renesansas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „renesansas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „renesansas“.

Vilniuje prasideda Šv. Baltramiejaus mugė

Penktadienį Vilniuje, Rotušės aikštėje, prasideda dešimtoji istorinė Šv. Baltramiejaus mugė, skirta supažindinti su vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatais, menų ir cechų tradicijomis. Dvi dienas vyksiančios mugės svečiai galės susipažinti su atgaivintais miestiečių amatais, patys įsijausti į amatininko kailį ir pabandyti žiesti puodynę, vyti juostą, nusikalti monetą, pranešė savivaldybė.
Aktualijos 2022-08-26

Nausėda: atvykus Žygimantui Augustui, Vilnius tapdavo Renesanso kultūros židiniu

Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda pasveikino Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą ir visus šalies žmones Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500-ųjų gimimo metinių proga. Pasak G. Nausėdos, Žygimantas Augustas buvo itin ryški, į lietuvių ir lenkų istorinę atmintį giliai įsirėžusi ir mūsų šalių bei tautų istoriją ir kultūros paveldą siejanti asmenybė.

Našlių karalienė: nuodytojai priskiriama 600 vyrų mirčių

Renesanso laikų Italijoje žmogžudystės pasitaikydavo „kiekviename žingsnyje“. Diduomenė žudė savo politinius oponentus, netgi Šventojo sosto valdovai nuodijo priešus. Tačiau niekas negalėjo prilygti aukų skaičiumi Giuliai Tofanai. Ji sukūrė tam laikmečiui neregėtą nuodą, kurį pardavinėjo visoje Europoje. Žudikės pričiupti negalėjo 50 metų.
2019-12-14

Konkursas. Jogaila Vytauto veidu

Aštuonerių metų anūkei senelis papasakojo, jog pirmą kartą jis nuvyko į Palangą ir pamatė jūrą būdamas penkiasdešimties. „Kažkokia nesąmonė“, – nusistebėjo anūkė, kiekvieną vasarą su tėvais vykstanti į pajūrį atostogauti. „Benai, plaukiam į Nidą!“ – tai būdavo visos vasaros įvykis. Gi pirmasis dabartinių penkiasdešimtmečių ir vyresniųjų užsienis buvo – Lenkija. Aišku, ne visų. Kiek dokumentų reikėdavo pristatyti, pildyti, atsakinėti į įvairiausias anketas, kol gaudavai leidimą važiuoti.
2014-06-04

Vilniuje ūžia ryški ir spalvinga senovinių amatų Šv. Baltramiejaus mugė

Penktadienio popietę Vilniaus senamiestį užplūdo Renesanso laikų amatininkai, bajorai, riteriai bei miestelėnus linksminantys muzikantai, senovinių šokių šokėjai ir viduramžių juokdarys. Šventine amatininkų eisena ir iškilminga ceremonija sostinėje prasidėjo dvi dienas truksianti ryški ir spalvinga Šv. Baltramiejaus mugė, per kurią atgyja Renesanso epochos miesto amatai, menai ir cechų tradicijos.
Lietuva 2013-08-23

Renesanso įkvėpta J. Statkevičiaus kolekcija: nuo karališkų kostiumų iki futuristinių kombinezonų

Mados mylėtojų ilgai lauktas pirmadienis pagaliau išaušo – pristatyta artėjančio pavasario/vasaros 2013 dizainerio Juozo Statkevičiaus aukštosios mados kolekcija, įkvėpta vieno garsiausių Renesanso tapytojų Giovanni Battista Moroni. Nors pristatymas gerokai vėlavo, tačiau visi susirinkę kantriai laukė, kuomet  žymiausio Lietuvos dizainerio kurti apdarai pasirodys žiūrovų teismui.
2012-11-05

