sąsaja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sąsaja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sąsaja“.
Kokios yra 4 Seimo narių sąsajos su urėdijomis?
Seimo etikos sargai aiškinsis, kaip su urėdijų ar medienos perdirbimo veikla susiję keturi Kaimo reikalų komiteto nariai - konservatorius Kazys Starkevičius, „darbietis“ Petras Čimbaras, liberalas Juozas Baublys ir „tvarkietis Vytautas Kamblevičius. Šie parlamentarai aršiausiai pasisakė prieš Vyriausybės siūlomą urėdijų pertvarką, jos projektą svarstant komiteto posėdyje.
Verdiktas: Briuselio oro uosto sprogdintojas buvo susijęs su teroru Paryžiuje
Belgijos federalinė prokuratūra penktadienį patvirtino, kad Najimas Laachraoui buvo vienas iš dviejų teroristų, susisprogdinusių Briuselio oro uoste šią savaitę per virtinę išpuolių, nusinešusių 31 žmogaus gyvybę. Prokuratūros pranešime taip pat nurodoma, kad N.Laachraoui buvo susijęs su teroro aktu lapkritį Paryžiuje, kur žuvo 130 žmonių; mat, jo DNR pėdsakų rasta ant mirtininko apdaro ir ant audeklo gabalo, rasto koncertų rūmuose „Bataclan“, kur anuomet žuvo 90 žmonių.
Islamo tyrinėtojas: išpuoliai Kelne visiškai nesusiję su pabėgėlių antplūdžiu į Europą
Po Naujųjų metų išvakarėse Kelne įvykdytų chuliganiškų veiksmų, vagysčių ir seksualinio priekabiavimo prie moterų proveržio, kur nusikaltimus darius įtariami arabiškos išvaizdos asmenys ir atvykėliai iš Šiaurės Afrikos, nuotaikos dėl pabėgėlių priėmimo Europoje ėmė prastėti, įtampa augti.
Reklaminių produktų nesėkmės: kai nepadeda nė garsus vardas... (I)
Jeigu kas nors paklaustų, ką manome apie reklamą, dauguma iš mūsų ko gero išreikštų burbėti ar net burnoti. Tačiau nei viena televizija, internetinis portalas, žurnalas ar kita visuomenės informavimo priemonė neišvengia reklamos. Bet argi nepikta, kai pramoginiams tikslams skirtuose filmuose ar laidose tarsi netyčia atsiranda “užslėptos” reklamos, klausia tiptenz.net.
„Creditinfo“: sąsajos su bankrutavusiomis didina ir veikiančių įmonių bankroto riziką
Kovo mėnesį 118 įmonių tapo bankrutuojančiomis, tai mažiausias šį statusą įgijusių įmonių skaičius nuo 2013 m. gruodžio. Per pirmąjį ketvirtį bankrutuojančiomis tapo 405 įmonės, arba 3 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ analizė pagal Registrų centro duomenis. Pastebima, kad sąsajos su bankrutavusiomis įmonėmis didina ir veikiančių įmonių bankroto riziką.
„Fujitsu“ sukūrė naujos kartos sensorinę sąsają
Bendrovės „Fujitsu“ tyrimų padalinys „Fujitsu Laboratories“ sukūrė kompiuterinę sąsają, galinčią sąveikauti tuo pat metu su vartotojo pirštais ir popieriuje išspausdinta informacija. Bendrovės atstovų teigimu, pirmieji „Fujitsu“ gaminiai, naudojantys šią sasąją, rinką pasieks iki 2014-ųjų kovo. „Fujitsu Laboratories“ paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip žmogus pirštais pažymi atskiras informacijos sritis ant stalo padėtame popieriniame lape.
Vartotojo sąsaja, reaguojanti į ranka keičiamą elektrinį lauką (video)
Įmonė „Microchip Technology“ kuria naujovišką bekontaktę vartotojo sąsają, kurioje rankų judesiai yra verčiami elektroninio įrenginio valdymo signalais. Ji paskelbė išleidžianti valdiklį MGC3130, būtent tą ir darantį – iš elektrinio lauko pokyčių apskaičiuojantį rankos padėtį erdvėje ir jos judėjimo kryptis. Gamintoja pabrėžia ir du didelius tokio valdiklio privalumus – nedidelę kainą ir mažą elektros energijos vartojimą - tik 150 mikrovatų.
Netrukus pasirodys žvilgsniu valdomi išmanieji telefonai
Danijos bendrovė „The Eye Tribe“ kuria programinę įrangą, suteiksiančią galimybę valdyti išmaniuosius telefonus ir planšetes vien akimis.
Ši programinė įranga, pasitelkusi technines naujos kartos planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų galimybes, leis žvilgsniu valdyti įvairias taikomąsias programas ir įrenginių funkcijas. Pasak „The Eye Tribe“ atstovų, valdymas žvilgsniu yra kur kas patogesnis ir greitesnis už valdymą pirštais liečiant sensorinį ekraną.
„Android“ operacinė sistema – vonios veidrodyje
Japonijos korporacija „Seraku“ pagamino išmanųjį veidrodį, rodantį iš čiaupo bėgančio vandens cheminę sudėtį ir siūlantį visą eilę kitų naudingų funkcijų.
Už „Seraku“ veidrodžio stiklo slepiasi „Android“ planšetė, kuri palaiko visas išmaniojo veidrodžio funkcijas. Pusiau permatomas vaizdą atspindintis stiklas iš tiesų yra didelis monitorius, padengtas veidrodiniu stiklu.
