okeanografija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „okeanografija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „okeanografija“.

Kermadeko gelmėje prie N. Zelandijos ieškoma nežinomų Žemės gyventojų

Balandžio 12 d. startavo 40 parų truksianti povandeninė ekspedicija į antrą giliausią planetos gelmę – 10,047 km gylio Kermadeką, netoli Naujosios Zelandijos. Ten jau pavyko užfiksuoti štai tokių neįtikėtinai atrodančių vaizdų. Kermadeko gelmė yra ne tik viena giliausių pasaulinio vandenyno vietų, bet ir viena šalčiausių gelmių, mat į ją savo vandenis nuo Antarktidos plukdo šaltosios srovės.
2014-04-16

Klaipėdos universitetas perka naują mokslinių tyrimų laivą

Klaipėdos universitetas pranešė statantis savo mokslinių tyrimų laivą, kuriame bus galima atlikti visus pagrindinius okeanografinius tyrimus. Klaipėdos universiteto rektorius prof. Vaidutis Laurėnas ir UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“ direktorius Vitalij Frolov pasirašė sutartį dėl naujo Mokslinių tyrimų laivo projektavimo ir statymo, sakoma universiteto pranešime. „Šiandien istorinė diena. Maždaug prieš ketverius metus prasidėjęs procesas šiandien tapo realybe.
2012-11-16

Vertikalus JAV laivas „apginkluotas“ lazeriais

JAV karo laivyno tyrimų biuro užsakymu pastatytas mokslinis laivas FLIP vis dar atrodo tarsi atplaukęs iš kažkokio mokslinės fantastikos filmo, nors šiemet švenčia jau 50 metų jubiliejų. Tie, kurie tik dabar pamatys laivą, kuris gali ne tik plaukti kaip įprasti laivai, bet ir panirti atsistojęs 90 laipsnių kampu, turbūt pamanys, jog jis paprasčiausiai ėmė skęsti ir netrukus pradings jūros gelmėje.
2012-07-10

Kinija paleido okeanografijai skirtą palydovą

Kinija antradienio rytą paleido raketą su okeanografijai skirtu palydovu „Haiyang-2“ („vandenynas-2“), pranešė naujienų agentūra „Xinhua“. Raketa „Long March-4B“ su palydovu „Haiyang-2“ pakilo iš Tajuano palydovų paleidimo centro, esančio šiaurinėje Kinijos Šansi provincijoje. Palydovą sukūrė Kinijos kosmoso technologijų akademija. „Palydovas “Haiyang-2„ skirtas jūros aplinkos priežiūrai ir tyrimams.
2011-08-16

Vandenynai neatskleidžia savo paslapčių

Nors vandenynai dengia 70 proc. Žemės paviršiaus, bet tarptautinę Vandenynų dieną mokslininkai vis dar negali atsakyti į daugybę su jais susijusių klausimų. Pasak filmų prodiuserio Fabieno Cousteu, vandenynų tyrėjo Jacque Cousteau proanūkio, vandenynai yra mažiau ištirti netgi už Mėnulio paviršių. Net 12 vyrų stovėjo Mėnulyje, o tik 2 bandė nerti giliausioje vandenyno vietoje (11 km). Kaip parodė šie tyrimai, gyvybė Žemėje gali egzistuoti didžiausiose gelmėse ir ekstremaliomis sąlygomis.
2010-06-09
Į viršų