nors iranas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nors iranas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nors iranas“.
Slapta JT ataskaita: Iranas gali pasigaminti branduolinę bombą
Iranas jau turi užtektinai žinių, kad sugebėtų pasigaminti branduolinę bombą. Be to, Teheranas veikiausiai jau yra išbandęs detonavimo sistemą, kuri yra pakankamai maža, kad tilptų į vidutinio nuotolio raketos kovinę galvutę. Apie tai rašoma Tarptautinės atominės energetikos (TATENA) slaptame protokole.
Slaptame TATENA ataskaitos, pateiktos šią vasarą, priede apibendrinama žvalgybos tarnybų pateikta informacija apie Irano veiklą konstruojant kovines galvutes ir detonatorius.
Iranas: Izraelio karinė ataka priartintų paskutinį sionistinio režimo atodūsį
Iranas, kuris pirmadienį išbandė ilgojo nuotolio raketą „Shahab-3“, galinčią smogti Izealiui ar JAV karinėms bazėms, įsikūrusioms Persijos įlankos šalyse, perspėja Izraelį susilaikyti nuo puolimo.
„Jei taip atsitiks, ko mes kol kas savaime suprantama nenumatome, tai galutinis to rezultatas reikš tai, kad bus paspartintas paskutinysis sionistinio režimo oro kvėptelėjimas“ - teigė Irano gynybos ministras Ahmadas Vahidis.
Iranas išbandė ilgojo nuotolio raketą, galinčią pasiekti Izraelį
Iranas pirmadienį išbandė ilgojo nuotolio raketą „Shahab-3“, galinčią pasiekti Izraelį. Be to, sekmadienį buvo išbandytos ir nauja raketų paleidimo sistema bei kelios trumpojo bei vidutinio nuotolio raketos, skelbia valstybinė Irano televizija „Press TV“.
„Shahab-3“ raketa yra pajėgi nuskrieti 2 tūkst. kilometrų ir pasiekti tiek Izraelio teritoriją, tiek JAV karines bazes Persų įlankos šalyse.
Irano jaunimas: kalba revoliucijos vaikai (II)
Vakaruose Iranas dažnai piešiamas kaip fanatiška „blogio ašies“ šalis. Tačiau kaip gyvena jos jaunimas? Žurnalistė Angeles Espinosa pasakoja savo įspūdžius.
Pirma straipsnio dalis 20-metis matematikos studentas Kazemas Haghanianas įsitikinęs, kad „islamiška vyriausybė – pati geriausia išeitis“ ir kaltina dėl jaunimo bėdų reformatorius. „Prieš 10 ar 12 metų jaunuoliai neturėjo tokių problemų, ir revoliucija įtvirtino jų tikslus“, – kalba vaikinas.
Pasaulinis branduolinės energetikos bumas kelia nerimą ekspertams
Mažiausiai 40 besivystančių valstybių, pradedant Persijos įlankos ir baigiant Lotynų Amerikos šalimis, visiškai neseniai Jungtinėms Tautoms išreiškė savo norus pradėti branduolines programas. Kaip rašo „Washington Post“, tokia situacija itin neramina ekspertus, kurių teigimu, kai kurios šalys gali sukaupti branduolinių ginklų arsenalą.
Mažiausiai pustuzinis valstybių per pastaruosius 4 metus užsiminė apie savo planus pradėti branduolinio kuro sodrinimą bei perdirbimą.