šiukšlynai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šiukšlynai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šiukšlynai“.
Sodų bendrijos skęsta šiukšlėse: išveža vos kartą per mėnesį, o smarvė verčia iš koto
Panevėžio rajono sodai užplūdus gamtos prieglobsčio išsiilgusiems vasarotojams skendi šiukšlėse ir atliekose. Sąvartynais bendrijos pavirto pastačius mišrių atliekų konteinerius. Rūgstančios šiukšlės ir iš koto verčianti smarvė sodininkus siutina, mat vežamos vos kartą ar du per mėnesį.
Dalis bendrijų dėl to konteinerių soduose nebenori ir visai atsisako. Tačiau šiukšlės vis tiek kaupiasi. Besiskundžiantiems sodininkams atliekų tvarkytojai atkerta, jog žmonės patys kalti, nes nerūšiuoja.
Nebežino, ko imtis supleškėjus Alytaus įmonei – dygsta nelegalūs padangų sąvartynai
Kėdainių rajone dygsta nelegalūs padangų sąvartynai. Kai kur automobilių remonto įmonės dėvėtas detales ir padangas sumeta net į konteinerinius šalia kapinių, kiti išverčia prie tvoros. Specialistai sako, kad situacija pablogėjo supleškėjus Alytuje veikusiai įmonei. Tad dabar seniūnijos jau svarsto prie kapinių įrengti vaizdo stebėjimo kameras, o aplinkosaugininkai planuoja dažnesnius ir griežtesnius reidus.
Kalną padangų Šilainių kaime Pelėdnagių seniūnijoje išvydę vietiniai baisisi.
Net ir uždaryti sąvartynai – lyg tiksinti bomba
Šalyje yra beveik tūkstantis nebeveikiančių buitinių atliekų sąvartynų, keletas jų – netoli Šiaulių miesto. Tačiau kaip rodo neseniai apibendrinti Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) prie Aplinkos ministerijos atliktų tyrimų rezultatai, leistinas normas viršijanti tarša nustatyta beveik pusėje (40 procentų) tirtų senų šiukšlynų ir mažų sąvartynų, 63 proc. buitinių atliekų sąvartynų ir 80 proc. didžiųjų miesto sąvartynų. Dauguma jų yra uždaryti.
Investicijos į aplinkosaugą – geresnė gyvenimo kokybė
6000 − beveik tiek projektų bus finansuota iki 2013 m. pabaigos, naudojant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas. Vykdomi darbai – patys įvairiausi, tačiau tarp aplinkosaugos srityje minimų prioritetų įvardinami tokie, kaip vandenvala, daugiabučių renovavimas ir atliekų tvarkymas.
Vykdant ES reikalavimus, dar iki 2009 m. liepos 16 d. buvo uždaryti visi normų neatitinkantys šiukšlių surinkimo punktai. Tikslas buvo pasiektas.
Dvylika tiesų apie rūšiavimą ir perdirbimą
Atliekų kiekio Žemėje augimas nesuvokiamais mąstais tikrai glumina. Kita vertus, ne vienas iš mūsų nežino, kiek daug galima pakeisti be ypatingų pastangų – tiesiog rūšiuojant.
Reikalaujama leisti pasirinkti mokėjimo už atliekas būdą
Klaipėdoje iki šiol nerimsta aistros dėl mokesčių už komunalinių atliekų išvežimą. Uostamiesčio gyventojai reikalauja, kad kiekvienas gyventojas pats galėtų pasirinkti mokėjimo būdą – nuo būsto ploto ar atliekų kiekio.
Tačiau valdininkai permainų nežada, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.Klaipėdoje ir kai kuriuose kituose miestuose prie savivaldybių gyventojai rinkosi paremti antradienį Seime planuojamas svarstyti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas.
Sąvartyne voliojasi apvali suma
Valstybės kontrolė nustatė, kad Lietuvoje niekas nesirūpina atliekų surinkimu, rūšiavimu ir perdirbimu, todėl net 90 proc. dažnai ilgai yrančių šiukšlių kasdien šimtais tonų gula į žemę. Beje, iš žmonių mokesčiai už neatliekamus darbus surenkami ir “kažkur" dingsta.
Kalta tik buvusi valdžia
Aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis vakar visą kaltę dėl siaubingos netvarkos atliekų srityje vertė vien buvusioms vyriausybėms.