nežemiškos civilizacijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nežemiškos civilizacijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nežemiškos civilizacijos“.
Nežemiška gyvybė gali būti aptikta iki 2040 m., teigia JAV astronomas
Pirmasis nežemiškos civilizacijos egzistavimo patvirtinimas gali būti padarytas per artimiausius 25 metus, pareiškė nežemiško proto paieškų entuziastas JAV astronomas Sethas Shostakas.
Dreiko formulės bėdos
Kiekvienas besidomintis astronomija ar nežemiškomis civilizacijomis bei NSO fenomenu, yra susidūręs ar bent jau girdėjęs apie vadinamąją Dreiko formulę, kuria galima apskaičiuoti civilizacijų skaičių galaktikoje. Formulė nusako tas civilizacijas, su kuriomis yra tikimybė užmegzti kontaktą. Dreiko formulė yra pakankamai sena, suformuluota 1960 metais, vykstant OSMA projektui, iš kurio vėliau išsivystė projektas SETI.
Netrukus bus galima pasiųsti žinutę kitiems pasauliams
Projekto „Lone Signal“ (Vienišas signalas) kūrėjai nutarė, kad geriausias būdas pasiekti galbūt kur nors tolimose planetose gyvenančias protingas būtybes - leisti tai padaryti visiems savo žinutę pasiųsti norintiems Žemės gyventojams.
Atnaujinama Drake'o nežemiškos gyvybės lygtis
Planetų ieškotojas Keplerio teleskopas, panašu, pasmerktas, bet jo atradimai, kartu su nauja žymiosios Drake'o lygties versija, paaštrins ateivių medžioklę. Žinomiausias nežemiškosios gyvybės paieškos įrankis gauna 21-ojo amžiaus atnaujinimą – būtent tada, kai paskutinį kvapą išleido geriausias planetų paieškų teleskopas. Nors NASA'os Kepler teleskopo praradimas yra stiprus smūgis, atnaujinimas gali reikšti, kad gyvybės ženklus už Saulės sistemos ribų rasime per dešimtmetį.
NASA rado paprastą būdą nežemiškoms civilizacijoms ieškoti
JAV mokslininkai pasiūlė naują paprastą būdą nežemiškos gyvybės paieškos egzoplanetose būdą. Jis buvo pristatytas NASA žurnale „Astrobiology Magazine“. Pagal šią paprastą metodiką galima „tikrinti“ egzoplanetas, kurių paviršiaus temperatūra yra mažesnė nei 1726 laipsniai pagal Celsijų, ieškant galimų civilizacijos požymių. NASA mokslininkai siūlo kruopščiai tirti egzoplanetas infraraudonųjų spindulių spektro ruože.
SETI: protaujančios civilizacijos klesti mažiau nei 1 proc. planetinių sistemų
Prieš keletą dienų astronomai skelbė, kad Saulės sistemos kaimynystėje palei raudonąsias nykštukes, kurių mūsų galaktikoje daugiau nei kitokių žvaigdžių, gali būti apstu į Žemę panašių egzoplanetų. Tačiau kiek iš jų galėtų būti namais protauti gebančiai gyvybei? Naujausi tyrimai byloja, kad tokių planetinių sistemų gali būti bemaž 1 iš 100. Kitaip tariant, beveik kas šimtoje Žemės tipo planetoje gali klestėti protingų būtybių civilizacijos.
Ruošiamas kosminis atvirukas nežemiškoms civilizacijoms
Po dviejų savaičių į kosmosą bus paleista raketa su kosminiu atviruku, skirtu nežemiškų civilizacijų atstovams.
Lapkričio 20 dieną planuojamas Rusijos raketos „Proton-M“ su 6,6 tonų ryšių palydovu „EchoStar XVI“ paleidimas. Šis palydovas suksis aplink Žemę geostacionaria orbita ir iš kitų šios serijos palydovų išsiskirs tuo, kad jį pasirinko tarptautinio kūrybinio projekto „Last Pictures“ vykdytojai.
