šifravimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šifravimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šifravimas“.
„Google“ nereikalaus automatiškai įjungti šifravimą „Android 5.0“
Praėjusiais metais buvo aktyviai diskutuojama apie vieną iš „Android 5.0 Lollipop“ naujovių – duomenų šifravimo sistemą. Nors ją buvo galima naudoti ir ankstesnėse versijose, tačiau būtent „Android 5.0“ šifravimas turėjo būti aktyvuotas pagal nutylėjimą. Dabar pasirodo vis daugiau „Android 5.0“ mobilių įrenginių, kuriuose duomenų šifravimas išjungtas.
Dėl „iOS 7“ šifravimo klaidos elektroninio pašto failai lieka neapsaugoti
Nors „Apple“ teigia, kad visi prie elektroninių laiškų pridėti failai yra šifruojami ir akylai saugomi kiekviename įrenginyje su operacine sistema „iOS 7“, naujausias tyrimas rodo, jog yra priešingai – ir net ištisus mėnesius. Pastebėjęs, kad kažkas negerai su „iOS 7.1“ versijos pašto aplikacijoje esančiais prie laiškų pridėtais failais, vokietis saugumo specialistas Andreasas Kurtzas atrado, jog visi šie failai gali būti pasiekti be didesnių iššifravimo žinių.
Pristatyta „SafeXs Guardian“ šifravimo programinė įranga
Bendrovė „CTWO Products“ kompanija, saugiųjų USB atmintinių ir šifravimo sprendimų gamintoja, paskelbė apie „SafeXs Guardian“ sprendimo išleidimą – nebrangią šifravimo programinę įrangą kompanijoms, reikalaujančioms duomenų šifravimo informacijos apsaugos. Pranešama, akd vartotojams siūlomas „Guardian Portable“, atskiras šifravimo įrankis, kuris leidžia naudotis standartinėmis USB atmintinėmis, konvertuojant jas į šifruojamas.
„Microsoft“ užšifruos visų savo paslaugų duomenų srautus
Bendrovė „Microsoft“ ketina užšifruoti visus duomenis, kuriais kompiuterių vartotojai keičiasi su įvairias jos paslaugas teikiančiais interneto serveriais.
„Yahoo!“ paštas pereina prie privalomo SSL šifravimo
Nuo kitų metų sausio 8 dienos bendrovės „Yahoo!“ elektroninio pašto paslauga pradės naudoti SSL protokolą. Pasak bendrovės atstovų, visas „Yahoo! Mail“ paslaugos duomenų srautas pagal nutylėjimą bus šifruojamas remiantis SSL šifravimo protokolu. Pasak „Yahoo!“ atstovų, bendrovė labai rimtai rūpinasi savo klientų duomenų saugumu. „Yahoo!“ pašto paslaugos vartotojai ir dabar gali naudotis SSL šifravimo galimybe, tačiau turi ją pasirinkti iš savo paskyros nuostatų.
Išsišifruokite savo DNR per 1 valandą
Bendrovė „Panasonic“ ir Belgijos tyrimų laboratorija IMEC sukūrė nedidukę, maždaug pusės kreditinės kortelės dydžio mikroschemą, kuri DNR grandinę ištiria vos per valandą. Anot mikroschemos išradėjų, ligi šiol specializuotose laboratorijose DNR tyrimas būdavo atliekamas per 3-4 paras, o kartais rezultatų reikdavo laukti ir savaitę. Su naująja mikroschema DNR iškodavimui prireiks tik valandos.
NASA nurodė koduoti informaciją kompiuteriuose
JAV aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) davė nurodymą koduoti informaciją visuose nešiojamuose kompiuteriuose po to, kai buvo pavogtas dar vienas kompiuteris, skelbia BBC.
Kol vyksta duomenų kodavimas, personalui draudžiama išnešti kompiuterius, kuriuose yra slaptos su NASA susijusios informacijos.
Tai buvo nuspręsta po to, kai dingo kompiuteris, kuriame buvo „slaptos kiekvienam suprantamos informacijos“.
Per pastaruosius metus įvyko ne vienas toks incidentas.
J. Walesas grasina šifruoti visą „Wikipedia“ srautą su D. Britanija
Interneto enciklopedijos „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas pažadėjo užšifruoti visą duomenų srautą su vartotojais iš Didžiosios Britanijos, jei bus priimtas „Communications Data Bill“ įstatymas, leidžiantis sekti vartotojus internete. J. Walesas pavadino jį technologiškai nekompetentingu ir sakė, jog tokių veiksmų buvo galima tikėtis iš Kinijos, Irano ar kurios nors kitos į cenzūrą linkusios šalies.
