Apklausos metu paaiškėjo, kad Benn turėjo sunkią autizmo formą. Jis mėgdavo kasdien vaikščioti su tėčiu po parką, o pasivaikščiojimų metu Benn lipdavo į kukmedžio medį. Tėtis apie galimus pavojus nieko nežinojo iki kol praeitų metų rugsėjo 18 dieną pasivaikščiojimas baigėsi mirtimi.
Nors Karališkojoje Mančesterio vaikų ligoninėje keturiolikmetis „kelias valandas“ buvo gydomas, jo gyvybės išgelbėti nepavyko, praneša express.co.uk.
Mirė suvalgęs uogų
Anot laikraščio „Manchester Evening News“, specialus teismo tardytojas Andrew Bridgman rašė, jog berniukas su šeima iš Australijos į Didsburį atsikraustė 2022 metų birželio mėnesį. Tuo metu Benn sirgo sunkia autizmo forma su intelekto sutrikimu, todėl kasdieniai pasivaikščiojimai parke tapo jo kasdienybės dalimi.
Teismo tardytojas taip pat rašė apie lemtingą dieną: „2022 metų rugsėjo 18 dieną Benn su tėčiu išėjo pasivaikščioti į Fletcher Moss parką, kuriame augo kukmedis, į kurį Benn mėgdavo lipti. Benn suvalgė keletą kukmedžio uogų, o taip pat keletą lapų <...>.
Benn tėtis nežinojo, kad kukmedžio uogos ir lapai yra labai nuodingi, todėl nesiėmė jokių veiksmų. Įdomu tai, kad Benn tėtis pateikė informacijos, jog Mančesterio miesto tarybos Aplinkos sveikatos rajono vadybininkas taip pat nežinojo, kad kukmedžiai yra nuodingi.“
A. Bridgman taip pat pridėjo, kad tą pačią dieną apie 18.00 valandą vakaro berniukas staiga susmuko. Dėl to greitosios pagalbos automobiliu jis buvo nugabentas į Karališkąją Mančesterio vaikų ligoninę, kur sekančią dieną anksti ryte mirė.
Toksikologiniai duomenys rodo, kad žmonės kukmedžio uogomis apsinuodija retai. Visgi, yra užfiksuota keletas tokio apsinuodijimo atvejų, praneša A. Bridgman.
Priemonių imtasi nebuvo
Nors berniuko mirtis sukrėtė Jungtinės Karalystės gyventojus ir Sveikatos apsaugos agentūra aptarė galimybę įspėti žmones apie kukmedžių keliamą pavojų, visgi, veiksmų imtasi nebuvo.
Jungtinės Karalystės elektroniniame laiške tarybai buvo rašoma: „Šiuo metu sutarėme, kad, greičiausiai, yra rizika, jog bet kokia išplatinta informacija gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Mums labai nerimą keltų nenumatytos komunikacijos pranešimų pasekmės, pavyzdžiui, žalos pavojaus pabrėžimas, kuris gali tapti šaltiniu, skatinančiu žmones save žaloti“.
Visgi, specialusis teismo tardytojas teigė, kad neskirti tokio įspėjimo yra itin „nelogiškas“ sprendimas, atsižvelgiant į mirčių prevenciją ateityje.
Jis rašė, kad uogos gali būti patrauklios mažiems vaikams, kurie neatpažįsta pavojų ir rizikos. Pasak jo, remiantis surinktais duomenimis, visuomenė nėra gerai informuota apie kukmedžio nuodingumą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!