odos priemonės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „odos priemonės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „odos priemonės“.
Patarimai, kaip prižiūrėti veido odą pavasarį
Jau gerai žinome, kad veido odą šaltuoju metų laiku reikia apsaugoti nuo šalčio, o vasarą – nuo pavojingų saulės spindulių. Vis dėlto esame linkę neatsisakyti įprastos grožio rutinos ir tą patį kremą naudoti ištisus metus. Vaistininkė pataria, ką geriausia rinktis pereinamuoju laikotarpiu – pavasarį.
„Gyvename klimato juostoje, kurioje turime skirtingus metų laikus, tad ir odą prižiūrėti reikia atsižvelgiant į tai. Keičiantis sezonams, keičiasi ir odos būklė.
Pigmentinės veido dėmės: kaip jų išvengti ar atsikratyti jau turimų?
Netolygi odos spalva dažnai būna susijusi su hiperpigmentacija, kurią sukelia padidėjusi melanino gamyba. Melaninas suteikia mūsų odai spalvą, tačiau saulės spindulių poveikis, hormoniniai pokyčiai taip pat natūralūs odos senėjimo procesai gali lemti padidėjusią melanino gamybą ir sukelti hiperpigmentaciją.
Ji pasireiškia tamsiomis dėmėmis, dėl kurių odos spalva atrodo netolygi.
Švelnus kūno prausimas – kaip apsaugoti odos mikrobiomą?
Mikrobioma – tai organizme ir ant kūno gyvenančių mikrobų visuma, susidedanti iš bakterijų, virusų ir grybelių. Mūsų mikrobioma viršija net mūsų pačių ląstelių skaičių – mikrobų genų yra daug daugiau nei žmogaus genų. Šie mikroorganizmai ne tik pasyviai gyvena mūsų organizme, bet ir yra svarbūs mūsų sveikatai. Odos mikrobioma vaidina svarbų vaidmenį mūsų odos bendrai sveikatai ir labai prisideda prie apsaugos nuo odos problemų, todėl nepaprastai svarbu išlaikyti sveiką mikrobiomą.
Įspėja naminių kaukių mėgėjas: šiuos produktus naudokite atsargiai
Daugelis moterų savo odos priežiūrai nusprendžia naudoti įvairius natūralius produktus. Tačiau jei jie naudojami per daug, natūralūs produktai taip pat kenkia jūsų odai. Čia yra natūralūs produktai, su kuriais turite būti atsargiems. Šie natūralūs produktai pakenks jūsų odai, jei naudosite per dažnai.
1. Cinamonas. Tai labai aštrus prieskonis. Štai kodėl bandydami veido kaukes su cinamonu, turite būti atsargūs. Šis prieskonis gali sudirginti odą.
Vargina paraudusi veido oda? Pakaks atsisakyti 1 produkto
Nekaltas keksiukas su kvapnios kavos puodeliu, kuriuo mėgavotės šį rytą, arba sotus sumuštinis su saliamiu, kurį suvalgėte pietų metu, iš pradžių gali pasirodyti nekenksmingi, tačiau daugelis produktų daro neigiamą poveikį mūsų organizmui. Cukrus, nesveiki riebalai, per didelis druskos, alkoholis ir net kofeinas gali naikinti svarbius baltymus ir dehidratuoti mus, pakenkti odai, rašoma brightside.me.
Štai produktai, kuriuos turėtumėte valgyti su saiku.
1. Cukrus naikina baltymus.
Raukšlės skirtingose veido vietose: atsiradimo priežastys ir ką daryti, norint jų atsikratyti?
Bėgant metams veidą „papuošia“ vis daugiau raukšlių ir raukšlelių. Dalis jų atsiranda dėl mimikų, o kitos – dėl netinkamos odos priežiūros ir natūralių senėjimo procesų. Daugėjant raukšlelių skirtingose veido vietose, verta pasidomėti, kas jas sukelia ir kaip su jomis kovoti.
Kaktos sritis
Kaktoje dažniausiai pastebimos horizontalios linijos. Kartais raukšlės gali būti matomos ir tarp antakių. Šios raukšlės ima ryškėti gana ankstyvame amžiuje ir dažniausiai susidaro dėl mimikų.
