pieva
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pieva“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pieva“.
Atėjusi į mišką Kristina negalėjo patikėti, ką mato: supratus, kas tai, įspėja visus
Praėjusią savaitę bevaikštinėdama miške Kristina (vardas pakeistas) aptiko neįprastą radinį – žolėje susuktą lizdą ir keturis kiaušinius jame. Moteris niekaip negalėjo suprasti, kieno šie kiaušiniai ir kodėl jie padėti žolėje.
Kristina šia nuotrauka pasidalijo socialinio tinklo „Facebook“ „Miško radinių“ grupėje. Moteris dalijosi ja, norėdama sužinoti, kas tai per kiaušiniai.
Smalsumą jai kėlė kiaušinių lizdo vieta, kuri buvo žolėje, bei raštai ant jų.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai, ką reikia daryti
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro. Samanų naikinimas pievoje Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Vyrui atsibodo, kad žmonės mindo jo veją: keršto planas pribloškė tūkstančius
Didelę veją prie namų turintis vyras ėmėsi kraštutinių priemonių, kad žmonės daugiau nebetryptų jo žolės, tačiau ne visus sužavėjo tokie jo veiksmai – žmonės pasmerkė vyrą už žiaurų elgesį.
Thomas Lyonsas, „TikTok“ pasivadinęs @tgunz81, pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip per jo veją einantys žmonės patiria šoką, kai įsijungia automatinis purkštukas, apipurškiantis juos vandeniu už tai, kad trypia jo veją, rašo mirror.co.uk.
Vilniaus rajono apylinkėse – kvapą gniaužiantis vaizdas: pasigrožėkite
Vilniaus rajone – kvapą atimantis vaizdas, kuris sužavės kiekvieną žiūrovą. Vaizdo įraše matyti mėlynai sužydėjusi ruginio vikio pieva.
Vaizdo įrašu iš paukščio skrydžio perspektyvos „Orų entuziastų“ grupėje pasidalinęs Marius Kamarauskas padovanojo kitiems „Facebook“ vartotojams kvapą atimančius vaizdus.
„Neapsakomas grožis“, – rašė viena moteris.
Pamačiusi, kas vyksta Lietuvoje, griebė fotoaparatą: vaizdas atima žadą
Pražydę spalvoti augalai pakelėse, įvairiausiose pievose vilioja gyventojus iš skirtingų Lietuvos regionų. Štai mėlynai nusidažiusią linų pievą Mosėdyje pavyko užfiksuoti Augustinai Piečienei. Moteris teigia, kad šį linų lauką gali aplankyti kiekvienas, kadangi vis yra visai šalia pagrindinio kelio.
Pasidalinusi mėlynuojančia linų pievos nuotrauka ir augalo kadrais iš arti „Orų entuziastų“ grupėje, Augustina rašė:
„Ir pražydo linai lyg dangus mėlynai.
Samanas pievoje išnaikinsite be vargo: štai, kas padės
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro. Samanų naikinimas pievoje Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Gera žinia: pavėlintas terminas, iki kada žmonės turi sutvarkyti pievas
Dėl didelio kritulių kiekio mėnesiu pavėlintas pievų sutvarkymo terminas, tai reikės padaryti iki rugsėjo 1 dienos, penktadienį pranešė
Šienavimo terminai pievose ir sodų tarpueiliuose šiemet pavėlinami mėnesiu – tai atlikti reikės iki rugsėjo 1 dienos, kai įprastas terminas buvo rugpjūčio 1 diena.
Įsakymą pavėlinti terminus žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasirašė dėl itin lietingos liepos ir vis dar labai didelio drėgmės kiekio laukuose.
Vilniaus savivaldybė nusprendė nebešienauti pievų – gyventojai piktinasi: „Pilna erkių visur“
Vietoj masinio šienavimo – mieste vešlios pievos. Tokį modelį pernai išbandė, o šiemet galutinai nusprendė taikyti Vilniaus miesto savivaldybė. Gyventojai piktinasi ir tikina, kad pievose veisis erkės, o nuo šių vilniečiai gali užsikrėsti jų platinamomis net mirtimi galinčiu erkiniu encefalitu ar pavojinga Laimo liga. Specialistai nerimą patvirtina: suvešėjusiose pievose erkių padaugėja, o ir Vilniaus mieste erkinio encefalito atvejų skaičius auga.
Atsikratykite samanų savo pievoje: išdavė greitą ir paprastą būdą
Lygi ir vešli veja sode – vienas geriausių būdų pamatyti, kaip ateina pavasaris. Dažniausiai veja žiemą netvarkoma, o artėjant pavasariui yra tinkamiausias laikas ja pasirūpinti. Orui po truputį šylant pradeda augti samanos ir piktžolės, o tai gali atrodyti nedailiai. Laimei, vienas sodininkystės ekspertas patarė, kaip iš vejos išnaikinti samanas.
Samanos gali augti kone bet kurioje vejoje – jei jų atsiranda, tai gali reikšti, kad žolės augalai nėra labai sveiki.