Mokslininkai iššifravo pomidorų DNR
Tarptautinė mokslininkų komanda paskelbė iššifravusi pomidoro genetinį kodą, taip atverdama kelią gerinti šios daržovės skonį, maistingumą ir laikymosi trukmę.
Daugiau kaip 300 tyrėjų 14 šalyje subūręs „Pomidoro genomo konsorciumas“ lygino dabartinius aklimatizuotus pomidorus su Pietų Amerikoje augančiais jų protėviais Solanum pimpinellifolium.
Pomidoras turi 35 tūkst. genų, tačiau tarp laukinių jo rūšių ir dabar parduodamų parduotuvėje yra vos 0,6 proc.
Kvantinis šuolis į kosmosą padės apsisaugoti nuo hakerių
Ateityje per palydovą perduodamo užkoduoto pranešimo bus neįmanoma nulaužti, kadangi pranešimas bus apsaugotas nuostabiais kvantinės fizikos dėsniais. Toks šifravimo rakto „kvantinis perdavimas“ Žemėje jau egzistuoja, ir ne tik kino režisierių mokslinės fantastikos rašytojų galvose: jau greitai tokia sistema gali nukeliauti į kosmosą.
REKLAMA
REKLAMA
„Firefox“ šifruos paiešką
Naršyklėje „Firefox“ atsiras „Google“ sukurta paieškos šifravimo sistema. Kol kas funkcija prieinama tik bandomoje „Firefox Nightly“ versijoje. Jei sistema pasirodys efektyvi, ji bus įtraukta į pagrindinę naršyklės versiją.
Įdomu tai, kad „Firefox“ greičiausiai taps pirmąja naršykle su įdiegtu „Google“ paieškos protokolu SSL. Kol kas „Google“ neatliko tokių pakitimų savo naršyklėje „Chrome“ ir nepaskelbė, kada tai ruošiasi padaryti.
Pristatyta klaviatūra „BlackBerry PlayBook“ planšetei
Kompanija RIM pristatė kompaktišką klaviatūrą „BlackBerry Mini Keyboard“, skirtą planšetiniams kompiuteriams „BlackBerry PlayBook“.
Įrenginys planšetę praktiškai paverčia nešiojamuoju kompiuteriu. „BlackBerry Mini Keyboard“ palaiko valdymą gestais bei turi akumuliatorių, kurio matinama planšetė, anot kūrėjų, gali iki veikti iki 30 dienų.
Duomenų apsikeitimas tarp „BlackBerry Mini Keyboard“ ir planšetinio kompiuterio vyksta per „Bluetooth“ naudojant 128 bitų šifravimą.
„Google“ paieška vietiniuose domenuose naudos SSL šifravimą
Korporacijos „Google“ atstovai pranešė, jog netrukus jos paieškos sistemoje bus įdiegtas užklausų šifravimo mechanizmas. Jis veiks visuose vietiniuose „Google“ domenuose.
Apsaugos sistemos pagrindą sudarys kriptografinis SSL protokolas, kuris rūpinsis saugiu vartotojo kompiuterio ir „Google“ serverių sujungimu.
SSL šifravimas jau prieš keletą mėnesių buvo įdiegtas Google.com. Dabar, kai vartotojas aplanko savo „Google“ paskyrą, pagal nutylėjimą naudojamos paieškos užklausų SSL šifravimas.
Kviečia talentingus kodų šifruotojus
Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūra GCHQ pradėjo kodų „laužymo“ konkursą, kuriuo siekiama pritraukti naujų talentingų kodų šifruotojų.
Potencialūs kandidatai gali pamėginti iššifruoti kodą specialiai tam sukurtoje interneto svetainėje. Konkursas taip pat buvo paviešintas socialiniuose tinklapiuose, tinklaraščiuose bei interneto forumuose.
Konkursas tęsis iki gruodžio 12 dienos.
Slaptiems duomenims – USB seifas
Holivudo trileryje „Da Vinčio kodas“ pavaizduotas senovinis šifravimo įrenginys kripteksas JAV bendrovę „Crypteks“ įkvėpė sukurti šiuolaikinį jo variantą.
„Crypteks“ rinkai pateikė fiziškai rakinamą USB kaupiklį, į kurį perkeliami duomenys yra automatiškai šifruojami. Toks kaupiklis puikiai tinka itin konfidencialiems duomenims saugoti, nes tikimybė, kad jie kam nors bus prieinami be paties savininko leidimo, yra itin maža.
Šis USB seifas remiasi tikro seifo su skaitmeniniu užraktu idėja.
