stuxnet
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stuxnet“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stuxnet“.
„Nulaužti“ valstybę: eksperto teigimu, tai tik laiko klausimas
Getviko oro uostas Didžiojoje Britanijoje yra antras pagal keleivių skaičių šalyje ir aštuntas Europoje. Jo veiklą tarpušvenčiu paralyžiuoti dviem dienoms sugebėjo du žmonės ir vienas dronas. Ekspertai pažymi, kad ateityje panašių išpuolių turėtų tik daugėti, o vienintelis būdas užkirsti jiems kelią – visų vartotojų kompiuterinis raštingumas.
Aptiktas didžiausią grėsmę keliantis kompiuterinis virusas
„Industroyer” (liet. Industrijų naikintojas) yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. „Industroyer“ yra vienintelis toks galingas virusas, kuris manoma yra pavojingesnis nei garsusis „Stuxnet“. Kompiuterinės atakos įgauna vis didesnį mastą ESET tyrėjai nuolatos analizuoja įvairių kenkėjiškų programų ir virusų pavyzdžius.
Rimtas perspėjimas: įsilaužėliai sukūrė galingą kenkėjišką programą
Internetiniai įsilaužėliai sukūrė galingą kenkėjišką programinę įrangą, gebančią sutrikdyti elektros paskirstymo sistemos ar kitos itin svarbios infrastruktūros darbą, pirmadienį perspėjo dvi kibernetinio saugumo firmos, kurių viena šią programą sieja su Rusija.
Šiaurės Korėjos iššūkis: iš ko gali rinktis Donaldas Trumpas?
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasitelkė kietą retoriką atsakydamas į Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo programą, tačiau naujojo prezidento galimybės spręsti iššūkius, kuriuos bandė įveikti ir prieš tai buvę vadovai, yra gana ribotos, rašoma „Reuters“. Daugelis galimybių, kuriomis galėtų remtis JAV prezidentas telpa į keturias kategorijas: ekonomines sankcijas, slapti veiksmai, diplomatinės derybos ir kariniai veiksmai.
Teisininkų komentaras dėl Rusijos veiksmų prieš JAV gali priblokšti
Rusijos kibernetinės atakos, kurioms siekta paveikti JAV rinkimų procesą, nebuvo karo aktas, o pasinaudojimas teisinio reguliavimo „pilkąja zona“, dėl kurios būtų sunku pateisinti atsakomuosius veiksmus, sako tarptautinės teisės ekspertai, kurių specializacija – kibernetiniai klausimai.
Aptikta šiuo metu stipriausia kibernetinio šnipinėjimo grupė
Kelerius metus „Kaspersky Lab“ tyrinėjo daugiau nei 60 įvairių kibernetinio šnipinėjimo operacijų visame pasaulyje, tačiau tai, ką bendrovės ekspertai neseniai aptiko, mastu, veikimo priemonėmis ir efektyvumu pranoksta visas iki šiol žinomas atakas. Kibernetinė grupė „Equation Group“ veiklą vykdo beveik 20 metų, ir jos veiksmai pakenkė tūkstančiams, o gal ir dešimtims tūkstančių vartotojų daugiau nei 30 pasaulio šalių.
Išanalizuota „Stuxnet“ kirmino puolamoji operacija
Praėjo daugiau nei ketveri metai, kai buvo aptikta viena sudėtingiausių ir pavojingiausių kenkėjiškų programų – kirminas „Stuxnet“. Tačiau šioje istorijoje vis dar daug paslapčių, teigia bendrovės „Kaspersky Lab“ ekspertai. Pasak jų, iki šiol nežinoma, kas kūrė šią programą ir koks buvo operacijos tikslas. Tačiau pėdsakai rodo, iš kur buvo vykdoma ataka. „Kaspersky Lab“ ekspertai dalijasi informacija apie pirmąsias penkias aukas, per kurias „Stuxnet“ pateko į pasaulinį tinklą.
„Dviprasmiškas“ karas suteikia Rusijai laiko armijai modernizuoti
Pasirodo, kad tie Rusijos kareiviai be atpažinimo ženklų, kurie prieš kelis mėnesius užgrobė Ukrainos Krymą, – tikri profesionalai, puikiai ekipuoti ir ginkluoti. Įsiveržimui parengti rusų tankai ir aviacija šiuo metu sutelkti prie sienos su Ukraina. Tačiau Rusija, nors demonstruoja jėgą, tikriausiai laikosi kinų kario ir filosofo Sun Tzu patarimo: „Aukščiausias karo meno lygis – įveikti priešą be mūšio.
Generolas įtariamas paviešinęs informaciją apie JAV kibernetinį smūgį Irano branduolinei programai
Jungtinių Valstijų tyrėjai įtaria vieną buvusį aukšto rango kariškį nutekinus informaciją apie JAV surengtą kibernetinę ataką prieš Iraną, ketvirtadienį pranešė Amerikos žiniasklaida.
Aptiktas naujas su „Stuxnet“ ir „Flame“ susijęs virusas
Bendrovė „Kaspersky Lab“ pranešė internete aptikusi naują pavojingą virusą, panašų į Irano atominių objektų sabotažui skirtą „Stuxnet“ ir elektroninei žvalgybai naudojamą „Flame“, kurie, kaip manoma, buvo sukurti naudojant atskirų valstybių finansinę ir techninę paramą.
Naujasis virusas gavo „Gauss“ pavadinimą.
