iki Šv. Andriejaus dienos, lapkričio 30-osios.
Ateina magiška diena: Budraitytė įspėja, ką verta padaryti
Rytoj nusimato ypatinga diena, įvardijama Šv. Martyno dienos vardu arba kitaip žinoma kaip paskutinė rudens sezono šventė. Astrologė, būrėja Vaiva Budraitytė teigia, kad šią dieną netrūksta įvairiausių prietarų, burtų ir magiškų dalykų. Sužinokite, kodėl ne veltui ši diena yra vadinama rudens darbų pabaiga.
Astrologė Vaiva Budraitytė pasakoja, kad nors Šv. Martyno diena ir paskutinė rudens šventė yra susijusi su krikščionybe, tačiau ji taip pat buvo minima dar ir pagonybės laikais.
Ragina atkreipti dėmesį į šiuos ženklus: išduos Kalėdų orus
Lapkričio 3-oji – Šv. Huberto arba kitaip žinoma Medžiotojų diena. Etnologas Libertas Klimka pasakoja, kad nors ši šventė nėra tradicinė mūsų krašto diena, tačiau šiuo laikotarpiu medžiotojų dienos nepamiršdavo paminėti ir lietuviai. Be to, vyras atskleidė, kokių orų galime tikėtis lapkritį ir į kokius gamtos ženklus reikės atkreipti dėmesį kitą savaitę, norint sužinoti, ko tikėtis per Kalėdas.
Etnologas Libertas Klimka teigia, kad Šv. Huberto dieną švęsdavo labiau dvarininkai, kadangi Šv.
Ekspertas įspėja nepraleisti šios dienos: per ją paaiškės žiemos orai
Lapkričio 3-iąją yra švenčiama Šv. Huberto diena. Nors šv. Hubertas yra minimas kaip medžioklės globėjas, pasak etnologo Liberto Klimkos, lietuviai jo dieną ir varduves mini labai pasyviai. Ši diena labiau minima kitose Europos šalyse. O štai kitą savaitę, lapkričio 11 dieną, bus minima reikšmingesnė Lietuvai diena. Tai – šv. Martyno diena, per kurią bus galima spėti ir žiemos orus.
Manoma, kad nuo senovės yra tikima, kad šv.
Pasakė, ar per Kalėdas sulauksime sniego: tai paaiškėjo šiandien
Šiandien minima paskutinė rudens šventė – Šv. Martyno diena. Etnologas Libertas Klimka naujienų portalui tv3.lt sako, kad ši diena jau nuo seno buvo itin svarbi, o pagal ją žmonės net spręsdavo, kokia bus žiema ir orai per Šv. Kalėdas. Remdamasis senaisiais papročiais, jis nurodo, kad šiais metais per šventes turėtume sulaukti sniego.
„Tai labai svarbi diena, paskutinė rudens šventė. Po Šv. Martyno prasideda priežiemis – toks nei žiema, nei ruduo, nes tai paskutinė auksinio rudens dienelė.
Ši diena ypatinga: garsi astrologė atskleidė, kaip prisišaukti meilę
Lapkričio 11 dieną švenčiama paskutinė didžioji rudens šventė skirta Šv. Martynui. Šventasis Martynas – IV a. Italijoje gyvenęs vyskupas, pagarsėjęs, kaip neturtėlių globėjas. Tačiau prieš tai šią dieną lietuviai pagonys švęsdavo ožio arba ožkos dieną. Apie šios dienos tradicijas ir burtus pasakoja garsi astrologė ir būrėja Vaiva Budraitytė.
Astrologė pasakoja, kad Šv. Martyno diena atsirado tik tuomet, kai buvo pakrikštyta Lietuvos valstybė.
Šiandien - ypatinga rudens diena: nuspėkite likimą šiais burtais!
Lapkričio 11-oji vadinama šv. Martyno diena. Nuo senų laikų pagal šią dieną būdavo sprendžiamas oras. Sakoma, kad jei šią dieną bus pašalę, tikėtina, kad ir per artimiausias šv. Kalėdas bus ir ledo, ir sniego. Jei giedra, tai ir šv. Kalėdos bus saulėtos bei giedros. Vis dėlto šią dieną galima ne tik spėti orus, bet ir pasidomėti savo likimu. Tai ypač aktualu jaunoms merginoms, kurios vis dar yra netekėjusios.