Ūkininkams – rūpesčiai: netrukus gali tekti atkurti suartas pievas
Apie 30 tūkst. šalies ūkininkų gali tekti atkurti daugiametes pievas, suartas per pastaruosius dvejus metus. Žemės ūkio ministerija kreipėsi į Europos Komisiją ir laukia jos sprendimo, ar atsiras tokia prievolė.
Ar ūkininkai privalės atkurti pievas, paaiškės iki kitų metų vasario pabaigos, pranešė ministerija.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuvoje įsibėgėjusi šienapjūtė pareikalavo aukų: kasmet miršta žolėse besislepiantys gyvūnai
Lietuvoje įsibėgėjo šienapjūtė. Ūkininkai skuba nupjauti pievas, kol karšta. Tik kai kuriems laukiniams gyvūnams šis laikotarpis pasibaigia ir tragiškai. Aukštose žolėse besislepiantys žvėrys ir paukščiai neretai žūva po šienapjovių peiliais.
Įdomų vaizdą nufilmavo Lazdijų rajono ūkininkas Mantas. Bešienaudamas pievą pastebėjo besislepiančius du stirniukus. Dar akimirka ir jie būtų žuvę.
„Šiaip iš traktoriaus aš jo nemačiau, tik pamačiau, kad žolė sujudėjo.
Kalifornijoje laukai nusižadė geltona spalva: pražydo ypatingos geltonos gėlės
Geltona jūra užliejo Kaliforniją. Na, bent jau valstybinio parko „Chino kalvos“ laukus. 14 tūkstančių arų plote pražydo geltonos laukinės gėlės.
Daugiausia tai – garstyčių žiedai. Ir jos – milžiniškos. Šiuose gėlių laukuose paskęstų ir nė nesimatytų net aukščiausių krepšininkų, mat jos užauga iki 2,5 ar net 3 metrų.
„Mano ūgis yra 1 metras 75 centimetrai, o gėlės – gerokai virš mano galvos.
Atsikratykite samanų savo pievoje: greitesnio būdo dar nebuvo
„Po besniegės žiemos pievelė žaliuoja lyg ką tik išaugusi. Tačiau ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną. Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro.
Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Kaune – stebuklingas reginys pievoje: sunku atitraukti akis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo žalioji klasė „Riešutėlis“ tapo stebuklinga pieva – akys raibsta nuo pavasario šaukliais vadinamų augalų žiedų ir trapaus, grakštaus jų grožio. Iš vienų augalų išgaunamas brangiausias pasaulyje prieskonis, na o kiti vadinami mirtinu maistu. Mokslininkai perspėja, kad savigyda vaistiniais augalais yra pavojinga – augalinės kilmės preparatų vartojimą ligoms gydyti turi rekomenduoti tik medicinos srities specialistai.
Vilniaus rajone liepsnoja durpynas
Vilniaus rajone, Margių durpyne, dega durpinga pieva, informavo Bendrasis pagalbos centras (BPC). Pranešimas apie incidentą Kalvelių seniūnijoje, Šumsko miestelyje gautas 15 val. 5 min. Į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.
Skaudi nelaimė Kėdainiuose – vyro gyvybės išgelbėti nepavyko net medikams
Vėlų penktadienio vakarą už Kėdainių miesto J. Basanavičiaus g. 148-uoju numeriu pažymėto daugiabučio namo esančiuose laukuose, prie nebaigto statyti daugiabučio namo pamatų, užlietose pievose rastas sukniubęs vyriškis. Netrukus įvykio vietoje jau dirbo gausios specialiųjų tarnybų pajėgos, vyriškis buvo ištrauktas, gaivintas, tačiau po valandą trukusio gaivinimo buvo konstatuota vyro mirtis. Manoma, kad vyriškis mirė nuskendęs.
Skelbiamas karas Lietuvos pievų naikintojams
Gamtininkai skelbia karą amerikietiškajam lubinui, naikinančiam lietuviškas pievas. Teigiama, kad kasmet invazinio augalo užimami plotai didėja, o išnaikinti jį nėra paprasta, mat augalas dauginasi ir iš sėklų, ir iš šaknų. Mėlynojo lubino paplitimą kaskart vis sunkiau kontroliuoti dėl to, kad žmonės mažiau dirba žemę, nelaiko ir karvių bei arklių, kurie yra vieni pagrindinių šio augalo naikintojų. O sėklos gyvybingos išlieka net pusšimtį metų.
Jurbarko rajone pievoje besiganęs bulius užmušė vyrą
Jurbarko rajone pievoje besiganęs bulius mirtinai sužalojo vyrą. Įtariama, kad daugiau kaip pusę tonos sveriantis gyvulys nutrūko nuo grandinės ir ragais puolė ant savo šeimininko. Atskubėję namiškiai, vyrui jau niekuo negalėjo padėti. Belgų veislės per šešis šimtus kilogramų sveriantis bulius gailiai mūkia tikėtina ne iš gailesčio. Po gyvulio ragais ir stipriomis kojomis vakar žuvo jo šeimininkas.