Kviečia mamas ir dukras dalintis odos priežiūros patarimais bei laimėti „Eucerin“ prizus!
Kad ir kaip bebūtų gaila, tačiau laikas atneša ne tik malonias patirtis, bet ir laiko ženklus veide – raukšles. Senėjimo procesai prasideda gana anksti, sulaukus vos 25-erių. Iš pirmo žvilgsnio, ši neišvengiama gyvenimo dalis gali gąsdinti, tačiau tinkamai pasirūpinus oda, bėgantys metai praranda savo galią.
Maudydamiesi paliekate praviras vonios duris? Pasakė, kodėl to nereiktų daryti
Jeigu dažnai jūsų oda parausta, sudirgsta arba išsausėja, dėl to kaltos gali būti ir neteisingos odos priežiūros priemonės ar procedūros.
„Bright Side“ pateikia kelis patarimus, kurie padės pašalinti nemalonius odos pojūčius bei ją apsaugoti.
Stenkitės vonioje ar duše nepraleisti daugiau nei 10 minučių.
Rekomenduojamas maksimalus laikas duše ar vonioje yra apie 5–10 minučių. Dermatologai sako, kad tai yra pakankamai laiko odai valyti ir drėkinti.
Raustantys skruostai gali įspėti apie ligą: atsakė, kaip ji nustatoma ir gydoma
Kaip nustatoma ir gydoma rožinė? Konsultuoja gydytoja dermatovenerologė Agnė Bagdonė.
1) Rožinė, kuperozė, eritrozė.... ar tai vienas ir tas pats? Rožinė yra lėtinis ir progresuojantis odos uždegimas, kuris labiausiai pasireiškia centrinėje veido dalyje. Rožinei yra būdingas laipsniškumas kuomet iš pradžių skruostai tik laikinai parausta,tačiau su laiku vystosi nuolatinis raudonis, vadinamas eritroze. Kuperoze vadinamas pastovus raudonis su paviršiuje matomomis kraujagyslėmis.
10 klausimų dermatovenerologei apie veido rožinę
Kada raustantys skruostai yra normalu, o kada jau laikas apsilankyti pas dermatologą? Ar fizinė veikla gali turėti įtakos rožinei? Ar po lazerio procedūros raudonio atsikratoma visiems laikams? Konsultuoja gydytoja dermatovenerologė Dailė Malinauskaitė, Baltic Dermatology
1. Kaip žinoti, kada raustantys skruostai yra normalu, o kada jau laikas apsilankyti pas dermatologą? Galėčiau išskirti kelis ženklus, kurių verčiau neignoruoti žmonėms, kenčiantiems dėl raustančios odos.
REKLAMA
REKLAMA
Kosmetologės patarimai, kaip rūpintis oda žiemą
Žiemos laikotarpiu odos priežiūra tampa itin aktuali ir kelianti nemenkų problemų, ypatingai tiems, kurie ją turi sausą bei jautrią. Kaip rūpintis oda žiemos metu pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ kosmetologė Ugnė Želvytė.
Indrė Kavaliauskaitė atskleidžia: sveikos odos paslaptis – arbatmedžių aliejus
Sveika ir švytinti oda, tikriausiai, svarbiausias kiekvienos moters aksesuaras. Net pasipuošus stilingiausiais rūbais ir įmantriausiomis šukuosenomis, neprižiūrėta oda gali viską nustelbti ir gadinti vaizdą. Tokiais atvejais būtina nedelsiant imtis priemonių, kurios pagerintų esamą situaciją ir laimei, kad tai galima padaryti savomis jėgomis, išvengiant vizitų pas gydytojus ar kosmetologus.
Geriausi produktai problemiškai paauglių odai
Paaugliai yra ypatingai linkę į aknę. Kasdienė odos priežiūrai padės užkirsti kelią ir kontroliuoti spuogus. Lengvesnės aknės formoms kaip baltiesiems inkštirams, juodiesiems inkštirams gydyti gali pagelbėti specialistas, atlikdamas veido valymus, pritaikytus specialiems odos poreikiams. Rimtesnė aknės forma gali sukelti randus, todėl dermatologo konsultacija būtų geras sprendimas. Medikas gali skirti medikamentų ir kitų priemonių. Prižiūrėkite odą namuose.