pirmasis įspūdis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pirmasis įspūdis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pirmasis įspūdis“.
Kaip tinkamai pasirodyti per pirmas 10 darbo pokalbio minučių?
Daugelis iš mūsų, eidami į darbo pokalbį manome, kad tai bus netrumpa diskusija, po kurios darbdaviai dar kelias dienas svarstys dėl mūsų tinkamumo darbui. Nesenai atlikti tyrimai parodė, kad mūsų, kaip kandidatų į darbuotojus likimas sprendžiamas vos tik mums įžengus į darbo pokalbių kambarį.
Specializuota užjūrio įdarbinimo agentūra „Accountemps“ atliko tyrimą, kurio metu buvo apklausta daugiau nei 500 personalo vadovų.
Kaip palikti puikų pirmąjį įspūdį?
Dauguma žmonių nuomonę apie jus susidaro vos tik jus pirmą kartą išvydę. Ir greičiausiai jų įspūdis apie jus daugiau niekada ir nebepasikeis. Tad, anot „Forbes“, yra itin svarbu sudaryti tinkamą pirmąjį įspūdį - juk tam jūs turite vos vieną progą.
Princetono universiteto psichologas Alexas Todorovas ir jo kolegė Janine Willis atliko bandymą – atsitiktiniams žmonėms rodė trumpą, vos kelių mikrosekundžių trukmės, video medžiagą apie skirtingus politinius kandidatus.
Pirmojo įspūdžio anatomija
Ar žinojote, jog pirmasis įspūdis susiformuoja apytiksliai per penkias sekundes, o prabėgus mažiau nei minutei jūsų vaizdinys stebinčiojo sąmonėje tampa toks tvirtas, kad sudarytos nuomonės pakeisti beveik nebeįmanoma?
Padaryti gerą įspūdį svarbu todėl, kad būtent jis lemia tolesnių santykių sėkmę ir požiūrį į mūsų galimybes, patikimumą ar perspektyvumą. Geras pirmasis įspūdis – tai pirmasis ir svarbiausiasis laiptelis, leidžiantis kurti su žmonėmis ryšius, kokių norėtume.
Kaip nesugadinti pirmojo įspūdžio
Pirmąjį įspūdį palikti galime tik kartą ir dažnai jis būna lemtingas. Nuo to, kokią nuomonę apie mus susidarys aplinkiniai, labai priklauso tai, kokie santykiai su jais sies ateityje.
Psichologai teigia, kad jei aplinkiniams patinkame iš pirmo žvilgsnio, jie stengiasi mumyse surasti daugiau teigiamų savybių ir yra linkę nepastebėti trūkumų. Žinoma, ši taisyklė veikia ir priešingai – jei iškart kam nors nepatinkame, jie stengiasi mumyse pastebėti tik neigiamus dalykus.
Stereotipinis mąstymas: kitaip atrodantis – reiškia, blogas?
„17-metė tamsiai rengėsi, buvo panaši į gotę“, „Žmogžudystės byloje įtariamasis buvo ilgaplaukis“, – tokios antraštės ir tekstai pastarosiomis dienomis mirgėjo pirmuosiuose šalies laikraščių puslapiuose. Žiniasklaida informuoja, o skaitytojai aikčioja: „To ir reikėjo tikėtis.“ Juodi rūbai, ilgi vyro plaukai visuomenei tarsi skelbia žinią – blogis. Bet ėmė ir nutiko priešingai – kone šimtą žmonių Norvegijoje nužudęs vyras, pasirodo, niekuo neišsiskyrė.