pajamų deklaracija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pajamų deklaracija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pajamų deklaracija“.
VMI prašo paaiškinti, iš ko pragyvenate
Kai kurios galiojančios taisyklės ir tvarkos gali atrodyti beprasmiškos ar absurdiškos. Pavyzdžiui, tai, kad net laiku mokesčius sumokėjusių piliečių yra prašoma patikslinti, kiek dar jie gauna pinigų, kadangi esamų jiems esą neturėtų užtekti pragyvenimui.
Vis tik, pasigilinus labiau, gali paaiškėti, kad taip yra bandoma sutrukdyti kai kuriems piliečiams gudrauti, kai šie, užsiimdami nemenkais verslais, savo metinėse pajamų deklaracijose nurodo teuždirbantys minimumą.
Nepadarę to iki ketvirtadienio, pasigailėsite: sulauksite vienos institucijos dėmesio
Iki šio ketvirtadienio (gegužės 2 d.) daugelis gyventojų privalo pateikti metines pajamų deklaracijas ir susimokėti mokesčius. Nespėjusiems to padaryti nuo pat pirmos dienos pradės kauptis delspinigiai, o skolos bus tiesiog nuskaičiuojamos nuo sąskaitų.
Be to, tik užpildę deklaraciją gyventojai gali tikėtis susigrąžinti dalį pinigų – gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką, kuri gali siekti nuo 1 euro cento iki net 317 tūkst. eurų ir daugiau.
Tūkstančiai gyventojų turi atlikti šį veiksmą, kad gautų ar susimokėtų pinigų: paskubėkite ir jūs – liko mažiau nei mėnuo
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad beveik pusė gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą (IDV), jau pateikė savo pajamų mokesčio deklaracijas. VMI primena, kad liko daugiau nei 190 tūkst. smulkiųjų verslininkų, kuriems šią pareigą reikėtų atlikti neatidėliojant, nes iki termino pabaigos — gegužės 2 d. liko mažiau nei mėnuo.
„Dėkojame tiems, kurie nelaukia paskutinės minutės ir jau deklaravo pajamas.
Deklaravote pajamas? Galite tapti sukčių auka: laiškus siunčia ir su asmeniniais duomenimis
Šiomis savaitėmis daugelis gyventojų deklaruoja pajamas, mokesčius ir nori susigrąžinti mokesčių permokas. Tokiu gyventojų aktyvumu taip pat naudojasi ir sukčiai, pastebi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
Anot jos specialistų, sukčiai, prisidengdami VMI vardu, siunčia melagingus pranešimus ir siekia iš gyventojų išvilioti el. bankininkystės duomenis. Inspekcija kviečia būti budriais ir dalinasi patarimais, kaip atpažinti sukčių pranešimus.
VMI: 2023 metų pajamas jau deklaravo beveik pusė gyventojų
Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) į elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) įkėlus didžiąją dalį duomenų, deklaracijas jau pateikė 667 tūkst. gyventojų – mažiau nei pusė potencialių deklaruotojų.
VMI Mokestinių prievolių departamento vyresnioji patarėja Stasė Aliukonytė-Šnirienė BNS pranešė, kad deklaracijas šiemet privalo pateikti 831 tūkst. gyventojų, tačiau realiai deklaruojančiųjų būna apie 1,5-1,6 mln. Iš jau pateikusiųjų deklaracijas 75 proc. to daryti neprivalėjo.
VMI: pajamas deklaravo jau 441 tūkst. asmenų
Šiuo metu savo metines pajamas jau yra deklaravę 441 tūkst. asmenų, teigia Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkės pavaduotojas Martynas Endrijaitis. Didžioji dalis iš jų – 323,6 tūkst. deklaravo GPM permoką, tuo metu 78,5 tūkst. asmenų turės primokėti, o likusieji 39 tūkst. pateikė „nulines deklaracijas“.
„Gyventojai pajamų deklaracijas aktyviai teikia jau dabar. Šios dienos duomenimis, pajamas deklaravo apie 441 tūkst. asmenų“, – Eltą informavo M. Endrijaitis.
Įspėja tūkstančius gyventojų: nesumokėjote, nedeklaravote – dabar ruoškitės atsisveikinti su pinigais
Daugelis gyventojų iki šios savaitės laiku deklaravo pernykštes savo pajamas ir sumokėjo mokesčių nepriemokas, taip pat susigrąžino jų permokas. Tačiau yra per 100 tūkst. lietuvių, kurie to nepadarė. Jų laukia nemalonumai.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir „Sodra“ paaiškino, ko imsis dėl gyventojų, kurie turėjo sumokėti, bet laiku nesumokėjusių gyventojų pajamų mokesčio (GPM), valstybinio socialinio draudimo (VSD) ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų.