„Phobos-Grunt“ iš orbitos siunčia nesąmones
Orbitoje aplink Žemę įstrigusi nevaldoma Rusijos kosminė stotis „Phobos-Grunt“ per anksti pradžiugino „Roskosmos“ ir Europos kosmoso agentūros (ESA) specialistus, pranešusius, kad praėjusią naktį pirmą kartą pavyko iš jos gauti telemetrinę informaciją.
Rusijos naujienų agentūros „RIA Novosti“ šaltinis pranešė, kad iš orbitos priimtų duomenų neįmanoma iššifruoti, jie beprasmiški.
„Iš šiąnakt gautų telemetrinių duomenų nepavyko nieko sužinoti, kažkokios problemos su kodavimu ir iškodavimu.
Kaip pavogti kvantinius raktus?
Kvantinėje kriptografijoje mokslininkai išnaudoja kvantinės mechanikos reiškinius, kad užšifruotų ir perduotų konfidencialią informaciją. Nors iš esmės kvantinės kriptografijos kodai yra neįveikiami, praktikoje net ir pačios įmantriausios technologijos turi trūkumų.
Visai neseniai pasirodžiusiame darbe mokslininkai atskleidžią vieną akivaizdžią saugumo spragą – jiems pavyko įveikti kvantinį kodą, paslapčiomis nukopijavus slaptą kvantinį raktą.
Internete paskelbtas „Skype" protokolas
Rusų programuotojas Jefimas Bušmanovas, viešai deklaravęs savo tikslą paversti interneto telefonijos programą „Skype" atvirojo kodo projektu, pranešė vadinamosios atvirkštinės inžinerijos būdu atkūręs uždarą „Skype" protokolą.
Jis paskelbtas J. Bušmanovo tinklaraštyje. Atvirkštinės inžinerijos metodo esmė – išnagrinėti vidinį programos veikimo mechanizmą ir remiantis atlikta analize pačiam parašyti kodą, analogišką tam, kurį parašė dominančios programos kūrėjai.
Genomas gelbės šokolado pramonę
Kakavmedžio, iš kurio vaisių gaminamas šokoladas, genomo paviešinimas padės išgelbėti šokolado pramonę, tvirtina mokslininkas.
Kompanijos „Mars“ mokslininko Howardo Yana-Shapiro teigimu, jei nepavyks sukurti derlingesnių kakavmedžių, per 50 metų kakavos paklausa viršys pasiūlą. Anot jo, tai paskatins bioįvairovę ir kakavmedžių auginimo regione gyvenančių ūkininkų gerovę.
Jo įsitikinimu, genomo prieinamumas lems tai, kad bus sukurtas sveikesnis ir skanesnis šokoladas, praneša BBC.
Rusija sugadino L. Kaczynskio lėktuvo „juodųjų dėžių“ įrašus
Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo Tu-154 „juodųjų dėžių“ duomenų neįmanoma ištirti dėl šalutinio triukšmo, atsiradusio po Rusijos specialistų darbo, praneša Lenkijos žiniasklaida. Teigiama, kad įrašų iškraipymų galėjo atsirasti dėl elektros srovės dažnio Maskvoje.
Kaip pažymi ITAR-TASS, Lenkijos prokuratūros darbuotojų ir Avia įvykių tyrimo komisijos rankose yra tik skaitmeninė lėktuvo savirašių įrašų kopija, padaryta po katastrofos Lenkijos prokuratūros atstovo akivaizdoje.
Šią savaitę „Google“ pradės šifruoti paieškos užklausas
Korporacija „Google“ nuo šios savaitės ketina pasiūlyti paieškos užklausų šifravimo paslaugas. Apie tai rašoma oficialiame bendrovės tinklaraštyje.
„Šių metų pradžioje visiems mūsų klientams mes užšifravome „Gmail“ duomenų srautą, o kitą savaitę mes pasiūlysime užšifruotą „Google“ paieškos sistemos versiją“, - rašoma pranešime. Tokiu būdu praėjusį ketvirtadienį susitikime su akcininkais „Google“ vadovybės išsakytos užuominos pasitvirtino.
GSM šifravimas bus viešai „nulaužtas“ dar iki Naujųjų
JAV kompiuterių saugumo ekspertas GSM mobiliojo ryšio tinkluose naudojamą šifravimo technologiją netrukus žada paversti atvirojo kodo projektu. Pasak jo, taip norima priversti GSM ryšio operatorius iš esmės pasirūpinti klientų pokalbių saugumu.
Kai kurie JAV ir kitų šalių elektroninių ryšių saugumo ekspertai tyčia stengiasi sukompromituoti mobiliojo ryšio technologiją, kuria šiuo metu visame pasaulyje naudojasi beveik 3 milijardai žmonių.