robotika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „robotika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „robotika“.
Europos robotikos čempionate su rusais atsisakę varžytis moksleiviai apdovanoti stipendijomis
Palaikymą Ukrainai Europos robotikos čempionate išreiškusioms vilniečių moksleivių komandoms – „Lituanica X“, „Lituanica PlumBlum“ ir „Lituanica – Vilnius Lyceum Robotics“ – skirtos Vilniaus miesto savivaldybės stipendijos edukacinėms veikloms. Komandoms iš viso skirta 3 tūkst. eurų, skelbia „Made in Vilnius“.
„Moksleiviai čempionate išreiškė palaikymą Ukrainai ir ryžtingai atstovavo tvirtą Vilniaus, visos Lietuvos poziciją.
„Inovacijų savaitė 2018“ kviečia įžengti į pokyčių pasaulį
Trečią kartą organizuojamas miesto festivalis „Inovacijų savaitė“ šiemet rugsėjo 24–30 dienomis grįžta į Vilnių ir Kauną. Čia visuomenės, mokslo ir verslo atstovai yra kviečiami ne tik nemokamai dalyvauti pirmą kartą rengiamose inovacijų palapinių diskusijose, bet ir įsitraukti į kitas interaktyvias veiklas – dronų skraidinimą, protmūšį, robotikos dirbtuves, pamatyti ir patiems išbandyti lietuviškas inovacijas.
Robotikos pasaulis „ištraukia” jaunimą net iš socialinių tinklų
Šiauliuose surengtos pasaulinius reikalavimus atitinkančios robotikos varžybos. Jos skirtos išlaisvinti kūrybinei minčiai, ugdyti jaunusius mokslininkus ir gal net sukurti ateityje mums tarnausiančius robotus. Būsimieji robotikos genijai jau svarsto, kokių robotų paslaugų reikėtų ir net pristato savo sumanymus – robotai važiuoja sienomis, šoka, patys mato važiavimo kelią ir net nugali priešus. Štai vienuolikmetės Kristinos užprogramuotas robotas-šokėjas.
Robotai žengia į žiniasklaidą
Kinė Xiaoice prieš dvejus karjerą žiniasklaidoje pradėjo kaip orų mergaitė, vėliau tapo reportere, žinių pranešėja, o šiemet išgarsėjo visame pasaulyje su poezijos knyga. Karjera įspūdinga, bet ji nebūtų sulaukusi tarptautinio dėmesio, jei ne viena detalė – Xiaoice yra robotas. Kinijos ir Jungtinių Valstijų žiniasklaidoje dirbtinis intelektas „dirba“ jau kelerius metus.
NASA mokslininkė: atsakymą, ar mes vieni, sužinos jau ši karta
Viena „NASA Ames“ centro Silicio slėnyje vadovių Rose Grymes į Lietuvą atvyksta dalyvauti Vilniaus inovacijų forume „Innovation Drift“. Ekspertė pasakoja, kodėl milijoniniai kosmoso projektai atsiduria studentų rankose, kada keliausime į kitas planetas ir svarsto, jog atsakymą ar Saulės sistemoje kada nors buvo kitų gyvybės formų greičiausiai sužinos jau šiandien dirbantys mokslininkai. – Visi yra girdėję apie „NASA“ veiklą.
Mokytis programuoti skatina jau dabar: robotai nepakeis tik kelių specialybių
4– oji pramonės revoliucija ir robotizacija neaplenks ir Lietuvos. Robotikos akademijos įkūrėjas jau dabar pataria lietuviams ruoštis ir ugdyti kūrėjų kartą. Konferencijoje „Login 2017” virtualiai pasirodęs Robotikos akademijos įkūrėjas Kristijonas Vasiliauskas tiki, kad Lietuva gali tapti robotų kūrėjų šalimi. Tačiau įspėja, kad nesvarbu, kiek jums metų – programuoti mokytis reikia jau dabar ir dairytis specialybių, kurių robotai negali pakeisti.
Didžiausia robotikos šventė Lietuvoje pritraukė būrius entuziastų
Vilniuje susirinko konstruktorių ir robotų mėgėjai. Vieni lenktyniauja, kieno sukurta mašina greitesnė, kiti - kieno robotas stipresnis. Robotai traukia minias vaikų. Dvylikametis Matas parodė, kokį savo rankomis sukūrė robotą, galintį sugriebti saldainius. Su mokytojo pagalba moksleivis sako užtrukęs apie mėnesį. Kitas jaunuolis žaislinę gitarą perdarė į muzikos instrumentą. Dar kiti žaismingą robotą išmokė skaityti. Tai – Robotiada, didžiausia robotikos šventė Lietuvoje.
R. Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais
Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. Mintimis apie tai, į ką jau dabar reikėtų atkreipti dėmesį kiekvienam darbo rinkos dalyviui, o ypač jaunam žmogui, dalinasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis. „Pasaulis sparčiai keičiasi ir miestietiškėja: 2009 metais įvyko lūžis, kai pasaulio gyventojų skaičius miestuose pasiekė 51 proc.
Jaunieji robotikos entuziastai Šiauliuose pademonstravo ateities gyvulių fermas
Jaunieji robotikos specialistai vėl kovoja dėl pripažinimo. Štai Šiauliuose susirinko viso krašto robotų konstruktoriai, kad išsiaiškintų, kam geriausiai pavyksta robotų pagalba rūpintis gyvūnais. Ne vienas sako, kad taip jau ir būsimą profesiją išsirinko, nors mokosi dar tik pradinėse klasėse. Šie jaunieji robotikos entuziastai demonstruoja ateities gyvulių fermos modelį. Robotas suskaičiuoja, kiek pašarų reikia karvei, avytei, arkliui ir be vargo gyvulius pašeria.
Inovacijų savaitės finalas: neišsigąskite pamatę robotų armiją
Robotų eitynės ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai ir jų valdymo pamokos – tokios pramogos numatomos šeimos šventėje „Pažink inovacijas“, kuri šeštadienį, spalio 1-ąją, rengiama sostinėje, pievoje prie Baltojo tilto.
REKLAMA
REKLAMA
Populiarinti robotiką Lietuvoje padės naujoji „Makeblock“ platforma
Šiuolaikinėms technologijoms aktyviai skverbiantis į daugelį gyvenimo sričių, svarbu jas pažinti ir gebėti kūrybiškai pritaikyti. Geriausias būdas to mokytis – žaidžiant, bendraujant, eksperimentuojant. Tikimasi, kad tikru „hitu“ jaunųjų inžinierių pasaulyje taps neseniai Lietuvos rinkoje pasirodžiusi naujoji robotikos platforma „Makeblock“, išsiskirianti savo universalumu ir itin plačiomis panaudojimo galimybėmis. Jas įvertinti turėtų ne tik „žali“, bet ir pažengę robotikos aistruoliai.
Pristatytas egzoskeletas – kėdė
Šveicarijos technologijų instituto (ETH Zurich) robotikos laboratorijos mokslininkai pristatė egzoskeletą, kuris padėtų žmonėms, dirbantiems fizinį darbą, išvengti nuovargio, ilgesnį laiką būnant nepatogiose pozose.
Lietuvoje robotus kuria ir vaikai
Prieš kelerius metus Vilniuje duris atvėrė robotikos mokykla, kurioje moksleiviai susipažįsta su savarankišku mokslo naujovių kūrimu, programavimu ir kūrybiniu konstravimu. Jau dabar keli mokyklos moksleiviai yra sukūrę robotus, kurie gali prisidėti prie medicinos ar žemės ūkio sričių tobulinimo.