sirgti

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sirgti“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sirgti“.

Lietuvoje – 16 koronaviruso atvejų, viena mirtis

Penktadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 16 asmenų, iš jų 5 susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą nuo koronaviruso mirė vienas žmogus. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9893. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.
2024-02-17

5 neįprasti būdai pabėgti nuo ligų

Imuniteto stiprinimas daugeliui iš mūsų atrodo lyg baisus baubas, nors iš tiesų apsisaugoti nuo ligų gana nesudėtinga (ir netgi malonu). Štai 5 patarimai: 1. Kasdien pasikaitinkite saunoje. Tai ne tik padės pašalinti iš organizmo toksinus, tačiau ir sumažins peršalimo ligų riziką. Susirgus sauna padeda įveikti nosies užgulimą ir kosulį, tačiau karščiuojantiems pacientams ji netinka. 2. Drėkinkite orą. Pageidautina, kad drėkintuvą turėtumėte ir darbe, ir namuose.

Sergamumas peršalimo ligomis Vilniuje ir Klaipėdoje auga

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) bendrai Lietuvoje per praėjusią savaitę beveik nepakito, o Klaipėdoje ir Vilniuje išaugo. Gegužės 11-17 dienomis sergamumas gripu ir ŪVKTI siekė 40,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę šis rodiklis buvo 41,2 atvejo 10 tūkst.
Aktualijos 2015-05-19

Kaip alerginės slogos nesumaišyti su peršalimu?

Vaistininkai perspėja, kad vieną dažnesnių alergijos formų - alerginę slogą - gyventojai kartais painioja su peršalimu, tad gydosi netinkamai. Jų teigimu, alergijos nereikėtų ignoruoti, kadangi dėl jos ne tik kenčia gyvenimo kokybė, tačiau gresia chroniškos ligos, tokios kaip sinusitas ar astma. „Alergijų pastaruoju metu sparčiai daugėja.

Sergamumas gripu nemažėja

Žinių radijas Pastarąją savaitę 11-oje Lietuvos savivaldybių sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis viršijo 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Norint nesirgti, būtina prisiminti, ką valgė senoliai

Oksana Laurutytė Sveika gyvensena besidomintys žmonės girdėjo ukrainiečių mokslininko Boriso Bolotovo sukurtą gydymo metodiką, stabdančią senėjimo procesus ir gydančią neišgydomomis laikomas ligas, rašo savaitraštis „Šiauliai plius“. Šiauliuose lankėsi du šio mokslininko mokiniai – gydytojas onkologas chemikas Jurij Šulga ir gydytojas gastroenterologas Dmitrij Naumov, kurie pasakojo, kaip sveikai maitintis, kad organizmas neužsiterštų.
2014-11-22

Mirė lietuvių literatūros legenda Romualdas Granauskas

Eidamas 76-uosius mirė lietuvių rašytojas Romualdas Granauskas.  Rašytojas mirė Vilniuje, ligoninėje, BNS patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A.Jonynas. Rašytojas pastaruoju metu sunkiai sirgo. R.Granauskas gimė 1939 metais Mažeikiuose, baigė Sedos darbo jaunimo mokyklą, dirbo Skuodo laikraščio „Mūsų žodis“ ir žurnalo „Nemunas“ redakcijose, taip pat yra dirbęs statybininku, šaltkalviu, radijo korespondentu, mokytojavęs Mosėdyje.

Atrastas naujas virusas, kurį nešioja pusė planetos gyventojų

Mokslininkai atrado anksčiau nežinomą virusą, kuris egzistuoja daugiau nei pusės pasaulio gyventojų žarnyne. Mokslininkai virusą pirmą kartą pastebėjo kompiuterio simuliacijoje. Tada paaiškėjo, kad jis slypi daugiau nei pusės žmonių, kuriems jie atliko tyrimus, organizme. Tyrėjų teigimu, naujasis virusas – „crAssphage“ užkrečia vienas iš labiausiai paplitusių žarnyno bakterijų – bakteroidetes ir gali sukelti su nutukimu bei cukriniu diabetu susijusias problemas.
2014-07-29

P. Čimbaras: prarandame daugiau, kai sergantys eina į darbą ir užkrečia kitus

LRT radijo laida „Litas prie lito“, LRT.lt Seimo narys Petras Čimbaras, pateikęs pasiūlymą atstatyti nedarbingumo išmokas į ikikrizinį lygį, sako, kad dėmesį vertėtų atkreipti ne į tai, kiek tai kainuos, bet į tai, kokios sumos gali būti prarandamos, kai sergantieji eina į darbą ir užkrečia kolegas. „Kai aš paklausiu Sveikatos ministerijos, kiek patirta žalos, man niekas negali pasakyti. Neaišku, kiek pridėtinės vertės yra nesukuriama, kai darbuotojas atvyksta sergantis ir užkrečia kitą.
2014-06-17