REKLAMA
REKLAMA
Irano ministerijos atsijungs nuo interneto, kad išvengtų kibernetinių išpuolių
Kitą mėnesį Irano ministerijos ir valstybės institucijos atsijungs nuo pasaulinio interneto, praneša „The Telegraph". Tai daroma siekiant išvengti kibernetinių išpuolių ir virusų, tokių kaip „Stuxnet“ ir „Flame“.
Irano telekomunikacijų ministras Reza Tagipuras (Reza Taghipour) sakė, kad imamasi tokių priemonių, nes slapta informacija internete yra nesaugi. Pasak ministro, internetas yra nepatikimas, nes jį valdo "viena ar dvi“ prieš Iraną nusistačiusios valstybės.
Irano ministerijos atsijungs nuo interneto, kad išvengtų kibernetinių išpuolių
Kitą mėnesį Irano ministerijos ir valstybės institucijos atsijungs nuo pasaulinio interneto, praneša „The Telegraph“. Tai daroma siekiant išvengti kibernetinių išpuolių ir virusų, tokių kaip „Stuxnet“ ir „Flame“. Irano telekomunikacijų ministras Reza Taghipouras sakė, kad imamasi tokių priemonių, nes slapta informacija internete yra nesaugi. Pasak ministro, internetas yra nepatikimas, nes jį valdo „viena ar dvi“ prieš Iraną nusistačiusios valstybės.
„Siemens“ atnaujino kontrolės kodą, blokuojantį „Stuxnet“ kompiuterinį virusą
Vokietijos stambiausia technologijų kompanija „Siemens“ sukūrė programą, pašalinančią programinės įrangos „angas“, kuriomis naudojasi sudėtingas virusas „Stuxnet“, skelbia BBC.
Apie virusą „Stuxnet“ buvo išsiaiškinta 2010 metais po dėl gedimų atliktų tyrimų daugelyje pramonės įmonėse ir gamyklose.
Iranas su kibernetinėmis atakomis kovoja nuo 2010-ųjų, kai virusas „Stuxnet“ sutrikdė kelių urano sodrinimo centrifugų kontrolę.
Teigiama, kad Irano branduolinius objektus atakavo kompiuterinis virusas
Irano atominių objektų infrastruktūrą užpuolė naujas galingas kompiuterių virusas, kuriam pavyko iš dalies paralyžiuoti jų veiklą. Apie tai pranešė antivirusinės programinės įrangos gamintoja bendrovė „F-Secure“. Vienas iš jos vadovų Mikko Hypponenas pranešė gavęs Irano atominės energijos organizacijoje dirbančio mokslininko laišką, kuriame informuojama apie neseniai įvykdytą galingą ataką prieš Irano branduolinių objektų kompiuterių sistemas.
Kaip apsiginsime nuo kibernetinio karo?
Informacinės – atviros, išsilavinusios ir besimokančios – visuomenės idėja tapo vienu iš nepajudinamų tiek didelės dalies atskirų pasaulio valstybių, tiek įvairių tarptautinių organizacijų siekių. Ne išimtis ir Europos Sąjunga bei jai priklausanti Lietuva. Geresnes ar blogesnes nacionalines informacinės visuomenės plėtros programas turi visos ES šalys, o Sąjungos mastu tai pirmiausia reglamentuojama Lisabonos strategijoje, „e.Europa“ veiksmų plane.
Internete aptiktas kompiuterinis „supervirusas“
Bendrovė „Kaspersky Labs“ pranešė Artimų Rytų šalių kompiuterių tinkluose aptikusi technologiškai pažangiausią šnipinėjimui skirtą programą, kuri jau vadinama sudėtingiausiu pasaulyje kompiuteriniu virusu.
Ši „Flame“ pavadinta kenkėjiška programa yra vadinamasis „Trojos“ virusas, skirtas nepastebimai rinkti informaciją iš užkrėstų kompiuterių. „Flame“ išsiskiria itin sudėtinga moduline struktūra, kurią analitikams labai sunku išnagrinėti, tvirtina „Kaspersky Labs“ atstovai.
Garsusis Trojos virusas sukurtas nežinoma programavimo kalba
Dalis pramoniniam šnipinėjimui skirto itin pavojingo Trojos viruso „Duqu“ kodo buvo sukurta nežinoma programavimo kalba, teigia ekspertai. Tai reiškia, kad šiam projektui buvo skirtos milijoninės investicijos, galbūt taip vykdant kažkokios valstybės užsakymą.
Apie „Duqu“ Trojos virusą viešai paskelbta 2011 m. rugsėjo 1 dieną.
Saugumo ekspertas: atverta kiberkaro Pandoros skrynia
Prieš metus paplitęs kompiuterinis virusas ,,Stuxnet„ tapo pirmuoju oficialiai patvirtintu kibernetiniu superginklu – skaitmenine valdoma raketa, kuri iš kibererdvės gali sunaikinti fizinį taikinį realiame pasaulyje, rašo ,,The Christian Science Monitor“.
Ralphui Langneriui prireikė mėnesio išsiaiškinti ,,Stuxnet„ veikimo principą. R. Langneriui, pramoninių valdymo sistemų saugumo ekspertui, pavyko dešifruoti ir išbandyti ,,Stuxnet“ savo laboratorijoje.
Šešios „Stuxnet“ viruso mįslės
Turbūt jau girdėjote apie sudėtingą kompiuterinį virusą „Stuxnet“ , sutrikdantį Vokietijos bendrovės „Siemens“ sukurtą „Simatic WinCC“ SCADA (supervisory control and data acquisition) programinę įrangą. Ji skirta įvairioms pramoninėms sistemos valdyti, pradedant eismo reguliavimu, baigiant vamzdynų ir branduolinių jėgainių sistemomis.