nuodingos uogos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nuodingos uogos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nuodingos uogos“.
Pamatę šį augalą Lietuvoje šiukštu nelieskite: gali baigtis mirtimi
Rudenį vis daugiau žmonių išeina į mišką – kas grybauja, kas ieško vaistinių augalų, kiti išeina paprasčiausiai pasivaikščioti, tačiau svarbu nepamiršti, kad gamta mus apdovanoja ne tik gražiais, kvepiančiais ir naudingais augalais bei uogomis – kai kurie jų yra mirtinai nuodingi. Specialistės pastebi, kad rudenį daugelį suvilioja ryškios augalų uogos, o jų paragavus gali grėsti net mirtis.
Šiukštu neskinkite šių uogų: jos mirtinai nuodingos
Į miškus žoliauti, uogauti ir grybauti traukiančius lietuvius specialistai įspėja – prisirpo mirtinai pavojingo augalo – žalčialunkio – uogos. Šiukštu jų neskinkite ir tuo labiau neragaukite.
Kaip socialiniuose tinkluose pranešė Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas, visas šis augalas yra nuodingas, o dabar savo raudonomis nuodingomis uogomis dar labiau vilioja praeinančius pro šalį.
„Prisirpo. Jokiu būdu nei liesti, nei rasgauti. Augalas visas nuodingas. Žalčialunkio uogos.
14-metis mirė suvalgęs uogų: įspėja visus
Jungtinėje Karalystėje Benn Curran-Nicholls šeimos pasivaikščiojimas po parką baigėsi tragiškai. Keturiolikmetis berniukas stipriai apsinuodijo suvalgęs kukmedžio uogų ir lapų. Apsinuodijimas baigėsi mirtimi.
Apklausos metu paaiškėjo, kad Benn turėjo sunkią autizmo formą. Jis mėgdavo kasdien vaikščioti su tėčiu po parką, o pasivaikščiojimų metu Benn lipdavo į kukmedžio medį. Tėtis apie galimus pavojus nieko nežinojo iki kol praeitų metų rugsėjo 18 dieną pasivaikščiojimas baigėsi mirtimi.
Jokiu būdu nevalgykite šių uogų: gali baigtis mirtimi
Lietuviams suplūdus į miškus grybauti ar uogauti, specialistai įspėja, kad ne visos miške augančios gėrybės yra valgomos. Svarbu žinoti, kad neretai nuodingi gali būti ne tik grybai, bet ir uogos.
Paragavus kai kurių uogų galima stipriai apsinuodyti, o didesnis jų kiekis neretai būna mirtinas. Apie tai, kokias nuodingas uogas lengva supainioti su tinkamomis vartoti, naujienų portalui tv3.lt papasakojo Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto biologas Lukas Petrulaitis.