Nenustebkite dėl „Sodros“ skambučio: deklaracijos VMI neužtenka – nesumokėjus įmokų, pinigus nuskaitys nuo sąskaitos
Tūkstančiai gyventojų netrukus sulauks „Sodros“ specialistų skambučių. Jiems bus priminta, kad iki gegužės pradžios reikia pateikti pajamų deklaracijas ir atsiskaityti ne tik su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI). Daugeliui reikia papildomai sumokėti ir socialinio draudimo įmokas už praėjusius metus.
Skambučių jau sulaukę gyventojai stebisi, kad dvi institucijos tarpusavyje negali sudengti panašių sumų. O kai kuriems ir trūksta pinigų įmokas „Sodrai“ sumokėti laiku.
Dar mažiau skaidrumo Rusijoje: šalies parlamentarai pritarė siūlymui nebeviešinti savo pajamų deklaracijų
Rusijos žemieji parlamento rūmai trečiadienį nubalsavo už įstatymo projektą, kuriuo panaikinamas reikalavimas įstatymų leidėjams viešai skelbti savo metines pajamų ir turto ataskaitas, o tai gerokai sumažins skaidrumą.
Valstybės Dūmos interneto svetainėje paskelbtame pranešime teigiama, kad nuo kovo 1 dienos viešai prieinama informacija apie Rusijos įstatymų leidėjų pajamų deklaracijas neleis nustatyti jų tapatybės.
Oficialu: VMI paruošė pajamų deklaracijas gyventojams – jau visi jas gali teikti
Deklaruoti pajamas už praėjusius metus jau gali visi gyventojai. Į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkelti duomenis apie 2,3 mln. gyventojų pajamas ir išlaidas, iš jų – net 1,8 mln. deklaracijas reikės tik peržiūrėti ir pateikti. Šiais metais, kaip ir kasmet, pajamas deklaruoti reikia iki gegužės 2 d., praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
„Dėkojame 1,35 mln. gyventojų, kurie laiku deklaravo pajamas praėjusiais metais.
REKLAMA
REKLAMA
Pajamų deklaravimas: VMI įspėja – neskubėkite ir sutaupysite laiko
Įstatymas numato, kad teikti pajamų deklaracijas gyventojai gali deklaruoti ir mokesčių permokos pinigų laukti jau nuo metų pradžios. Tačiau skubantiems tai daryti deklaraciją gali tekti keisti ir teikti iš naujo.
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkės pavaduotojas Dr.
Jau galima teikti pajamų deklaracijas VMI: kada laukti sugrąžinamų pinigų?
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau suformavo preliminarias pajamų mokesčio deklaracijas gyventojams. Jas jau galima pildyti ir pateikti.
Tiesa, VMI įspėja, kad kai kuriems tai padariusiems gyventojams deklaracijas galbūt dar reikės patikslinti, jeigu bus gauta papildomų duomenų.
Vis dėlto jeigu jūsų darbdavys, bankas ir kitos trečios šalys, laiku pateikė jūsų duomenis, pateikti jau suformuotą deklaraciją galite.
„Sodra“ primena: kiek ir kada jai turi sumokėti deklaruojantys pajamas, kad nekiltų rūpesčių
Savarankiškai dirbantys gyventojai, Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruojantys praėjusių metų veiklos pajamas, turėtų nepamiršti ir sumokėti Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir Valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokų „Sodrai“. Įmokoms įtakos turi ir karantinas.
Prasideda 2020 metų pajamų deklaravimas
Trečiadienį Lietuvoje oficialiai prasideda pajamų ir turto deklaravimas. Kaip ir pernai, jis vyks du mėnesius ir tik elektroniniu būdu.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) elektroninėje deklaravimo sistemoje pateiks informaciją 2,3 mln. gyventojų apie jų pajamas ir išlaidas už 2020 metus: 1,74 mln. gyventojų užteks deklaracijas patvirtinti ir pateikti.