Tiek nedaug reikia iki pilnos laimės: kaip linksminasi ožkos
Turėtume ir mes pasimokyti iš šių naminių gyvuliukų džiaugtis mažais dalykais. Pakanka lanksčios skardos lakšto – ir žaidimų aikštelė paruošta. O ožkos išties moka linksmintis pačios ir dar kitus šypseną išspausti priverčia po sunkios darbo dienos.
Horoskopas rugsėjo 20d., penktadieniui
Avinas
Esate mylimi ir vertinami, bet linkę sureikšminti ne nuoširdų žavėjimąsi, sėkmę, o pralaimėjimus, kieno nors priekaištus. Tauras
Pasistenkite labiau įvertinti savo iškilumą, magišką trauką ir įtaką aplinkiniams. Verta spręsti sunkiai įveikiamas problemas. Dvyniai
Pelnytų gerų pokyčių metas. Gera diena ryžtingam pokalbiui su vadovu. Palanku šiomis dienomis pirkti technikos buičiai.
Su 1,5 mln. litų vertės „Rolls Royce Phantom“ – per laukus ir pievas
Vaizdo archyvų tinklapio YouTube.com vartotojas, kurį dalis jūsų gali prisiminti dėl klipo apie retą „Bugatti EB110 SS“ superautomobilį patalpinimo „nuopelnų“ neseniai pasidalino su publika nauju įrašu. Jame šių metų kovą pristatytas 2013 m. modeliu įvardinamas antros kartos „Rolls Royce Phantom“ įamžintas ne visai šiam modeliui derančioje aplinkoje.
Traktorininkas, pjaudamas pievą, pervažiavo joje gulėjusią moterį
Traktorininkas, pjaudamas pievą, pervažiavo joje gulėjusią 66-erių metų moterį ir mirtinai ją sužalojo.
Policijos duomenimis, nelaimė įvyko ketvirtadienio popietę Masiokų kaime, kai traktoriaus „Jon Deere“ vairuotojas nepastebėjo pievoje gulėjusios moters.
Povandeninė pieva
Kasmet slėnius Austrijoje užliejantys potvyniai kai kuriose vietose sukuria į vadinamąjį Žaliąjį ežerą panašias povandenines pievas. Vienas po vandeniu filmuojantis operatorius nutarė įamžinti tokį gražų povandeninės Alpių pievos kraštovaizdį. Pasirodo, vanduo tokiame ežere, kuris ištirpsta rudenį, yra nepaprastai švarus ir skaidrus.
Karvės ir nuotolinis valdymas
Kas galėtų pamanyti, kad karvutes taip traukia nematyta technika! Tiesa, gal šiek tiek bauginanti, bet labai intriguojanti. Kažkas iki valios prisijuokė radijo ryšiu valdydamas po ganyklą važinėjantį žaislinį automobiliuką.
Pora sukūrė neapsakomo grožio pievą su 57 gėlių rūšimis
Tokią augmeniją, gyvą, maištingą ir spalvingą, galite pamatyti tik Somerseto miesto ganyklose. Tūkstančiai ryškių atspalvių - mėlynų, purpurinių, raudonų ir auksinių - susilieja tarytum impresionisto Claud'o Monet'o dažų paletėje. Viena pora – Brian'as ir Denise Herrick tai vadina svajonių lauku.
Šioje gėlių pievoje buvo suskaičiuotos net 57 skirtingos žiedinių augalų rūšys. Kai lauką galėjo aplankyti kiekvienas smalsuolis, pora nesitikėjo sulaukti tiek daug lankytojų.
„Eko skautų“ būrys gėdins gamtos niokotojus
Pirmasis Baltijos kanalas (PBK) ir „Skubis bio natural“ visus gamtą mylinčius žmones šią vasarą kviečia tapti „Eko skautais“. Pastebėję miške ar pievoje paliktas šiukšles gyventojai skatinami jas surinkti ir sudėti į specialius greitai yrančius ekologiškus šiukšlių maišus. Būti gamtos puoselėtojais gali visi – tereikia savo žygdarbį užfiksuoti vaizdo kamera ar fotoaparatu ir vaizdais pasidalinti internete, o 20 šauniausių „Eko skautų“ bus apdovanoti išmaniaisiais telefonais.
Biržų rajone ugnis sunaikino 20 hektarų pievos
Nusistovėjus sausiems orams vis labiau įsisiautėja gaisrai atvirose teritorijose.
Pirmadienio vakarą vien Biržų rajone ties Veliškėnų kaimu ugnis sunaikino apie 20 hektarų žolės ir krūmokšnių ir hektarą miško jaunuolyno. Ugnis plito miško link, bet ją ugniagesiams pavyko sutramdyti. Gaisravietėje dirbo trys ugniagesių komandos.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusią parą ugniagesiai 185 kartus vyko gesinti gaisrų atvirose teritorijose.