penicilinas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „penicilinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „penicilinas“.
Penicilinui alergiška moteris po oralinio sekso patyrė anafilaksinį šoką
Į ligoninę 31-erių metų moteris atvyko dėl dusulio, visą kūną apėmusios dilgėlinės ir gausaus vėmimo. Ji nebuvo per ilgai užsibuvusi saulėje, suvalgiusi ko nors neįprasto, o atlikus apžiūrą ant jos kūno nebuvo pastebėta jokių vabzdžių įkandimų. Nepaisant to, jai buvo nustatyta vidutinio stiprumo anafilaksija, kuri gali būti ir sunki, gyvybei pavojinga alerginė reakcija. Tačiau gydytojai negalėjo iš karto pasakyti, kas ją sukėlė, rašo iflscience.com.
Paaiškėjo seksualinės revoliucijos XX a. priežastis
Iki šiol buvo priimta manyti, kad vadinamosios seksualinės revoliucijos 7-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį JAV priežastis buvo oralinių kontraceptyvų išradimas, tačiau Emory universiteto (Atlanta) profesorius Andrew Francis nustatė, kad tuometinę itin laisvų santykių madą labiausiai lėmė ne jie. Išanalizavęs 1930 - 1970 m. JAV sveikatos apsaugos sistemos duomenis, mokslininkas priėjo išvadą, kad tikrasis 7-ojo dešimtmečio seksualinės revoliucijos variklis buvo kitas vaistas – penicilinas.
Superbakterijos nugali antibiotikus
Pastaraisiais metais virusai ir bakterijos tampa vis atsparesni antibiotikams. Laikas nuo laiko atsiranda pranešimų apie vienas ar kitas infekcijas, su kuriomis nepajėgūs kovoti net patys stipriausi antibakteriniai vaistai.
Kova su penicilinu
2009 m. Didžiojoje Britanijoje buvo pastebėta, kad lytiniu keliu perduodama gonorėja tampa atspari vaistams – gonokokas ėmė sparčiai prisitaikyti prie antibiotikų.
Atsitiktinumai, pakeitę pasaulį
Istorija rodo, kad daugybė mokslinių atradimų, tarp jų ir tokių, kurie aukštyn kojomis apvertė pasaulį, buvo padaryti visiškai atsitiktinai.
Pakanka prisiminti Archimedą, kuris, norėdamas išsimaudyti vonioje, atrado vėliau jo paties vardu pavadintą dėsnį apie jėgą, veikiančią panardintus kūnus. Arba Izaoką Niutoną ir garsųjį obuolį, nukritusį jam ant galvos. Ar Dmitrijų Mendelejevą, kuris savąją cheminių elementų lentelę tiesiog išvydo sapne.
Užkrėstųjų skaičius per JAV mokslininkų tyrimus Gvatemaloje didesnis nei anksčiau manyta
Per JAV mokslininkų atliktus tyrimus Gvatemaloje 1940 metais lytiškai plintančiomis ligomis užkrėstųjų skaičius yra didesnis nei anksčiau manyta, praneša BBC.
Užkrėstųjų lytiškai plintančiomis ligomis gali būti 2 tūkst. 500, informavo Gvatemalos medicinos asociacijos prezidentas.
Remiantis pirmadienį paskelbtu JAV pranešimu, 1 tūkst. 300 Gvatemalos gyventojų buvo užkrėsti lytiškai plintančiomis ligomis siekiant išsiaiškinti penicilino poveikį.
Neetiški JAV mokslininkų medicinos bandymai: žmonės buvo užkrečiami lytiškai plintančiomis ligomis
JAV prezidento sudaryta specialistų grupė padarė išvadą, kad JAV mokslininkai, per tyrimą Gvatemalos gyventojus užkrėtę lytiškai plintančiomis ligomis, žinojo, kad tai pažeidžia etikos normas, praneša BBC.
Kad ištirtų penicilino poveikį, tyrėjai penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje šimtus kalinių, psichiatrijos pacientų ir sekso paslaugų atstovų užkrėtė lytiškai plintančiomis ligomis.
Nė vienas tyrime dalyvavęs Gvatemalos gyventojas nebuvo apie tai informuotas.