Paskutinė diena deklaruoti, bet nepamirškite ir sumokėti, kitaip gali imtis veiksmų
Liepos 1 d. yra paskutinė diena, kai privalu deklaruoti praėjusių metų pajamas. Mokesčiams sumokėti dar yra kiek laiko. Tačiau tą reikia padaryti ne tik Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), bet ir „Sodrai“. Nesumokėjus laiku, gresia prarasti sveikatos draudimą ir sulaukti priverstinio lėšų išieškojimo.
Kaip portalą informavo VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė pajamas jau deklaravo daugiau nei milijonas gyventojų.
Naujausios pajamų deklaracijos: pinigus gali susigrąžinti daugiau žmonių
Nuo trečiadienio visi gyventojai gali deklaruoti savo pajamas už 2019 metus. Deklaruoti savo pajamas turėtų ne tik individualia veikla besiverčiantys žmonės, bet ir tie, kurie pardavė savo automobilius ar nekilnojamąjį turtą (NT), remontavo namus, automobilius ar samdė aukles savo mažamečiams vaikams.
„Deklaruoti pajamas pirmiausiai individualią veiklą vykdantys žmonės. Labai gerai, kad jie galėjo tai daryti ir darė visą praėjusią savaitę, žinoma, deklaruos jie ir toliau.
Gyventojai jau gali teikti pajamų deklaracijas
Nuo balandžio 22 d. visi gyventojai, kuriems yra privalu deklaruoti praėjusių metų pajamas arba kurie nori pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis, jau gali teikti deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).
Šiemet pajamas už praėjusius metus deklaruojantiems asmenims VMI įvedė naujovę – tai yra, vedlį, kuris žingsnis po žingsnio padeda užpildyti ir pateikti deklaraciją.
Prasideda gyventojų pajamų deklaravimas: kas bus su negalinčiais sumokėti?
Šiemet gyventojų pajamų deklaravimas bus gerokai kitoks. Seną deklaracijų formą pakeitė nauja, deklaravimas vyks dviem etapais, o konsultacijos bus teikiamos tik nuotoliniu būtu. Nuo deklaruotų pajamų priklauso, kiek reikės papildomai sumokėti mokesčių ar įmokų, kiek pinigų galima susigrąžinti.
Kaip skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), nuo šių metų keičiasi pajamų deklaravimo principas – nelieka pilkos deklaracijos formos.
Mokesčių inspekcija įspėja – tūkstančiai dar nepateikė privalomų duomenų
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad duomenis apie 2019 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas mokesčių administratoriui pateikė tik ketvirtadalis – maždaug 28 tūkst. mokesčių mokėtojų.
Iki vasario 17 d. tokius duomenis dar turi pateikti maždaug 87 tūkst.
Savarankiškai dirbantiems – jokio vargo deklaruojant pajamas su i.APS
Vienas didžiausių iššūkių gyventojams, dirbantiems savarankiškai, iškyla atėjus pajamų deklaravimo laikotarpiui. Savarankiškai dirbantys gyventojai užtrunka skaičiuodami metines pajamas ir patirtas išlaidas, vesdami duomenis bei dokumentus į Elektroninę Deklaravimo Sistemą (toliau – EDS), tad Valstybinė mokesčių inspekcija individualią veiklą vykdantiems gyventojams sukūrė e. paslaugą – virtualų buhalterį i.APS, kuris palengvina smulkiųjų verslininkų veiklos apskaitą.
VMI akiratyje – nelegalūs būsto nuomotojai
Lietuvoje butų nuomos sutartys – vis dar retas reiškinys. Taip pat tik menka dalis nuomos pajamas gaunančiųjų pasiryžta sumokėti nustatytus mokesčius ir dalį nuompinigių atiduoda valstybei. Stengiantis pastarųjų skaičių padidinti Valstybinė mokesčių inpekcija (VMI) ėmėsi efektyvių priemonių. Nekilnojamojo turto analitikai pastebi, kad tai ženkliai sumažino būsto nuomos skelbimų skaičių. VMI nustatyti nelegalios nuomos atvejus padeda nekilnojamojo turto (NT) skelbimų analizė.
Pajamų deklaravimas šiemet gyventojus masino menkiau
Baigiantis 2016 pajamų ir turto deklaravimui, mokesčių mokėtojai iki praėjusio penktadienio pateikė 1,08 mln. pajamų deklaracijų - apie 10 proc. mažiau nei buvo pateikta praėjusiais metais (1,2 mln.), pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Iš viso iki gegužės 2 dienos laukiama maždaug 1,1 mln. deklaracijų. VMI duomenimis, iki praėjusio penktadienio taip pat pateikta daugiau nei 67 tūkst. turto deklaracijų bei 236 tūkst. prašymų skirti paramą.