Nežemiškas protas turi vystytis kultūriškai
SETI (The Search for Extraterrestrial Intelligence, Nežemiško proto paieška) instituto mokslininkams planuojant pirmąjį kontaktą su nežemiškąja civilizacija, kyla klausimas, į ką kreiptis patarimo dėl būsimų bendravimo problemų?
Aišku, į antropologus, kurie ir specializuojasi bendravime su svetimomis kultūromis. Taigi pastaruosius keletą metų SETI institute renkasi antropologai bei kitų mokslo šakų specialistai bei bando panaikinti bedugnę tarp žmogiškos ir nežemiškos civilizacijos.
Mokslininkai siūlo Mėnulyje ieškoti ateivių pėdsakų
JAV mokslininkai siūlo pasitelkti interneto vartotojus nežemiškų civilizacijų atstovų Mėnulyje paliktiems pėdsakams ieškoti.
Savanoriai žvalgai galės tai daryti įdėmiai nagrinėdami didelės raiškos Mėnulio paviršiaus nuotraukas, padarytas NASA kosminio zondo „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) fotokameromis. Tokį pasiūlymą išsakė Arizonos valstijos (JAV) universiteto profesorius Paulas Daviesas ir jo kolega astronomas Robertas Wagneris.
Saulės sistemoje gali būti nežemiškų zondų, mano mokslininkai
Amerikiečių mokslininkų skaičiavimai rodo egzistuojant didelę tikimybę, kad Saulės sistemoje esama nežemiškų civilizacijų technologinių objektų, pavyzdžiui, tarpplanetinių kosminių zondų.
„Saulės sistemoje gali egzistuoti nežemiškos kilmės objektų, mes paprasčiausiai nepakankamai esame ją ištyrinėję“, – pareiškė Pensilvanijos valstijos universiteto (JAV) mokslininkai Jacobas Haqq-Misra ir Ravi Kumaras Kopparapu. Su jų atliktu tyrimu galima susipažinti „arXiv.org" svetainėje.
REKLAMA
REKLAMA
Baltieji rūmai neigia kontaktus su ateiviais iš kosmoso
JAV vyriausybė oficialiai pareiškė neturinti ir neturėjusi jokių ryšių su bet kokia nežemiška civilizacija ir nedisponuojanti jokiais patikimais nežemiško proto egzistavimo įrodymais.
Ateivius aptikti padės jų miestų pašvaistės
JAV mokslininkai siūlo nežemiškų civilizacijų ieškoti dairantis naktį šviečiančių jų miestų kitose planetose.
Tarptautinėje kosminėje stotyje dirbantys kosmonautai dažnai grožisi naktį šviečiančiais mūsų planetos miestais. Dabar atkreipti dėmesį į dirbtinio apšvietimo pašvaistes siūlo ir mokslininkai, teigiantys, kad tai gali būti veiksmingas nežemiškų civilizacijų paieškos kosmose būdas, praneša „Space.
Kaip reaguotume į nežemiškų būtybių signalą?
Įsivaizduokite, kad rytoj sužinote, jog užfiksuotas nežemiškos civilizacijos mums pasiųstas signalas.
„Sakote neįmanoma? Ne visai“, – tinklalapyje „Discovery News“ rašo Ray Villardas.
Teisybė, kad praėjus daugiau kaip 50 metų, maždaug 100 nežemiško intelekto paieškos (angl. Search for Extra-Terrestrial Intelligence – SETI) programų vis dar yra tuščiomis rankomis.
Ar Visatoje esame vieni? Galbūt, rodo tyrimas
Nežemiško intelekto ieškantys mokslininkai remiasi prielaida, kad protinga gyvybė iš tiesų egzistuoja. Tačiau nauja analizė gali sutriuškinti jų optimizmą.
Tikimybei, kad pavyks užmegzti radijo kontaktą su nežemiška gyvybe, apskaičiuoti mokslininkai naudoja vadinamąją Dreiko lygtį.
Ar ateiviai gali gyventi juodosiose skylėse?
Teiginiai, kad ateivių kolonijos, kurios gyvena planetose, esančiose giliai juodosiose skylėse, iš tiesų gali būti ne tokie jau nerealūs kaip iš pradžių atrodo, rašo naujienų portalas „Dailymail.co.uk“.
Vieno mokslininko teigimu, kai kurios juodosios skylės turi sudėtingas vidines sandaras, leidžiančias fotonams, dalelėms ir planetoms skrieti aplink juodosios skylės centrą, kuriame erdvė ir laikas tampa beribiais.
Ateivius išduos metalų kasyklos asteroiduose
Mokslininkai pasiūlė naują ir gana originalų būdą nežemiškoms civilizacijoms ieškoti. Šią idėją pasufleravo tikėtina žmonijos ateitis ieškant prieinamų gamtos resursų.
Edinburgo universiteto (D. Britanija) astronomas Duncanas Forganas ir Smithsono astrofizikos centre Harvarde (JAV) dirbantis jo kolega Martinas Elvisas mokslo publikacijų svetainėje „Arxiv.org" paskelbė straipsnį, kuriame siūlomas naujas nežemiškų civilizacijų paieškų būdas.
Fizikai ragina kurti ryšio su nežemiškomis civilizacijomis protokolą
Ankstesni žmonijos bandymai užmegzti ryšį su nežemiško proto atstovais galėjo būti pernelyg padriki ar sudėtingi, kad juos galėtų suprasti į žmones nepanašios protingos būtybės, teigia JAV fizikai. Jie ragina kurti naują kosminio ryšio su protingomis būtybėmis protokolą.
Ateiviams paskambinti galima per Saulę
Geriausia ryšio priemonė su kitomis galaktikomis ir nežemiško proto atstovais yra mūsų žvaigždė, tvirtina prancūzų mokslininkai.
Jei pavyktų pasinaudoti mūsų Saulės gravitacijos jėga kuriant milžinišką teleskopą, žmonija galėtų siųsti ir priiminėti nepaprastai sustiprintus signalus, kurie leistų užmegzti ryšį su tolimomis nežemiškomis civilizacijos, teigia prancūzų mokslininkai.
Ateiviai naudoja „Twitter“, mano mokslininkai
Nežemiško proto atstovai su kitomis protingomis būtybėmis Visatoje bando susisiekti trumpais kryptiniais radijo bangų pranešimais, o ne ilgomis transliacijomis, teigia JAV mokslininkai.
S. Hawkingas perspėjo vengti kontaktų su nežemiškomis civilizacijomis
Žymus teorinės fizikos specialistas ir mokslo populiarintojas Stevenas Hawkingas perspėjo Žemės gyventojus dėl bendravimo su ateiviais iš kosmoso pavojaus, skelbia dienraštis „The Sunday Times“. Mokslininko manymu, bet koks kontaktas su nežemiškų civilizacijų atstovais gali baigtis tikra katastrofa.
Kada atsilieps nežemiškos civilizacijos?
Amerikietė astrofizikė Džil Tarter (Jill Tarter) yra SETI programos direktorė: šioje programoje dalyvaujantys mokslininkai jau 50 metų klausosi signalų iš kosmoso, ieškodami tokių, kuriuos galėtų siųsti kitos civilizacijos. Apie kol kas nevaisingų paieškų prasmę su ja kalbėjosi vokiečių žurnalistai.
- Kaip jums pačiai kilo noras aptikti nežemišką civilizaciją? - Kadaise man į rankas pateko NASA studija, kaip būtų galima aptikti nežemiškų būtybių pėdsakus. Šiuo reikalu iškart susižavėjau.
Kontakto su nežemiška civilizacija tikimybė – labai maža, teigia astrofizikai
Britų astrofizikai sukūrė skaitinį civilizacijų raidos mūsų Galaktikoje modelį ir nustatė, kad tikimybė užmegzti ryšį su nežemiška civilizacija yra itin maža, pranešė „Universe Today“.
Duncano Forhano ir Keno Rice‘o tyrimų rezultatus paskelbė žurnalas „International Journal of Astrobiology“ ir svetainė „arXiv“.
Atlikto tyrimo metu buvo modeliuojama Galaktikos evoliucija – iš pradžių formavosi žvaigždės, po to atsitiktiniu būdu (pagal tam tikrą nurodytą pasiskirstymą) iš jų buvo atrenka...