popiežius pijus
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „popiežius pijus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „popiežius pijus“.
Kodėl popiežiai avi raudonus batus?
Raudoni odiniai batai, kuriuos dėvi popiežius, yra ne tik reikšmingas krikščionybės, bet ir istorinis simbolis, rašo Nybooks.com. Maždaug 500 pr. m. e. raudoni batai etruskams buvo aukščiausios prabangos simbolis. Tokius batus avėjo aristokratai, nes tik jie galėjo įpirkti brangiausiais dažais – „Finikiečių purpurine“ – dažytą odą. Dažai būdavo gaminami iš raudono atspalvio moliuskų kūnų. Archeologų atrastuose estruskų kapų piešiniuose, ponai pavaizduoti avintys smailianosius raudonus batus.
Popiežiai nebuvo abejingi sportui
Vatikano švento Petro aikštė jokių būdu neprimena sporto arenos, tačiau ištisus amžius popiežiaus valstybė rengė šimtus sporto varžybų. Be to, dalis Vatikano darbuotojų bei dvasininkų buvo ganėtinai aukšto rango atletai ar tiesiog sporto fanai.
Vatikano radijo darbuotojas Roberto Calvigioni oficialiam Vatikano laikraščiui „L'Osservatore Romano“ papasakojo apie savo rašomą knygą, kurioje bus pasakojama apie Vatikano sportinius pasiekimus.
Šv. Teresėlės relikvijų sutikimas per LTV
Penktadienį Į Lietuvą atkeliauja Šv. Teresėlės relikvijos. Jų sutikimą Lukiškių aikštėje ir Vilniaus Arkikatedroje tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija.Šv. Teresėlė palaikų kelionė po pasaulį prasidėjo 1994–aisiais, rengiantis minėti šventosios – viso pasaulio misijų globėjos – mirties šimtmetį 1997 metais. Šv. Teresėlės relikvijos vežamos specialiame relikvijoriuje, kuris jau apkeliavo visus pasaulio žemynus, pritraukdamas minias.
Antrojo pasaulinio karo laikų popiežius per žingsnį priartėjo prie šventumo
Popiežius Pijus XII, kritikų kaltinamas Antrojo pasaulinio karo metais užmerkęs akis prieš žydų žudynes, praėjus beveik penkiems dešimtmečiams po mirties per žingsnį priartėjo prie šventumo, trečiadienį pranešė šaltinis Vatikane.Pasak jo, Vatikano Šventųjų reikalų kongregacija balsavo už dekretą, kuriuo pripažįstamos Pijaus XII "herojiškos dorybės", ir taip iš seniai besitęsiančio, 1967 metais pradėto kelio šventumo link pašalino didžiulę kliūtį.