parengė žygimantas pauliukevičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „parengė žygimantas pauliukevičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „parengė žygimantas pauliukevičius“.
Vietoj vaistų gydo iliuzija
Žmogaus protas yra nesuvokiamas mechanizmas, kurio galimybes sunku net įsivaizduoti. Žmonės nuo seno žinojo, kad protas gali daryti stebuklus, pavyzdžiui, išgydyti sunkią ligą ir pan., todėl rasdavo būdų jį apgauti. Vienas jų yra placebas - vaistas, realiai neturintis jokių gydomųjų ypatybių.
Daugumai vaistai nereikalingi
Mokslininkas Volfas placebo efektą įvardijo kaip efektą, priskiriamą vaistui ar procedūrai, tačiau neturintį farmacinių ar specifinių ypatybių.
Gimusieji su “marškinėliais“ - palaiminti apvaizdos?
Nuo seniausių laikų vaikas, gimęs su ”marškinėliais“, laikomas ypatingas. Teigiama, kad daugelis įžymių žmonių bei literatūrinių personažų yra gimę su “marškinėliais”. Tokie buvo Aleksandras Makedonietis, Čarlzo Dikenso sukurtas personažas Deividas Koperfildas, Denis iš Styveno Kingo knygos “Švytėjimas”, Viljamo Šekspyro princas Hamletas ir daugelis kitų.
Rodo sveikatą
Iš tiesų vadinamieji marškinėliai yra neatsiskyrusi, vaiko galvą dengianti vidinė placentos dalis.
Dvasių varytojai klesti kaip ir prieš tūkstantmečius
Egzorcizmo sąvoka reiškia demono, velnio ar piktųjų dvasių išvarymą iš žmonių, vietų ar daiktų, kurie, kaip manoma, yra jų apsėsti arba apkerėti. Įdomu, kad pats šis žodis nėra biblinis, tačiau egzorcizmu dažniausiai užsiima kunigai arba įvairūs šamanai ir žiniuoniai.
Randama ir papirusuose
Įvairių apsauginių priemonių prieš piktąsias dvasias naudojimas yra daugelio etninių religijų požymis - tiek laukinių, tiek ir civilizuotų.
Nojaus išmesti iš laivo vienaragiai išliko legendose
Žirgas su vienu ragu - tai mistinė būtybė, aprašyta jau senovės graikų mituose.
Vienaragiai, kaip ir šventosios mergelės, buvo skaistumo ir tyrumo simbolis. Nepaisant to, užspęstas į kampą, šis gyvis aršiai gindavosi, o jį nuraminti galėjo tik mergelės glostymas. Viduramžiais vienaragio ragas buvo labai populiarus alchemijos receptų ingredientas. Lengvatikiai ir tariami žiniuoniai įsigydavo „vienaragio ragą“ kaip apsaugą nuo nuodų ir blogųjų jėgų už neįtikėtinai aukštą kainą.