Pagamintas pirmasis SSD kaupiklis su naujos kartos SAS sąsaja
Bendrovei „Western Digital“ priklausanti įmonė HGST (buvusi „Hitachi Global Storage Technologies“) pagamino pirmąjį SSD (solid state drive) kaupiklį su naujos kartos „Serial Attached SCSI“ (SAS) sąsaja.
Naujoji SAS sąsajos versija užtikrina iki 12 Gb/s pralaidą, ji yra dvigubai didesnė, nei maksimali duomenų perdavimo sparta naudojant dabartinę sąsają.
REKLAMA
REKLAMA
TDK pristato iki 4 GB „eSSD“ kaupiklius
Kompanija TDK balandį pateiks rinkai „eSSD“ kaupiklius, skirtus biuro, pramonės ir medicinos įrangai, įvairiems terminalams ir kt.
„eSSD“ jungia NAND mikroschemas ir „GBDriver RS3“ kontrolerį. Naudojant „Serial ATA II“ sąsają, užtikrinamas 3 Gb/s duomenų perdavimo greitis.
„eSSD“ moduliai gali talpinti nuo 1 iki 4 GB informacijos. Duomenų skaitymo greitis siekia 55 Mb/s, o įrašymo – 30 Mb/s. Kaupikliai palaiko duomenų šifravimą 128 bitų AES algoritmu.
Išrasta mintis skaitanti riedlentė
Teksase (JAV) veikianti „Chaotic Moon“ laboratorija šiais metais pristatė „Kinect“ technologija paremtą riedlentę, kuri valdoma žmogaus rankų gestais. Dabar ji pademonstravo naują riedlentę, kuriai valdyti nereikia nei „Kinect“ technologijos, nei gestų: ji juda skaitydama vartotojo mintis. Naujoji „vaizduotės“ riedlentė ne tik pakeitė supratimą apie tradicines riedlentes, bet ir pademonstravo, kaip galima daug ką pakeisti pasitelkus kūrybingumą bei technologinį išradingumą.
„Internet Explorer 9“ sąsaja – jau 93 kalbomis
Bendrovė „Microsoft“ šiandien pranešė interneto naršyklės „Internet Explorer 9“ sąsają papildžiusi 53 papildomomis kalbomis. Nuo šiol naršykle naudotis galima iš viso 93 kalbomis – daugiausiai iš visų naršyklių, skirtų „Windows“ operacinei sistemai. Į daugiau kalbų yra išversta tik „Windows 7“ operacinė sistema – ja galima naudotis 96 pasaulio kalbomis, sakoma bendrovės pranešime.
„Intel" ruošia 50 Gb/s pralaidos sąsają
Bendrovė „Intel" 2015 metais pateiks rinkai naują laidinę duomenų perdavimo sąsają, veiksiančią iki 50 Gb/s sparta.
Naujoji sąsaja pakeis dabartines USB ir „Thunderbolt„ (dar vadinta „Light Peak“) periferinių įrenginių prijungimo prie kompiuterių sąsajas, praneša „PC World". Leidinys remiasi „Intel“ atstovais.
Pasak jų, naujoji sąsaja, kuriai dar neparinktas pavadinimas, suteiks galimybę perduoti duomenis 5 kartus greičiau, nei neseniai bendrovės pristatyta „Thunderbolt" technologija.
Dar viena kompiuterio valdymo gestais sistema
Masačiusetso technologijos instituto studentas sukūrė dar vieną kompiuterio valdymo gestais sistemą. Tačiau šį kartą ji turi didelį pranašumą – nedidelę kainą. „Materiali“ tokios valdymo sistemos dalis – viso labo tik paprasta interneto videokamera ir ryškiaspalvės pirštinės, pagamintos iš lykros ir kainuojančios vos vieną dolerį.
Pirštinė turi dvidešimt skirtingos formos zonų, nuspalvintų dešimčia spalvų.
Kuriami mobilūs telefonai, kuriuos galima valdyti judesiais
Kitos kartos mobiliųjų prietaisų valdymui galbūt jau nebereikės liesti mygtukų ar ekrano – Tokijo universiteto Ishikawa Komuro laboratorijoje kuriama technologija, leidžianti valdyti mobiliuosius telefonus judesiais.
Įmontuota greitaveikė filmavimo kamera seka vartotojo pirštų ir rankos judesius, o programinė įranga juos paverčia komandomis. Pavyzdžiui, piršto judesys tiesiai į telefoną laikomas paspaudimu, dviejų pirštu judinimas į šonus paslenka ekrane esantį paveiksliuką.
„Light Peak“ technologijos diegimas prasidės šių metų pabaigoje
Bendrovė „Intel“ Pekine surengtoje „IDF 2010“ konferencijoje pristatė savo optinio duomenų perdavimo technologijos „Light Peak“ diegimo planus.
„Light Peak“ turėtų pakeisti dabartines SCSI, SATA, USB, „FirerWire“, HDMI sąsajas. Didelės spartos optinė magistralė išlaisvins nuo būtinybės atskirai jungti periferinius įrenginius prie sisteminio bloko – jie bus jungiami prie specialaus šakotuvo, o šis per „Light Peak“ kabelį – prie kompiuterio.
„Google“ x4
Jei norite naršyti internetą nepersijunginėdami tarp skirtingų naršyklės atvertų tinklalapių kortelių (tabs), išbandykite šią paslaugą. Ji naršyklės langą padalina į 4 „Google“ paieškos tinkalalapio dalis, kad tai, ko ieškote, visą laiką būtų prieš akis.