Nespėjusiems pateikti deklaracijų VMI tiesia pagalbos ranką
Nespėjusiems deklaruoti turto ir pajamų, dar yra laiko. Nors ir artėja ilgasis savaitgalis, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad šeštadienį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų aptarnavimo padaliniuose mokesčių specialistai padės gyventojams pildyti deklaracijas. „Mokesčių inspekcija visada stengiasi atsižvelgti į mokesčių mokėtojų poreikius, siekiame padėti gyventojams laiku ir tinkamai įvykdyti mokestines prievoles.
Besiverčiantiems individualia veikla nebereikės teikti deklaracijos „Sodrai“
Asmenims, besiverčiantiems individualia veikla, nebereikės teikti metinio pranešimo „Sodrai“ apie jų kas mėnesį gautas pajamas iš tokios veiklos. Prievolė deklaruoti „Sodrai“ metines pajamas, gautas iš individualios veiklos, atsirado 2013 metais po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo, antradienį rašo dienraštis „Verslo žinios“. Iki tol individualia veikla užsiimantys asmenys pajamas už praėjusius metus deklaruodavo tik Mokesčių inspekcijoje.
Gyventojai jau susigrąžino beveik 124 mln. litų GPM permokos
Išankstiniais Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, šiais metais mokesčių mokėtojai pateikė apie 820 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų. Inspekcija sulaukė beveik 62 tūkst. turto deklaracijų ir beveik 512 tūkst. prašymų skirti paramai iki 2 proc. ir 1 proc. politinėms partijoms nuo sumokėtos GPM sumos.
Kauniečiai permokėjo valstybei dešimtis milijonų litų
60 tūkstančių Kauno miesto mokesčių mokėtojų iš valstybės susigrąžins apie 25 mln. litų mokesčių permokų. Tačiau 12 tūkstančių kauniečių privalės valstybei papildomai sumokėti 12 mln. litų. Tai paaiškėjo trečiadienį pasibaigus 2011 metais gyventojų gautų pajamų ar jų turimo turto deklaravimo laikui.
Nors deklaravimui buvo skirtas ne vienas mėnuo, ir daugiau nei 85 proc.
Britų mokesčių tarnybos per klaidą nubaudė 12 tūkst. žmonių
Didžiosios Britanijos mokesčių tarnyba (HMRC) per klaidą atsiuntė 12 tūkst. piliečių pranešimus, kuriuose reikalaujama sumokėti baudą. Jie buvo kaltinami neužpildę laiku pajamų deklaracijų, praneša BBC.
Didžiosios Britanijos gyventojai - individualūs verslininkai ir kiti asmenys, pasirinkę savisamdos formas, - gauna specifines pajamų deklaracijas. Jiems tenka savarankiškai pildyti dokumentus ir siųsti juos mokesčių tarnyboms.
Deklaruoti pajamų – tik atlikus namų darbus
Elektroniniu būdu pajamas deklaruojantys Lietuvos gyventojai šiandien jau turėtų išvysti preliminarias savo pajamų deklaracijas. Daugeliui tai sužadins viltis, jog netrukus jų sąskaitos pasipildys sugrąžinta gyventojų pajamų mokesčio permoka.
Tačiau „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė įspėja, jog šiemet tokias viltis reikėtų vertinti labai atsargiai.
Preliminariosios pajamų deklaracijos – kovo 23 dieną
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) šiais metais gyventojams vėl suteiks pagalbą deklaruojant pajamas bei padės paprasčiau ir greičiau susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio permoką: kovo 23 dieną didžiajai daliai Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojų bus suformuotos preliminariosios metinės gyventojų pajamų deklaracijos.
Pajamų deklaracijų klaida įvarė motinoms šoką
Pastaruoju metu itin daug "malonių" žinių sulaukiančioms vaikus iki dvejų metų auginančioms mamoms teko patirti šoką ir dėl klaidingo pajamų deklaracijos šablono.
Internetinėse svetainėse mamos tarpusavyje pradėjo dalintis informacija esą daugeliui iš jų gali tekti susimokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.
Gali tekti sumokėti pajamų mokesčio nepriemoką
Dalis gyventojų, užpildžiusių 2009 metų pajamų deklaraciją, gali nustebti pamatę susidariusią pajamų mokesčio nepriemoką, kurią jiems teks sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai.