rytų kinijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rytų kinijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rytų kinijos“.
Kinija: JAV kursto „baimę ir paniką“ dėl Ukrainos
Kinija trečiadienį apkaltino JAV kurstant „baimę ir paniką“ dėl Ukrainos krizės, ir paragino derybomis mažinti sparčiai augančią įtampą.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying pakartojo jau seniai deklaruojamą Pekino poziciją, kad jis nepritaria naujoms vienašališkoms sankcijoms Rusijai.
Atstovė sakė, kad JAV kursto įtampą tiekdama Ukrainai gynybai skirtus ginklus, bet nepaminėjo 190 tūkst.
Per sprogimą Kinijoje žuvo 47 žmonės
Rytų Kinijos chemijos fabrike išvakarėse drokstelėjusio sprogimo aukų penktadienį padaugėjo iki 47, pranešė pareigūnai. Tai yra viena daugiausiai gyvybių pasiglemžusi pramonės nelaimė pastaraisiais metais. Daugiau kaip 600 žmonių prireikė medikų pagalbos po ketvirtadienio popietės sprogimo pramonės parke Jančengo mieste Dziangsu provincijoje, į „Twitter“ panašioje platformoje „Weibo“ nurodė miesto pareigūnai. Mažiausiai 90 žmonių patyrė sunkių sužalojimų.
Pasaulis stebi su siaubu: gresia degančio tanklaivio sprogimas
Prie Kinijos krantų degančiam Irano tanklaiviui gresia pavojus sprogti arba nuskęsti, pirmadienį nurodė pareigūnai. Pranešime taip pat sakoma, jog praėjus 36 valandoms po laivo užsiliepsnojimo nėra jokių požymių, kad kokie nors jo įgulos nariai būtų išgyvenę. Didžiulis gaisras 136 tūkst. t naftos kondensato gabenusiame laive tebesiaučia, iš laivo ir nuo vandens aplink kyla tiršti juodi dūmai.
Ant parako statinės: konfliktai, kurie gali virsti pasauliniu karu
Po Šaltojo karo pabaigos pasaulio lyderiai prisiekinėjo, kad „daugiau niekada“. Kartu su subyrėjusia Berlyno siena ir SSRS griūtimi turėjo prasidėti geresnis, taikos ir žydėjimo metas. Tačiau, naujausiųjų laikų istorija rodo, kad mes nuolat laviruojame ant labai plonos ribos, kuri žmoniją skiria nuo naujo pasaulinio karo.
Kinija taiki, tačiau ginkluojasi sparčiai
Šaltojo karo laikotarpiu prigijo frazė „Nori taikos – ruoškis karui“, bet ar ginklavimosi varžybos tikrai atneša stabilumą ir padeda išvengti karinių konfliktų, nežinia. 1980–1990 metais, baigiantis šaltajam karui, ginklų pardavimas smuko, tačiau pasaulis nuo to laiko ginklų gamina vis daugiau. Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto SIPRI ekspertų apskaičiavimu, per dešimt metų – nuo 1997 m. iki 2006 m. – pasaulio šalių išlaidos ginkluotei padidėjo 37 proc.
M. Dempsey’io pastebėjimai Aspeno saugumo forume
Apie „Irako ir Levanto islamo valstybę“ (ILIV) Aš manau, kad svarbu suprasti, su kuo mes turime reikalą – su salafitais džihadistais, religiniais ekstremistais ar tiesiog ekstremistais. Svarbu suprasti skirtumus tarp šių grupių, nes jos yra skirtingos. Kai kurios iš jų yra oportunistinės. Kitos siekia įtvirtinti politinį islamą ir teokratijas šariato pagrindu. Dar kitos yra apokaliptinės, ir jų pasaulio vizija yra išskirtinai pavojinga.
Apie įtampą Rytų ir Pietryčių Azijoje
Įtampa – žodis, tiksliausiai apibūdinantis dabartinę situaciją Rytų ir Pietų Kinijos jūrose. Pasaulio žiniasklaidoje mirga pranešimai apie Japonijos ir Kinijos konflikto dėl Senkaku/Diaoyu salų eskalavimą, o Pietų Kinijos jūroje įsiplieskęs konfliktas tarp Kinijos bei Filipinų ir Vietnamo dėl žvejybos teisių, vandenų kontrolės ir salų priklausomybės.
B. Obama perspėjo Kiniją
JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ketvirtadienį pareiškė, kad saloms, atsidūrusioms Kinijos ir Japonijos įnirtingo teritorinio ginčo centre, yra taikoma Tokijo ir Vašingtono sudaryta gynybos sutartis, kuri įpareigoja Ameriką imtis veiksmų, jeigu jos būtų užpultos. JAV ir Japonijos saugumo sutarties „5-asis straipsnis taikomas visoms Japonijos administruojamoms teritorijoms, įskaitant Senkaku salas“, pažymėjo jis. „Nemanome, kad jų (statusas) turėtų būti keičiamas vienašališkai.
Kariuomenės išlaidas padidinusi Kinija prabilo apie plėtros interesus
Kinija trečiadienį paskelbė smarkiai didinsianti didžiausių pasaulyje ginkluotųjų pajėgų finansavimą ir nurodė, kad šiais metais gynybos biudžetas bus didinamas 12,2 proc., o ši tendencija kelia susirūpinimą kitoms Azijos šalims ir JAV.
Japonija ketina išplėsti savo oro erdvės zoną
Japonija planuoja išplėsti savo oro erdvės gynybos atpažinimo zoną virš Ramiojo vandenyno, sakoma trečiadienį paskelbtame žiniasklaidos pranešime, Tokijui ir Pekinui surėmus ragus dėl Pekino pretenzijų kontroliuoti oro erdvę virš ginčijamų teritorijų Rytų Kinijos jūroje. Gynybos ministerija taip pat ketina dislokuoti naikintuvus toje teritorijoje veikiančiose karinėse bazėse, rato dienraštis „Yomiuri Shimbun“, neįvardydamas savo šaltinių.
REKLAMA
REKLAMA