Tikra istorija: pogimdyvinė depresija vos neišardė šeimos

Dažnai kalbama apie moterų pogimdyminę depresiją. Daugeliui turbūt jau žinomi mokslinių tyrimų duomenys, rodantys, kad apie dešimtadalį pagimdžiusių moterų kamuoja įvairios psichologinės, o kartais net fizinės problemos, susijusios su šia liga. Kur kas rečiau užsimenama, kad ir vyrai susiduria su pogimdymine depresija. Po intensyvių paieškų, Balsas.lt pavyko pasikalbėti su moterimi, drauge su vyru išgyvenusią sunkų psichologinį laikotarpį, po kurio vos pavyko išsaugoti santuoką.
2014-02-19
REKLAMA
REKLAMA

Vaikams sudaromos patogesnės gydymo sąlygos

Artimiausiu metu įsigalios dar viena naujovė sveikatos priežiūros srityje – vaikai iki 18 metų, kurie gydomi ligoninėse dėl nesudėtingų ligų ir būklių, galės vykti į namus gydytis vos tik sulaukę visų gydymo įstaigoje jiems paskirtų procedūrų ir kitą dieną atvykti tik tada, kai paskirtos kitos. Jiems nebereikės būti ligoninėje, joje nakvoti, laukiant gydymo paslaugų – tėveliai kartu su vaikais galės atvykti konkrečiu paskirtu laiku ir vykti namo, kai paslaugos bus suteiktos.
2014-01-21

A. Adamkienė: V. Adamkus serga onkologine liga

LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Penktadienį Santariškių klinikose buvusiam šalies vadovui Valdui Adamkui atlikta dar viena procedūra. Alma Adamkienė sako, kad prezidentas išlieka geros nuotaikos. Buvęs šalies vadovas tikisi įveikti ligą. Kol kas nežinoma, kiek laiko tęsis gydymas. Prezidento sveikata sušlubavo spalio mėnesio pabaigoje. Vėliau V. Adamkus išvyko į Čikagą. Grįžęs tęsia gydymą Lietuvoje.

5 mitai apie depresiją

1. Rudenėjant melancholija užpuola tiktai silpnus, nuolat verkšlenančius žmones. Psichiatrijos profesorius Michael Vinogradov sako, kad žmonių, visiškai nelinkusių į depresiją, yra apytiksliai tik 5 - 7 proc. visų gyventojų. Tokie laimingieji psichiatrijoje vadinami "saulėtomis būtybėmis". Deja, visus kitus retkarčiais užplūsta melancholija bei liūdesys.
2013-03-05

Aš išgyvenau Didžiojo liūdesio ligą

„Du mėnesiai kaip esu sveika. Jau mėnesis kaip be vaistų“, – sako 25-metė Ieva, o aš žvelgiu į šią gražią, plačiai besišypsančią jauną moterį ir negaliu patikėti, kad tokiam gyvybingam žmogui buvo nustatyta depresija. Galbūt Ievos išgyvenimų istorija sveikiesiems padės suvokti, kaip jaučiasi tie, kam depresija – jų realybė, o ligoniams įkvėps vilties, kad vieną dieną viskas tikrai bus gerai.   Pradžia Viskas atsitiko lyg tyčia vienu metu.
2012-11-07

Pirmosios mėnesinės: ką reikia žinoti paauglei

Prasidėjus pirmosioms mėnesinėms, paauglėms iškyla labai daug klausimų, į kuriuos pasistengsime čia atsakyti: apie jų nerimą, apie galimą nėštumą, apie menstruacijų ciklą. Pirmojo menstruacijų periodo amžius Paauglėms dažniausiai pirmasis ciklas prasideda 12–14 metų. Kai kurios mergaitės netgi pradeda „sirgti“ devynerių. Tačiau yra ir tokių, kurios taip ir nesulaukia šios dienos būdamos 16-os. Kada prasidės pirmosios menstruacijos priklauso nuo mergaitės vystymosi.
2012-07-10

Atostogos: kad kelionės nesugadintų liga

Dažniausia suaugusiųjų infekcinės kilmės viduriavimų priežastis pasaulyje – enterotoksinė žarnyno lazdelė, vaikų - rotavirusai, o Lietuvoje – salmonelės (sukelia maisto toksinę infekciją), šigelės (sukelia dizenteriją) ir rotavirusai (irgi dažniau vaikams), neretai – kirmėliniai susirgimai.
2012-06-05

6 dalykai, kuriuos galite drąsiai daryti mylimojo akivaizdoje

Ar esate girdėję, kad moteris visada turi puikiai atrodyti ir niekada nerodyti emocijų, jei nori neatsibosti savo mylimajam. Tačiau jei esate pakankamai artimi su savo antrąja puse, neturėtumėte bijoti būti tokia, kokia esate. Pateikiame 6 dalykus, kurių neturėtumėte bijoti daryti savo mylimojo akivaizdoje, jei esate pakankamai artimi ir jei planuojate kartu nugyventi visą likusį gyvenimą. 1. Būti irzli ir pykti ant jo. Jūs tikriausiai išklausote, jei jūsų mylimasis turi jums priekaištų.
2012-03-21

Tėveliai kartais perdėm jautriai vertina vaiko sveikatą

Mano vaikas labai imlus ligoms. Kai tik prasideda žiemos sezonas, serga 3-4 kartus. Tai sloguoja, tai kosti. Neramu, kad jam nebūtų kas labai rimta. Gal reikėtų kokių rimtesnių tyrimų. Nes šeimos gydytoja tik išrašo sirupų ir viskas.
2011-12-13
Į viršų