Tokiems siūlymams pritarta Privalomojo sveikatos draudimo taryboje, kuri yra svarbus patariamasis instrumentas sveikatos apsaugos ministrui.
Neabejotinai, pirmiausia tokie pokyčiai būtų naudingi vaikams ir jų tėveliams. Jiems tai būtų paprasčiau ir patogiau. Vaikai patirtų mažiau streso, nes jiems reikėtų praleisti mažiau laiko gydymo įstaigose, tarp medikų, kas mažiesiems pacientams paprastai sukelia nemažai neigiamų emocijų ir įtampos, jie tampa emociškai jautresni. Ramiau jaustųsi ir tėvai, nes jie žinotų konkrečiai kiek, kokių, kada ir kur procedūrų turės būti atlikta jų atžalai ir kada jis galės keliauti namo.
Šie pakeitimai būtų naudingi ir gydymo įstaigoms, nes joms padėtų mažinti pacientų eiles. Esant didesniam laisvų vietų skaičiui palatose, jos galėtų priimti daugiau jaunuolių gydymui. Taigi kiti pacientai galėtų greičiau gauti jiems paskirtas sveikatos priežiūros paslaugas.
Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik suaugusiems pacientams, kurie, gydydamiesi dienos stacionare ir sulaukę visų jiems gydytojo paskirtų procedūrų, galėdavo vykti namo ir atvykti konkrečiu paskirtu laiku kitą dieną, negaišdami laiko laukiant kitų gydymo procedūrų įstaigoje.
Šios naujovės galiotų tik nesudėtingomis ligomis sergantiems vaikams iki 18 metų, kuriems nereikalinga ypatinga medikų priežiūra. Tai nebūtų taikoma vaikams, kurie serga ūmiomis ar sunkiomis ligomis, bei tiems, kuriems reikalingos chirurginės paslaugos.
Taigi įsigaliojus naujovėms, būtų praplėstas dienos stacionarinių paslaugų spektras. Į jį būtų įtrauktos minėtos vaikų sveikatos priežiūros paslaugos, už kurias atsiskaitoma Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.