Tankas, sraigtasparnis ir Mona Liza

Renesanso epochoje susiformavo nauja žmogaus ir jo gyvenimo tikslo samprata, kuri pasireiškė proto kultu ir tikėjimu neišsemiamomis žmogaus kūrybinėmis galiomis, jo genialumu, proto išskirtinumu. Bažnyčios autoritetui slopstant, žmogus vis dažniau tapdavo Visatos centru. Nenuostabu, kad šioje epochoje susiformavo universalaus žmogaus koncepcija. Žmogus turi aktyviai reikštis įvairiose gyvenimo srityse: moksle, mene bei  politikoje.
2012-09-11

L. da Vinci – anatomas

Leonardo da Vinci, nutapęs bene paslaptingiausią – Monos Lizos – šypseną, galėtų būti laikomas ir vienu iškiliausių Renesanso mokslininkų, jei būtų skelbęs savo anatomijos tyrimų rezultatus. Paroda apie tai atidaroma Londone, Karalienės galerijoje Bakingamo rūmuose, praneša LTV „Šiandien“. „Leonardo da Vinci – anatomas“ – taip pavadinta paroda, kurioje eksponuojami 87 piešiniai.
2012-05-03

Šv. Jonų bažnyčioje - vargonų muzikos koncertas

Vargonų muzikos mylėtojai artimiausią progą susipažinti su šiais Renesanso Ispanijos ir Portugalijos vargonų meistrais turės šį šeštadienį, vasario 4 d. 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje VU vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncerte „Ispanijos ir Portugalijos Renesanso vargonų muzika“. Šis renginys yra ciklo „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“ VI dalis.
2012-01-31

Ryškiausios žvaigždės atgimė Renesanso paveiksluose

Ryškiausias Holivudo žvaigždes, pasaulyje garsius muzikos atstovus esame įpratę matyti šiandieniniuose žurnalų puslapiuose, televizoriaus ekrane ar internetiniuose naujienų portaluose. Jos visuomet atrodo šiuolaikiškai, žaviai, besišypsančiai.
2012-01-24
REKLAMA
REKLAMA

Bernardinų bažnyčioje atrasta renesansinė sienų tapyba

Vilniaus Šv.Pranciškaus Asyžiečio, plačiau žinoma kaip Bernardinų, bažnyčia šiomis dienomis labai pradžiugino joje dirbančius restauratorius ir dailės istorikus. Centrinėje šventovės navoje polichrominių tyrimų metu restauratorius Vytautas Raila aptiko ne tik unikalią renesansinę sienų tapybą, bet ir jos sukūrimo datą – 1578 metus. Manoma, kad šalia yra ir šio kūrinio autoriaus signatūra. Aiškiai įskaitoma tik viena jo dalis – Jan. Antrąją šiuo metu bando iššifruoti specialistai.
2011-08-31

Prancūzijos miestelis kviečia keliauti laike

Le Puy-en-Velay – pagrindinis Prancūzijos regiono Overny regiono miestas kviečia visus grįžti atgal į renesanso epochą. Čia prasidėjo tradicinė Paukščių karaliaus šventė (Fêtes du Roi de l'Oiseau). Kas dieną mieste vyks gausybė renginių, o šventę apvainikuos geriausio lankininko rinkimai. Į renesanso epochą Le Puy-en-Velay kasmet grįžta nuo 1986-ųjų.
2010-09-16

Šiuolaikinės įžymybės senuose paveiksluose

Puikiai žinome patarlę, jog nauja – tai seniai pamiršta sena. Būtent renesansas buvo ta kultūros atgimimo epocha, kurios laikotarpiu menininkai beatodairiškai siekė savo darbuose pademonstruoti senas kultūras, įkvėpiant kūriniams modernių to laikmečio idėjų. Tačiau, kas įvyktų, jei pabandytumėme atgaivinti renesanso idėjas šiandien, pritaikant renesanso tapybos darbams populiariausias šiandienines XXI amžiaus kultūros klišes? „Balsas.
2010-07-15
Į viršų