ona gustienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ona gustienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ona gustienė“.
Paskenduolės ar mįslingo maniako aukos?
Prienų policijoje jau daugiau kaip mėnesį tiriamos Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientės Juditos (17 m.) mirties aplinkybės. Tiek pat laiko prieniškiai, mėgstantys aptarinėti įvairius įvykius, stebisi, kad pareigūnai gimnazistės žūtį iškart pavadino savižudybe. Juk Judita – nuo pernykščio sausio jau penkta Lietuvoje pradingusi mergina, rasta paskendusi.
V. Landsbergis: Lietuvoje vaikas nelaikomas žmogumi
Lietuvos teisinis žodynas yra visiškai nužmogintas, o vaikas prilygintas daiktui, – teigia Europos parlamentaras, profesorius Vytautas Landsbergis.
„Įstatymuose turėjo būti išreikštos žmogiškai, visiems žmonėms suprantama kalba. Pavyzdžiui: „Vaikas yra žmogus, kaip ir visi kiti. Tik silpnesnis už suaugusiuosius, todėl turi būti ypatingai globojamas ir saugomas.
Prekybos žmonėmis turi vengti kiekvienas
Vidaus reikalų ministerijos (VRM), kuri vykdo jau antrąjį prevencinės programos prieš prekybą žmonėmis etapą, pareigūnai tvirtina, kad šių nusikaltimų mastas mažėja. Tačiau pastebima, kad mažėja ir žmonių, bijančių tapti prekybos žmonėmis aukomis.
Parduoda darbo jėgą VRM sekretoriaus Stanislovo Liutkevičiaus teigimu, pastaraisiais metais imta kalbėti ne tik apie prekybą žmonėmis prostitucijos tikslais, bet ir apie priverstinio darbo aspektą.
Prekyba žmonėmis: fizinę prievartą keičia psichologinė
Prekybos žmonėmis mastai Lietuvoje mažėja, keičiasi ir šių nusikaltimų pobūdis - fizinę prievartą prekiaujant žmonėmis keičia psichologinė.
Tai pirmadienį spaudos konferencijoje teigė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sekretorius Stanislovas Liutkevičius bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro Prekybos žmonėmis tyrimo skyriaus viršininkė Reda Sirgedienė.
Šiandien minima be žinios dingusių vaikų diena
Gegužės 25-oji – visoje ES, o taip pat ir Lietuvoje minima tarptautinė „be žinios dingusių vaikų“ diena.
Remiantis policijos duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį be žinios buvo dingę 30 nepilnamečių, šeši iš jų neatsirado iki šiol, praneša Lietuvos radijas.
Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Ona Gustienė sako, kad vaikai dingsta dėl krizės šeimoje ir visuomenėje, o norint to išvengti reikėtų imtis prevencinių priemonių.
„Yra visuomenės, šeimos krizė, smurtas prieš vaikus.
Į vergijos gniaužtus – vis jaunesnės merginos
Dingusių žmonių šeimų paramos centras (DŽŠPC) lapkričio mėnesį atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama nustatyti priežastis, dėl kurių merginos pakliūva į prekeivių žmonėmis rankas. Paaiškėjo, jog absoliuti dauguma merginų prostitutėmis tampa būdamos nepilnametės.Atsižvelgiant į gautus rezultatus, bus siekiama efektyviau informuoti lengviausiai pažeidžiamas visuomenės grupes.
Po vergijos – sunkios tiesos paieškos
Iš sekso vergijos gniaužtų išsilaisvinusių moterų skriaudikai retai sulaukia griežtų bausmių. Tai atspindi valstybės požiūrį į prekybą žmonėmis, rašo „Lietuvos žinios“. Į prostituciją savo noru arba prievarta įtraukiamų moterų likimo scenarijus įprastas - įkalinimas, nuolatinė kontrolė, fizinės bausmės. Dažniausiai dėl išsilavinimo stokos ir iš namų genančio skurdo galimybe užsidirbti susigundančios merginos pinigus mato kaip savo ausis.
Sekso vergijoje – lietuvaitės
Didžiojoje Britanijoje lietuviai su britų ir kinų nusikaltėliais versdavo paaugles iš Baltijos šalių užsiimti prostitucija, rašo "Kauno diena".Kasdien – didžiulis pelnasTarptautinei nusikaltėlių gaujai priklausę mažiausiai keturi lietuviai, kurių amžius nuo 22 iki 32 metų, apgaulės būdu atviliodavo savo aukas į Didžiąją Britaniją, jas įkalindavo ir grasindami brutaliai susidoroti versdavo dirbti prostitutėmis.
Siekiama įdarbinti buvusias parduotas moteris
Virtuali darbo birža, siūlanti pagalbą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, per mėnesį vidutiniškai užregistruoja 20 buvusų parduotų moterų. Pasak projekto koordinatorės Rasos Kliukienės, nuo 2006 metų kovo veikiančią virtualią darbo biržą iš viso jau aplankė daugiau kaip 4 tūkstančiai nukentėjusiųjų ir potencialių darbdavių. "Biržoje galima susitikti su darbdaviais, ieškantys ir siūlantys darbą asmenys gali pateikti savo informaciją ir pasiūlymus.