refinansavimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „refinansavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „refinansavimas“.
Paskolos refinansavimas: viskas, ką svarbu žinoti
Pastaruoju metu, išaugus palūkanų normai ir sudėtingėjant būsto paskolų sąlygoms tikriausiai girdėjote žodį „refinansavimas“. Šiame straipsnyje kalbėsime konkrečiai apie vartojimo paskolų ir kreditų refinansavimą ir papasakosime, kuo naudingas jų apjungimas ir kaip gauti geresnes paskolos sąlygas.
Kas yra refinansavimas?
Trumpai tariant, refinansavimas yra veiksmas, kurio metu pakeičiate turimus įsipareigojimus nauju kreditu, kuris įprastai suteikia palankesnes sąlygas nei pirminis sandoris.
Aktualu tūkstančiams gyventojų: bankui už paskolą galima mokėti ir mažiau – štai ką reikia daryti
Rekordiškai išaugus paskolų palūkanoms, vis daugiau lietuvių susiduria su sunkumais laiku jas mokėti. Tačiau yra galimybių pakeisti paskolos sutarties sąlygas ir kas mėnesį už ją atiduoti mažesnę sumą pinigų.
Gyventojai gali pasiimti naują kreditą ten, kur paskolos grąžinimo sąlygos yra geresnės nei ten, kur paskolą jie išmoka dabar.
Jie gali keisti grąžinimo terminą, sumažinti palūkanų normą ar net bendrą paskolos kainą ir nemažai sutaupyti.
Ar įmanoma gauti paskolą turint blogą kredito istoriją?
Kada imame vartojimo paskolą? Dažniausiai tai būna situacijos, kuomet skubiai prireikia pinigų. Netikėtai sugedo automobilis, reikia naujos buitinės technikos, o galbūt skauda dantį ir reikia kuo skubiau apsilankyti pas odontologą? Tokiomis akimirkomis kreditai tikrai gelbsti, tačiau atsitinka situacijų, kad imant paskolą iki galo neįvertiname savo galimybių ją grąžinti. Tuomet susiduriame su įmokų vėlavimais arba net įsiskolinimu, o tai tiesiogiai atsispindi mūsų kredito istorijoje.
Paprastai apie paskolų refinansavimą
Refinansavimas, paprastai vadinamas tiesiog paskolų apjungimu, vis dar yra daugeliui nežinomas ar net negirdėtas terminas. Visgi, turintiems įvairių piniginių įsipareigojimų vertėtų suklusti, nes tai gali tapti puikiu būdu ne tik supaprastinti įmokų mokėjimą, bet ir sutaupyti. Straipsnyje papasakosime, kas yra refinansavimas, kokios jo naudos ir kada verta pasidomėti šia paslauga.
Europos Centrinis Bankas nusprendė nekeisti palūkanų normų
Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba ketvirtadienį paliko nepakeistas pagrindines palūkanų normas ir kovos su krizės padariniais programos apimtis, pranešė banko atstovė spaudai, euro zonai tęsiant kovą su pandemijos sukeltu nuosmukiu.
Kaip ir tikėtasi, Frankfurte įsikūręs skolintojas paliko pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų normą nepakeistą, kuri ir toliau sudarys rekordinius 0 proc., o palūkanų norma, naudojantis ribinio skolinimosi galimybe, – 0,25 procento.
Paskolų refinansavimas – galimybė įsipareigoti tik vienam kreditoriui
Kiekvienas žinome, jog su uždirbtais pinigais turime elgtis protingai. Kas mėnesį rekomenduojama atsidėti tam tikrą finansų kiekį santaupoms, dalį uždirbtų pinigų skirti būtinoms išlaidoms apmokėti kaip komunalinės paslaugos, maisto produktai, šeimos narių sveikatinimas, turint vaikų – tam tikrą pinigų kiekį skirti jų lankomo darželio ar mokyklos prekėms įsigyti ir pan. Tačiau ne visada gaunamų pajamų pakanka apmokėti ne tik kasdienes išlaidas, bet ir didesnius pirkinius.
Paskolų refinansavimas – kas tai ir kuo jis naudingas
Skolinimasis iš įvairių kreditus teikiančių bendrovių šiandien yra įprastas reiškinys. Vartojimo paskolos padeda realizuoti mūsų planus, patenkinti nuolat augančius poreikius, susitvarkyti finansinius reikalus, kai pritrūkstame pinigų. Tačiau turint paskolą su didelėmis palūkanomis ar pasiskolinus iš kelių bendrovių, kartais tampa sunku laiku mokėti įmokas ar nepaklysti kelių paskolų mokėjimuose. Tokiems klientams kreditų įmonės siūlo išeitį – refinansuoti paskolas.
Ką reikia žinoti apie paskolų refinansavimą?
Turint kelias paskolas skirtinguose bankuose, lizingo ar kreditų bendrovėse, norint sumažinti mokamas palūkanas, pakeisti paskolos grąžinimo terminą, turimų įsipareigojimų refinansavimas gali tapti sprendimu, pagerinančiu esamų sutarčių sąlygas. Paskolų refinansavimas – tai paslauga, kai skirtingose bendrovėse turimi įsipareigojimai yra padengiami paimant naują paskolą viename banke.
Kodėl naudinga refinansuoti paskolas?
Paskolos – vienas populiariausių sprendimų, neturintiems reikiamo finansų kiekio ir norintiems pirkti automobilį, būstą ar jį remontuoti, pritrūkus pinigų kasdienėms išlaidoms bei studentams, norintiems sumokėti už mokslus ar pragyvenimą. Tačiau neatsakingas skolinimasis gali turėti neigiamų padarinių.
Toksika ketina skolintis 2,1 mln. eurų
Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ ketina 7 metams skolintis 2,142 mln. eurų. Pinigai bus naudojami dalies kitų paskolų refinansavimui bei investicijoms. Bendrovė centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtose technines specifikacijose nurodo, kad 1,642 mln. eurų bus skirta kitų paskolų refinansavimui, o 500 tūkst. eurų - investicijoms.
REKLAMA
REKLAMA
Ištikus krizei, ES bankų taisyklės galiotų tik popieriuje
Naujos Europos Sąjungos bankų likvidavimo procedūros turėtų užtikrinti, kad pirmąjį smūgį krizės akivaizdoje patirs ne mokesčių mokėtojai, o bankai ir investuotojai. Vis dėlto kuo griežtesnės taisyklės, tuo mažesnė tikimybė, kad politikai jų laikysis, rašo vokiečių naujienų portalas spiegel.de. Vokietijos žiniasklaida pabandė įvertinti naujas Europos bankų reguliacijos taisykles hipotetinėje situacijoje, vykstančioje netolimoje ateityje – 2021 metais.
Lietuva pirmą kartą pasiskolino Šveicarijos frankais
Lietuva Šveicarijos finansų rinkoje išplatino penkerių su puse metų trukmės 175 mln. Šveicarijos frankų (apie 500 mln. litų) obligacijų emisiją, už kurią bus mokamos 2,0 proc. metinės palūkanos. Sandoriui tarpininkavo „Credit Suisse“ ir „BNP Paribas“ bankai.
Pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, mūsų šaliai tai buvo nauja patirtis, kadangi Lietuva Šveicarijos frankais skolinosi pirmą kartą.
Kaip sutaupyti išleidžiant daugiau
Egzistuoja keli būtini pirkiniai, kurie gali ne tik pagerinti gyvenimo kokybę, bet ir sutaupyti šiek tiek grynųjų, rašo CNBC.
Įvairūs ekspertai pataria, kokius daiktus yra verta įsigyti investuotojams tam, kad šie pakiltų keliais laipteliais aukštyn, susikrautų pinigų bei pagerintų savo kasdienybę.
Tad kur yra verta be kaltės jausmo išleisti daugiau pinigų?
Papildoma pagalba
Laikas – pinigai.