Senkaku
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Senkaku“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Senkaku“.
Padidėjus įtampai tarp Kinijos ir Japonijos, jų gynybos ministrai apsikeitė karingais pareiškimais
Pekino elgesys per ginčą su Tokijumi dėl salelių Rytų Kinijos jūroje kelia pavojų taikai, antradienį pareiškė Japonijos gynybos ministras. „Manau, kad Kinijos įsibrovimai į teritorinius vandenis aplink Senkaku salas patenka į „pilkąją zoną“ (tarp) taikos meto ir nepaprastosios situacijos“, – Tokijuje žurnalistams sakė Itsunori Onodera (Icunoris Onodera). Tokie I.Onoderos komentarai pasirodė kelios dienos po to, kai Kinijos gynybos ministerija pareiškė, jog japonų planas numušti jos bepiločius lė...
Japonija pagrasino kariniu atsaku, jeigu Kinija dar brausis į ginčytinus teritorinius vandenis
Kovingų pažiūrų Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) antradienį sakė, kad Tokijas gali surengti karinį atsaką, jeigu užsienio povandeniniai laivai, būdami pasinėrę, įplauks į Japonijos teritorinius vandenis. Sh.
Japonijos premjero vizitas Rusijoje ir atnaujintos derybos – perspėjimas Kinijai?
Kokius rezultatus davė Japonijos premjero Shinzo Abe vizitas Maskvoje? Rusija ir Japonija forsuoja derybas dėl taikos sutarties sudarymo, praneša El Pais. S. Abe – pirmasis Japonijos premjeras, kuris į Rusiją atvyko oficialaus vizito nuo 2003-ių metų. Jį lydėjo apie penkiasdešimt stambių Japonijos įmonių atstovų.
Trys Kinijos laivai įplaukė į ginčijamą su Japonija jūros zoną
Trys Kinijos vyriausybės laivai pirmadienio vakarą įplaukė į ginčijamus Tokijaus kontroliuojamų salų teritorinius vandenis, pranešė Japonijos pakrančių apsauga. Žvalgybos laivai po 19 val. (13 val. Lietuvos laiku) įplaukė į 12 jūrmylių zoną prie Uocurio salos, vienos iš ginčijamų Senkaku (Kinijoje vadinamų Diaoju) salų, sakoma Japonijos pakrantės apsaugos tarnybos pranešime. Šiuose vandenyse laivai išbuvo maždaug dvi valandas ir išplaukė truputį po 21 val. (15 val.
Kinija prieš Japoniją pradėjo naudoti „trijų karų“ strategiją
Po to kai Kinija įsiveržė į Senkaku (Kinijoje vadinamos „Diaoyu“) salų erdvę, prasidėjo antijaponiškos demonstracijos ir agresija, japonų, laisvai vaikštinėjančių po Pekiną, skaičius stipriai sumažėjo. Į japonų turistus orientuoti prekybos taškai ir restoranai neša nuostolius, o bendri verslai griūna. Pasigirsta vis garsesni balsai, kad suprastėję Japonijos – Kinijos santykiai veikia Kinijos ekonomiką, rašo japonų laikraštis Sankei Shimbun.
Konfliktas dėl salų ir jo reikšmės
Antroji ir trečioji pasaulio ekonomikos susipešė dėl kelių salų Rytų Kinijos jūroje. Taip galima būtų apibūdinti Kinijos ir Japonijos konflikto aplinkybes. Šioje konfliktinėje situacijoje dalyvauja ir Kinijai artimas Taivanas, kuris irgi reiškia pretenzijas į ginčytinas Senkaku (kinų pavadinimas – Diaoyu) salas. Šis konfliktas, išaugęs į ganą rimtą konfrontaciją, turi ne tik akivaizdžiai matomas, bet ir užslėptas reikšmes.
Japonija: dėl ginčijamų salų kompromiso nebus
Japonijos ministras pirmininkas Yoshihiko Noda pareiškė, kad su Kinija niekada nebus einama į kompromisą sprendžiant ginčą dėl salų grandinės Rytų Kinijos jūroje, tačiau bus stengiamasi užkirsti kelią santykių blogėjimui. „Atsižvelgiant į istoriją ir tarptautinius įstatymus, Senkaku salos yra neatskiriama mūsų teritorijos dalis, – po Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos susitikimo Niujorke žurnalistams sakė Y. Noda.
Taivano žvejai laikinai okupavo Japonijos pakrantę
Japonijos pakrantės apsauga panaudojo vandens patrankas Taivano žvejybiniams laivams nuvyti nuo Senkaku salų, praneša „Reuters“. Vienas iš Taivano patrulinių laivų, lydintis žvejus, taip pat panaudojo vandens patranką prieš japonų katerį. Kaip teigia oficialūs Japonijos pakrantės apsaugos atstovai, visus Taivano laivus, priplaukusius prie Senkaku antradienį, rugsėjo 25 dieną, pavyko išstumti iš teritorinių vandenų.
Prie Japonijos ambasados Pekine – protestas prieš trijų Senkaku salų nacionalizavimą
Tūkstančiai žmonių susibūrė prie Japonijos ambasados Pekine, protestuodami prieš trijų Senkaku salų (kiniškas jų pavadinimas – Diaoju) nacionalizavimą, praneša RIA Novosti.
Santykiai tarp dviejų šalių ypač paaštrėjo šią savaitę, kai Japonija iš privataus savininko įsigijo tris iš penkių Senkaku salų, esančių Rytų Kinijos jūroje. Japonija nepaisė Kinijos perspėjimų, kad toks žingsnis gali pakenkti Kinijos teritoriniam suverenitetui.