ritualinis skerdimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ritualinis skerdimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ritualinis skerdimas“.
Aistras kurstęs ritualinis skerdimas – Lietuvai mažai naudingas?
Daug skandalų ir pasipiktinimo sukėlęs ritualinis skerdimas įteisintas jau pusę metų. Iš pradžių musulmoniškas šalis žadėta užversti lietuviška mėsa, tačiau ledai juda labai lėtai. Nors į Lietuvą važiuoja delegacijos iš Egipto, Alžyro, Maroko ir tikrina lietuvišką jautieną ar avieną, kontraktų nepasirašo. Norinčioms mėsą rytiečiams eksportuoti įmonėms dar yra būtinas vadinamasis „Halal“ sertifikatas.
Seimas apsisprendė dėl ritualinio skerdimo
Seimas įteisino ritualinį skerdimą, kuris, kaip tikisi ūkininkai, Rusijai paskelbus ES ir JAV maisto produktų embargą, leis gyvulių mėsą parduoti į kitas, musulmonų tikėjimo šalių rinkas.
Mėsos perdirbėjai: ritualinis skerdimas nepavojingas
Žinių radijas Seimas antradienį svarstys, ar nuo kitų metų šalyje įteisinti ritualinį skerdimą, kurio prašo šalies gyvulių augintojai, nes po rugpjūtį Rusijos įvestų sankcijų neturi kur realizuoti galvijų mėsos. Kaimo reikalų komitetas įstatymo pataisoms yra pritaręs. Jos numato, kad gyvūnai galės būti skerdžiami skerdykloje prieš tai jų neapsvaiginus.
Seimas apsispręs dėl ritualinio skerdimo
Seimas antradienį turėtų apsispręsti dėl ritualinio skerdimo – ar jį įteisinti nuo kitų metų, nes to prašo šalies gyvulių augintojai, po rugpjūtį įvestų Rusijos sankcijų neturintys kur realizuoti galvijų mėsos. Skaičiuojama, kad islamo religijos reikalavimus atitinkančių Halal mėsos gaminių rinka sudaro apie trilijoną dolerių.
Lenkijos Seimas nesutiko panaikinti draudimą gyvulių ritualiniam skerdimui
Lenkijos parlamentas penktadienį atmetė galimybę leisti maistui skirtų gyvulių ritualinį skerdimą, supykdydamas žydų bendruomenę, taip pat ūkininkus ir eksportuotojus, orientuotus į Izraelio ir musulmonų šalių rinkas.
Įstatymų leidėjai 222 balsais prieš 178 atmetė vyriausybės pasiūlytą projektą, pagal kurį turėjo būti sugrąžinta tokia praktika, itin svarbi judėjams ir musulmonams. Devyni Seimo nariai balsuojant susilaikė.