pieniniai dantukai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pieniniai dantukai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pieniniai dantukai“.
REKLAMA
Pieniniai dantys (nuotr. Shutterstock.com) Pieniniai dantys (nuotr. Shutterstock.com)

Priemonės, kad pieninių dantukų pasirodymas būtų lengvesnis

Ar žinote, kaip žaviai atrodo ta kūdikių šypsena, sudaryta vos ir vieno, dviejų ar keturių dantukų? Vis dėlto kelias į šį visus aikčioti priverčiantį grožį gali būti labai nelengvas – būna ir verksmingų dienų, ir bemiegių naktų, nes pieninių dantukų dygimas daugumai mažylių kelia diskomfortą.
2022-04-19
REKLAMA
Kūdikis (nuotr. Shutterstock.com) Kūdikis (nuotr. Shutterstock.com)

Mažyliui dygsta dantys? Šie patarimai padės sumažinti skausmą

Pusės metų amžiaus sulaukusio mažylio tėvus užplūsta nerimastingo laukimo banga – kada pagaliau pro paburkusias dantenas prasikals pirmojo dantuko kampelis? Tačiau dantų dygimo taisyklių nėra – pirmieji dantukai gali pasirodyti ir trejų, devynių ar dvylikos mėnesių mažylio burnytėje. Vis dėlto, nepaisant dantukų dygimo meto, visais atvejais dėl skaudančių dantenų ar visos burnytės – šis etapas tampa tikru iššūkiu tiek mažyliui, tiek tėveliams.
2020-11-11
REKLAMA
Pieniniai dantys (nuotr. Shutterstock.com) Pieniniai dantys (nuotr. Shutterstock.com)

Ką reikėtų žinoti apie pieninius dantukus?

Kai gimsta kūdikis, pirmųjų kartų – apstu. Tėveliai jų labai laukia ir džiaugiasi pirmąja šypsena, pirmuoju žaisliuko sugriebimu ir... pirmuoju dantuku. Dantukų pasirodymas – labai svarbus mažylio vystymosi etapas, su kuriuo atkeliauja ir naujų klausimų. Ką reikėtų žinoti apie pieninius dantukus?  Pradėkime nuo to, kad pieninių dantų svarba – ne mažesnė nei nuolatinių dantų. Klaidinga manyti, kad pieninių dantų priežiūra nebūtina ir nereikšminga.
2020-07-08
REKLAMA
Pieniniai dantys (nuotr. Shutterstock.com) Pieniniai dantys (nuotr. Shutterstock.com)

Pieninių dantų priežiūra: viską, ką būtina žinoti

Pieninių dantų priežiūra – svarbi, būtina ir nebūtų per griežta teigti, kad ji netgi privaloma. Paplitusi nuomonė, kad laikinų dantukų nei prižiūrėti, nei gydyti nereikia – vis tiek iškris. Tačiau taip tikrai nėra – pieniniai dantys atlieka daug svarbių funkcijų, be to, po jais yra nuolatinių dantų užuomazgos, kurios gali būti rimtai pažeistos, ypač tuo atveju, jei pieniniai dantys neprižiūrimi tinkamai.
2020-06-20
REKLAMA
Vaikas (nuotr. Shutterstock.com) Vaikas (nuotr. Shutterstock.com)

Kelias iki pieninių dantukų: ką daryti, kad šis būti lengvesnis

Pieninių dantukų dygimo procesas gali būti iš tiesų kankinantis. Irzlus, verksmingas, vis dantenas užsigaunantis mažylis nieko nevalgo, nemiega, nežaidžia... Dėl to ir jį prižiūrintiems tėveliams gali kilti labai daug klausimų – kada baigsis ši sudėtinga situacija, ką reikėtų žinoti apie pieninių dantų dygimą, kaip padėti besikamuojančiam mažyliui. Apie skausmingą prasikalimą naudingos informacijos rasite žemiau.
2020-06-07

Patarimai, norintiems džiaugtis sveikais dantukais

Dantukai kaip perliukai? Tereikia apriboti kai kuriuos maisto produktus ir valgyti kuo daugiau sveikų. Odontologė Bella S. Jayne pataria tėveliams, ką jie turėtų duoti valgyti vaikams, kad negestų jų dantukai. Taigi, štai pagrindiniai maisto produktai: Švieži vaisiai; Nefermentuotos vaisių sultys; Kramtomoji guma; Morkos; Atskiru ir pačiu svarbiausiu punkteliu turėtų tapti dantukų valymas. Juos vaikai turėtų valyti bent 2 kartus per dieną – ryte ir vakare.
2012-01-24
Į viršų